Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos
  Kamera na żywo youtube
 
  Koncert 1
  Koncert 2
  Koncert 3
  Koncert 4


OGŁOSZENIA 
2020-11-28 - I niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 29.11.2020 r.

 1. Rozpoczęliśmy Adwent. Zapraszamy na Roraty. Będą one odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 w bazylice. W trakcie Rorat nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 w bazylice.
 2. Od dziś będziemy umieszczać na parafialnym profilu Facebooka filmiki dla dzieci, objaśniające niedzielną Ewangelię. Zapraszamy rodziców i dzieci do wspólnego oglądania.
 3. Bóg zapłać wszystkim za ofiary na rzecz parafii, składane na kolektę lub przelewane na parafialne konto (42 1020 1491 0000 4102 0026 9944). Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na rzecz Stolicy Apostolskiej, natomiast po Mszach św. zbiórka na rzecz Kościoła katolickiego na Wschodzie.  
 4. Ruszyła po raz drugi akcja „Napełnij worek św Mikołaja”. Przy wyjściu z kościoła można odebrać woreczki, na których są zapisane artykuły do zakupienia, które mają pomóc osobom samotnym w naszej parafii. Podejmujemy po raz drugi tę akcję, ponieważ w zeszłym roku cieszyła się ona dużym odzewem, a także radością osób obdarowanych. Artykuły przynosimy w dogodnym dla nas czasie i składamy je do skrzyni umieszczonej w bazylice przy wejściu do zakrystii. 
 5. Pan organista roznosi opłatki wigilijne do naszych domów. Plan ulic na najbliższy tydzień został umieszczony na tablicy ogłoszeń. 
 6. We wtorek, po wieczornej Mszy św., spotkanie dla Domowników Boga. 
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  a) w czwartek, w kościele gimnazjalnym od godz. 8.30 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17.00 do 18.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla Róż Różańcowych;
  b) w piątek, w kościele gimnazjalnym: od 17.00 do 18.00 spowiedź, o 18.00 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  c) w sobotę, w kościele gimnazjalnym: o 7.30 różaniec, o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie; od godz. 9.00, kapłani (po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu) odwiedzą chorych z posługą sakramentalną;
  W tym dniu także kolejny różaniec mężczyzn. Początek w kościele gimnazjalnym o godz. 8.00.
 8. W piątek, 4 grudnia, o godz. 10.00 w kościele gimnazjalnym, Msza św. w intencji poległych Żołnierzy Górników poddanych represjom władz komunistycznych. 
 9. W związku z przygotowaniem do bierzmowania, zamieszczamy na na Facebooku, na profilu parafialnym Bazyliki, krótkie nauki w formie filmów. Będą one dostępne w każdą sobotę wieczorem. Mamy nadzieję, że ta forma będzie umacniała wiarę i dawała potrzebną wiedzę na temat sakramentu bierzmowania. 
 10. Są do nabycia: nowy numer „Pielgrzyma” oraz małe kalendarze diecezjalne ze zdjęciami zabytków pelplińskiej katedry na rok 2021 w cenie 7 zł. Można także zakupić świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (małe - 8 zł; duże 15 zł).
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisław Kałużny, l. 95 z ul. Działkowej, śp. Błażej Łosin, l. 67 z ul. Mickiewicza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

kontakt    
wykonanie