Google
   BAZYLIKATV 1st
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
          polecamy:
 
  Regulamin
  Konspekty
  Komentarze
  Warsztaty
 
 
 
 
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Liturgia Godzin
  Katechizm
  Lednica
  Słowo na każdy dzień
  Piesza pielgrzymka
  Kanonizacja
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos
 
  Watykan
  Fundacja DzNT
  Dzieło Biblijne
  Ruch Światło-Życie


OGŁOSZENIA 
2017-07-22 - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 23 VII 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

23 VII 2017

1. Dziękujemy ks. Grzegorzowi Oważanemu za dzisiejsze słowo i wprowadzenie nas w temat duszpasterstwa na Ukrainie. Po Mszy św. będziemy mieli możliwość włączenia się w zbiórkę na rzecz parafii, której proboszczem jest ks. Grzegorz.

2. W niedzielę (30.07) będziemy gościć w parafii grupę bytowską Pieszej Pielgrzymki, która następnego dnia razem z grupą chojnicką wyruszy na Jasną Górę. W poniedziałek natomiast (31.07), przybędzie do nas Kaszubska Piesza Pielgrzymka, która wyrusza z Kartuz. Rodziny i osoby, które mogłyby przyjąć pielgrzymów w swoich domach i ofiarować im nocleg (30.07/31.07 - grupa bytowska lub 31.07/01.08 - grupa kaszubska), serdecznie prosimy o zgłaszanie się w biurze parafialnym. Spodziewamy się łącznie ponad 300 pielgrzymów, niestety nadal brakuje noclegu dla ponad 250 z nich.

3. Zaproszenia na najbliższy czas… 1) Miłośników chrześcijańskiej muzyki Gospel zachęcamy do udziału w warsztatach muzycznych, które odbędą się w Gniewie w terminie 9-13.08 w ramach Międzynarodowego Festiwalu GOSPEL. Zwieńczeniem czterodniowych warsztatów będzie koncert uczestników, poprzedzający występ zaproszonych gwiazd festiwalu. 2) W drugi weekend września odwiedzi nasze miasto i poprowadzi na sali chojnickiego „Center Park” rekolekcje ks. Santiago Martin z Madrytu. Jest on założycielem międzynarodowej wspólnoty Franciszkanie Maryi, autorem licznych książek, członkiem Papieskiej Rady ds. Rodziny, a jako dziennikarz towarzyszył Janowi Pawłowi II w większości jego pielgrzymek. Szczegółowe informacje o rekolekcjach i zapisach znaleźć można na plakatach.

4. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-12:00.

5. W koszyku na balaskach znaleźć można kolejny numer gazetki parafialnej oraz czasopismo „Spojrzenia”, redagowane przez kleryków naszego WSD. Zarówno gazetka parafialna, jak i „Spojrzenia” nabyć można za dowolną ofiarę.

6. Kolejne muzyczne spotkanie z cyklu „Letnich Koncertów Organowych Chojnice 2017” będzie w kościele gimnazjalnym w niedzielę 30.07. o godz. 20:00. Tym razem będziemy mieli okazję posłuchać koncertu na trąbkę i organy, w wykonaniu prof. Romana Grynia oraz Bogdana Narlocha.

7. Wszystkich zainteresowanych udziałem w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę zapraszamy na spotkanie z księdzem przewodnikiem, które odbędzie się dzisiaj i w przyszłą niedzielę o godz. 14:45 w salce parafialnej pod plebanią.

8. Nocna adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele gimnazjalnym rozpocznie się w środę (26.07) po Mszy św. wieczornej i zakończy przed czwartkową Mszą św. o godz. 8:00. Zachęcamy do udziału!

9. We wtorek (25.07) przypada święto św. Jakuba Apostoła - patrona pielgrzymów i podróżujących oraz św. Krzysztofa. Po Mszy św. o godz. 19:00 będzie możliwość pobłogosławienia pojazdu.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności ś.p. Andrzej Werner. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...


wykonanie