Google
   BAZYLIKATV 1st
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
          polecamy:
 
  Regulamin
  Konspekty
  Komentarze
  Warsztaty
 
 
 
 
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Liturgia Godzin
  Katechizm
  Lednica
  Słowo na każdy dzień
  Piesza pielgrzymka
  Kanonizacja
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos
 
  Watykan
  Fundacja DzNT
  Dzieło Biblijne
  Ruch Światło-Życie


OGŁOSZENIA 
2018-03-16 - OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18.03.2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18.03.2018

            * Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, które przeznaczamy na Wyższe Seminarium  Duchowne w Pelplinie.

      * Tydzień temu 11 marca br. rozpoczęliśmy świętowanie Jubileuszu 25 lecia nadania tytułu Bazyli mniejszej dla naszego Kościoła  parafialnego. Do podziękowań wypowiedzianych wówczas wobec księdza Prymasa i naszego biskupa ordynariusza chciałbym jeszcze raz nawiązać w ramach naszej relacji wspólnotowej i parafialnej. Srebrny Jubileusz jest powodem do dziękczynienia Panu Bogu i ludziom żyjącym przed nami, ale też wielkim zadaniem i zobowiązaniem, aby tego daru, nie tylko nie zmarnować, ale go w najlepszy sposób wykorzystać. Jako proboszcz parafii chciałbym wszystkim uczestniczącym w tym pierwszym wydarzeniu inaugurującym, bardzo serdecznie podziękować za obecność i modlitwę. W sposób szczególny pragnę podziękować wszystkim osobom duchownym i świeckim,  indywidualnym i działającym wspólnotowo w ramach różnych stowarzyszeń, wspólnot - dziękuję za każdą pracę, pomoc i konkretne zaangażowanie w przygotowaniu tego historycznego wydarzenia. Jubileusz podkreśla i honoruje także nasze miasto, region, stąd ośmielę zwrócić się do wszystkich ludzi dobrej woli, a zwłaszcza parafian   i przyjaciół Bazyliki o dalszą pomoc, współpracę oraz mile widzianą inicjatywę, aby godnie uczcić nasz Jubileusz.

* Rozpoczeliśmy nasze wielkopostne rekolekcje parafialne, które poprowadzi ojciec Zygmunt Kwiatkowski TJ ( Jezuita), który wraz z  z rodziną chrześcijańską z Syrii (Myrna i Nikolas Kebba z córką Miriam) ubogaci nasze spotkania rekolekcyjne. 

* Jutro obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień modlitw w intencji mężczyzn i ojców. Pamiętajmy o nich w naszych jutrzejszych modlitwach, by wzorem św. Józefa mężnie stali na straży swoich rodzin i wiernie wypełniali swoje codzienne obowiązki.

      * Zapraszamy do udziału w  nabożeństwach Wielkiego Postu:  

      Droga Krzyżowa w piątek :w bazylice: dla dorosłych: o godz.8.30, 1830,

      dla  dzieci o godz.1700, dla młodzieży o  godz.2000

      w kościele gimnazjalnym: o godz. 1515

            Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedzielę o 15.00 w bazylice 

* Osoby wyjeżdżające na lipcową wycieczkę w Bieszczady prosimy o wpłatę zaliczki w kwocie 250 zł u ks. Marka lub u ks. Mateusza. W zakrystii można również pobrać wstępny plan tego wyjazdu.

* W sobotę z Komunią świętą wielkanocną odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie swoich chorych do piątku włącznie w biurze parafialnym.

* Kończymy pomału czas Wielkiego Postu. Za tydzień Niedziela Palmowa. Na wszystkich Mszach świętych poświęcenie palm. Msza święta z procesją z palmami o godz. 10.30. Rozpoczęcie procesji o godz. 10.15 na Starym Rynku. Z powodu przypadającej za tydzień Niedzieli Palmowej uroczystość Zwiastowania Pańskiego została w tym roku przeniesiona na poniedziałek 9 kwietnia .

* W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga zaprasza na świąteczny kiermasz. Tradycyjnie można będzie nabyć babeczki do święconki, palmy oraz ozdoby  wielkanocne wykonane przez członków i sympatyków Rodziny Kolpinga. Ofiary z kiermaszu zostaną przeznaczone na  dalsze zajęcia z dziećmi.

* Ukoronowaniem naszego wielkopostnego przygotowania będzie Triduum Paschalne, a wraz z nim Wielki Czwartek. W tym dniu po raz 9. podejmiemy w naszych parafiach modlitwę za kapłanów. Tradycyjnie pragniemy dać parafiom narzędzie, dzięki któremu parafianie będą mogli się włączyć w modlitwę za polskich kapłanów zakonnych i diecezjalnych. Zapraszamy do udziału w tym dziele. Po Liturgii Wielkiego Czwartku parafianie będą mogli wziąć specjalnie przygotowane "wizytówki", na których widnieje imię księdza, rok jego święceń oraz intencja (ta sama dla wszystkich księży). Osoba, która wzięła intencję tym samym zobowiązuje się do modlitwy za danego księdza przez kolejne 30 dni. Na wizytówce jest też wskazówka, że po zakończonej modlitwie można przekazać tę intencję kolejnej osobie, aby modlitwa trwała.

Propozycja owego przedsięwzięcia dotyczy parafii z całej Polski oraz polskich parafii z innych krajów. Ufamy, że dzieło to będzie się rozwijać, aby poczucie odpowiedzialności za Kościół i jego kapłanów mogło wzrastać i szerzyć się pośród wiernych. A za każdą modlitwę podjętą w naszej intencji DZIĘKUJEMY!


wykonanie