Google
   BAZYLIKATV 1st
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
          polecamy:
 
  Regulamin
  Konspekty
  Komentarze
  Warsztaty
 
 
 
 
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Liturgia Godzin
  Katechizm
  Lednica
  Słowo na każdy dzień
  Piesza pielgrzymka
  Kanonizacja
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos
 
  Watykan
  Fundacja DzNT
  Dzieło Biblijne
  Ruch Światło-Życie


OGŁOSZENIA 
2019-05-25 - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia parafialne – 26.05.2019

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Nabożeństwa majowe w tym tygodniu od poniedziałku do piątku w kościele gimnazjalnym po Mszy świętej o godz. 18.00. Od soboty (1 czerwca) zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, czyli „Czerwcowe”. Od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św. w kościele gimnazjalnym przy figurze NSPJ, w sobotę i niedzielę po wieczornej Mszy św. w Bazylice o godz. 19.00.
 2. Całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele gimnazjalnym z środy na czwartek (29/30 maja). Zachęcamy do modlitwy w ciszy i skupieniu w wybranej przez siebie porze.
 3. Spotkanie wspólnoty DROGA w czwartek po Mszy świętej o 18.00 w kościele gimnazjalnym. Zachęcamy młodzież i dorosłych do uczestnictwa w spotkaniach.
 4. W nadchodzącym tygodniu przypada I SOBOTA miesiąca czerwca  - zapraszamy do kościoła gimnazjalnego aby o godz. 7.30 odmówić różaniec święty, a o godz. 08.00 Msza święta z nabożeństwem do Matki Bożej. W tym dniu odwiedzą chorych ks. Marek i ks. Tomasz a ks. Rafał odwiedzi swoich chorych w piątek (07 czerwca) a ks. Damian w sobotę (08 czerwca).
 5. W I sobotę miesiąca czerwca Męska Maryjna Wspólnota Modlitewna, Rycerze Zakonu Chrystusa i Świątyni Jerozolimskiej w łączności i porozumieniu z  Księżmi Proboszczami zapraszają na pierwszy męski różaniec na ulicach miasta Chojnice. Po Mszy Świętej w kościele gimnazjalnym o godz. 08.00 nastąpi nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, wynagradzające Niepokalanemu  Sercu Najświętszej Maryi Pannie, potem wyjście mężczyzn z kościoła i przemarsz ulicami z modlitwą różańcową ulicami miasta. Będziemy się modlić za nasze miasto i jego mieszkańców. Zapraszamy wszystkich mężczyzn, którym leży na sercu nasze wspólne dobro, a w szczególności miłość do Matki Najświętszej Maryi.
 6. Za tydzień w niedziele obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia we Wielu odbędą się uroczystości odpustowe. Na tą wyjątkową uroczystość 01 czerwca (w sobotę) wyruszy  pielgrzymka z naszej parafii. Zbiórka o 2.45 w bazylice, a godz. o 3.00 wymarsz pielgrzymki. Zaproszenie kierujemy do wszystkich: młodszych i starszych również do kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Prosimy o zapisywanie się w biurze parafialnym, lub u ks. Rafała, przewodnika grupy. Szczegółowy plan uroczystości znajduje się na wywieszonym w gablocie plakacie i na facebooku naszej parafii.
 7. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na plakacie na tablicy ogłoszeń w bazylice.
 8. Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach zaprasza do udziału w XXII Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej - CREDO 2019 pamięci św. Jana Pawła II i św. Jana Chrzciciela - Patrona Chojnic. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniu 7 czerwca 2019 (piątek) - godz. 10.00 - Amfiteatr-Fosa Miejska (w razie niepogody Bazylika Mniejsza w Chojnicach). Do udziału w przeglądzie zapraszamy: solistów, duety, zespoły wokalne, wokalno - instrumentalne, oraz schole parafialne działające przy parafiach, wspólnotach, szkołach, ośrodkach kultury itp. Zgłoszenia prosimy nadsyłać do 2 czerwca 2019 roku na adres szkoły. Dokładne informacje i regulamin przeglądu na stronie internetowej SP 1 Chojnice.
 9. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć ks. Grzegorza Oważanego, proboszcza parafii św. Jana Nepomucena w Dubnie na Ukrainie, który wygłosi Słowo Boże. Po Mszach św. przy można będzie złożyć ofiarę dla wsparcia działalności duszpasterskiej w tej parafii.
 10. Są do nabycia rodzinna gra planszowa RELIGIJNY OMNIBUS. Tylko dziś cena promocyjna 59,99 PLN.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Beata Dubilewicz, l. 50 z ul. Dworcowej; Greta Warczak, l. 75 z ul. Dworcowej oraz Waldemar Trapp, l. 50 z ul. Cechowej.
  Dobry Jezu a nasz Panie.

wykonanie