Google
   BAZYLIKATV 1st
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
          polecamy:
 
  Regulamin
  Konspekty
  Komentarze
  Warsztaty
 
 
 
 
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Liturgia Godzin
  Katechizm
  Lednica
  Słowo na każdy dzień
  Piesza pielgrzymka
  Kanonizacja
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos
 
  Watykan
  Fundacja DzNT
  Dzieło Biblijne
  Ruch Światło-Życie


OGŁOSZENIA 
2019-03-23 - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Ogłoszenia parafialne – 24.03.2019

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Jutro,tj. 25 marca (poniedziałek) o godz. 16.00 przejdzie ulicami naszego miasta XVIII MARSZ DLA ŻYCIA. Zachęcamy wszystkich do udziału w nim aby wyrazić naszą troskę o każde ludzkie życie, szczególnie dzieci nienarodzonych którym odmawia się prawa do życia. Poprzedzi marsz prelekcja pana dr Tadeusza Wasilewskiego oraz nabożeństwo przebłagalne w kościele Matki Bożej Królowej Polski. Uroczysta Msza święta odpustowa pod przewodnictwem ks. Tomasza Mońko zostanie odprawiona w kościele gimnazjalnym o godz. 18.00. Po Mszy świętej odbędzie się spotkanie z Panem dr Wasilewskim w podziemiach kościoła gimnazjalnego.
 2. W dniu Uroczystości Zwiastowania Pańskiego będzie można w kościele Matki Bożej Królowej Polski przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to modlitewne zobowiązanie podjęte w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Polega na codziennym odmawianiu specjalnej, krótkiej modlitwy za dziecko oraz jednej tajemnicy (dziesiątki) różańca świętego.  Jest też osobistym wypełnianiem Jasnogórskich Ślubów Narodu. „Włączenie się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego czyni nas duchowymi rodzicami dziecka, którego imię znane jest jedynie Bogu”.
 3. Przygotowujemy się do zmiany instalacji w Bazylice. Możemy mieć w tym swój udział, przez złożenie w okresie Wielkiego Postu ofiary na ten cel w kopertach znajdujących się na ławkach lub wpłacając ofiarę na konto parafialne z zapisem ,, cele kultu religijnego'' . Ta ofiara może być odliczona od dochodu w zeznaniu podatkowym. Renowacja wnętrza naszej Bazyliki spełnia wymogi prawne ,,celu kultu religijnego''. Dziękujemy tym wszystkim którzy w trosce o utrzymanie funkcjonowania naszej parafii z tej możliwości już skorzystali.
 4. W najbliższą środę 27 marca zapraszamy wszystkich rodziców dzieci, które w tym roku przyjmą sakrament I Komunii Świętej i sakrament Pokuty na Mszę Świętą o godz. 18:00, która będzie sprawowana w ich intencji. Po Mszy świętej spotkanie organizacyjne w podziemiach kościoła gimnazjalnego.
 5. Całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele gimnazjalnym rozpocznie się 27 marca (środa) po Mszy świętej o godz. 18.00 a zakończy następnego dnia przed Mszą św. o godz. 08.00. Zachęcamy do modlitwy o wybranej przez siebie porze przed Najświętszym Sakramentem.
 6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu w bazylice o godz. 9.00, 17.00 (z udziałem dzieci) i 18.30, a w Kościele Gimnazjalnym o godz. 15.15 i 20.00 (z udziałem młodzieży). W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.00 w Bazylice.
 7. W Niedzielę Palmową, 14 kwietnia br. w Kościerzynie będzie miał miejsce Diecezjalny Dzień Młodzieży. Spotkaniu młodych przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Zgłoszenia prosimy kierować do ks. Damiana.
 8. Rodzice dzieci wyjeżdżających na kolonie parafialne w czerwcu są proszeni o wpłacenie w biurze parafialnym bądź u ks. Damiana opłaty za udział dziecka w koloniach do końca kwietnia.
 9. W zakrystii i u ministrantów są do nabycia  - nowy nr PIELGRZYMA oraz paschaliki wielkanocne oraz świąteczne dekoracyjne świece z tematyką wielkanocną w cenie 10 PLN.
 10. Nasza parafia organizuje: od 20 do 26 lipca 2019 r. pielgrzymkę do Ziemi Świętej; kolonie parafialne nad morzem w Mikoszewie k. Stegny w terminie 24 - 29 czerwca 2019 roku; od 9 do 13 lipca br. organizuje pielgrzymkę do Lwowa. Na każdy z tych wyjazdów jest kilka miejsc wolnych. Wszelkie szczegółowe informacje u ks. Damiana i ks. Marka.
 11. W przyszłym tygodniu od 31 marca do 04 kwietnia rozpoczynamy PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE które poprowadzi ks. Marek Cieszyński, dawny wikariusz naszej parafii. Msza święta z nauka rekolekcyjną w każdym dniu według planu wywieszonego na tablicy ogłoszeń.
 12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: Henryka Finster ,l.79 z ul . Kartuskiej. Dobry Jezu a nasz Panie…

wykonanie