Google
   BAZYLIKATV 1st
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
          polecamy:
 
  Regulamin
  Konspekty
  Komentarze
  Warsztaty
 
 
 
 
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Liturgia Godzin
  Katechizm
  Lednica
  Słowo na każdy dzień
  Piesza pielgrzymka
  Kanonizacja
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos
 
  Watykan
  Fundacja DzNT
  Dzieło Biblijne
  Ruch Światło-Życie


OGŁOSZENIA 
2018-01-20 - Ogłoszenia Parafialne 21.01.2018

Ogłoszenia  Parafialne                 

     21.01.2018

1.Gazetki parafialne z bieżącymi ogłoszeniami i wiadomościami wyłożone są na balaskach. W gazetce również zamieszczony został plan kolęd.

2. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary, które przeznaczamy na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

3. Uczniowie i opiekunowie Szkolnego Wolontariatu działającego przy Szkole Podstawowej nr 3 oraz schola  parafialna zapraszają dzisiaj na Jasełka i wspólne śpiewanie kolęd przy żłóbku o godz. 15.00 do bazyliki. Zapraszamy dzieci z całymi rodzinami, a szczególnie babcie i dziadków z okazji ich święta.

4. Plan kolęd na najbliższe dni

niedziela 21.01 – Nowe Miasto

poniedziałek 22.01- Podmurna, Staroszkolna, Szewska

wtorek 23.01– Mestwina, Świętopełka

środa 24.01 Dodatkowe zgłoszone kolędy

Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary podczas wizyty duszpasterskiej. Ofiary są  przeznaczone na inwestycje parafialne oraz przygotowanie jubileuszu 25 lecia chojnickiej bazyliki.

5. Piąte przykazanie kościelne zobowiązuje nas by „troszczyć się o dobro i wspólnotę Kościoła”. Tym dobrem jest przede wszystkim dobro duchowe min. modlitwa za powołanych do służby kapłańskiej oraz o nowe powołania. W sobotę nasza parafia podejmuje to duchowe dobro dla Kościoła diecezjalnego. Zapraszamy na Adoracje Najświętszego Sakramentu w intencji naszego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Adoracja trwać będzie w Kościele gimnazjalnym od godz. 9.30 do wieczornej Mszy świętej. O godz. 17.00 odprawimy wspólne nabożeństwo za nasze seminarium. Bardzo prosimy naszych parafian o włączenie się do modlitwy i ofiarowanie chociaż pół godziny na osobistą modlitwę. Zapraszamy na tą Adorację Najświętszego Sakramentu według planu ulic i godzin podanych na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej bazyliki.

6. Rozpoczynamy zapisy na kolonie parafialne nad morzem w Mikoszewie koło Stegny w terminie 25 – 30 czerwca. W tym roku zupełnie nowy plan kolonii. Główne atrakcje to: park linowy, małpi gaj, kopalnia złota, mini ZOO, ptaszarnia, osada wikingów, wyspa iluzji, paintball laserowy, nocne poszukiwanie bursztynów i wiele innych. Formularze zgłoszeniowe dzieci są dostępne na stronie parafialnej, w zakrystii i biurze parafialnym. Koszt koloni: 650 zł. Zgłoszenia wraz z zaliczką 200 zł przyjmuje ks. Damian.

7. Chociaż mamy jeszcze zimę, to jednak jest już czas, by pomału pomyśleć o wakacyjnym wypoczynku W czasie wakacji pragniemy zorganizować jako parafia dwa wyjazdy pielgrzymkowo-turystyczne „coś dla ciała i dla ducha” Pierwszy wyjazd w Bieszczady od 9 do 14 lipca oraz do Włoch od 16 do 26 sierpnia. Szczegółowe informacje podamy w najbliższym czasie

7 Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów układania puzzli na pierwsze Chojnicach Mistrzostwa w układaniu puzzli na czas. Impreza odbędzie się w dniu 27 stycznia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 na ul. Angowickiej 45 w godzinach od 10.00 do 14.00. Patronat nad imprezą objęły firma Castorland i Chojnickie Eksperymentarium. W zawodach mogą startować wszyscy zainteresowani indywidualnie lub zespołowo w trzyosobowych drużynach. Zgłoszenia przyjmowane są do 25 stycznia 2018 r. osobiście w sekretariacie szkoły. Szczegóły konkursu na stronie facebooka szkoły.

8. Pożegnaliśmy do wieczności śp. : Klemensa Żywickiego i Kazimierza Rumińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

 


wykonanie