Google
   BAZYLIKATV 1st
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
          polecamy:
 
  Regulamin
  Konspekty
  Komentarze
  Warsztaty
 
 
 
 
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Liturgia Godzin
  Katechizm
  Lednica
  Słowo na każdy dzień
  Piesza pielgrzymka
  Kanonizacja
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos
 
  Watykan
  Fundacja DzNT
  Dzieło Biblijne
  Ruch Światło-Życie


OGŁOSZENIA 
2019-09-15 - Ogłoszenia parafialne - 15 września 2019 roku

 1. Od dziś do 21 września trwać będzie w Polsce IX Tydzień Wychowania. Mottem tego tygodnia są słowa skierowane do Jezusa przez Jego przyszłych uczniów: „Nauczycielu gdzie mieszkasz?” Zapraszamy do modlitwy w intencji wszystkich rodziców, duszpasterzy, nauczycieli, wychowawców oraz do refleksji wokół problemów związanych z wychowaniem dzieci i młodzieży. Materiały pomagające lepiej przeżyć ten czas dostępne są stronie: tydzienwychowania.pl
 2. Dziś odbędzie się spotkanie:
  * po Mszy o godz. 10.30 w bazylice dla rodziców dzieci z klas III;
  * po Mszy o godz. 14.00 w bazylice dla rodziców i uczniów klas VII;
  * po Mszy o godz. 14.00 w podziemiach dla tegorocznych pielgrzymów na Jasną Górę;
 3. Dziękujemy wszystkim składającym ofiary na rzecz naszej parafii. Wykonaliśmy nowy płot na cmentarzu (200 mb) i nowe doprowadzenie wody w innych miejscach (położono 154 mb rur).
 4. We wtorek, po Mszy o godz. 18.00 w kościele gimnazjalnym, spotkanie dla Domowników Boga.
 5. Pierwsze po wakacjach spotkanie SCHOLI PARAFIALNEJ odbędzie się we wtorek, 17 IX, o godz. 16:30 w salce na plebanii. Zapraszamy dotychczasowych scholistów, a także wszystkich chętnych do wspólnego  śpiewania.
 6. Parafia Matki Bożej Królowej Polski, zaprasza we wtorek 17 września po wieczornej Mszy Świętej o 18.30, na spotkanie z p. dr Anną Mandrelą, która wygłosi prelekcję pt. "Duchowość i charakter Rotmistrza Witolda Pileckiego". Podczas spotkania będzie można nabyć książkę, przybliżającą postać Rotmistrza.
 7. W dniach 27-29 września 2019 r., w parafii M.B Fatimskiej w Chojnicach, odbędzie się weekendowy kurs dla narzeczonych przygotowujący do zawarcia związku małżeńskiego. Zapisy prowadzone są przez stronę internetową  www.ewangelizacjapelplin.pl oraz pod numerem telefonu 692084758.
 8. Nasza parafia organizuje w dniach od 7 do 14 lipca 2020 r. pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Koszt tego wyjazdu to 3970 zł i 100 dolarów, rozłożony na raty. Szczegółowy plan wyjazdu oraz telefon do ks. Marka Bogusza w gablocie ogłoszeń.
 9. Zachęcamy do nabycia albumu „Święci Chojnickiej Bazyliki” w cenie 50 zł. Jest również do nabycia „Pielgrzym” oraz „Mały Pielgrzym”.
 10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Łucja Tarlach, l. 91 z ul. Gimnazjalnej oraz śp. Andrzej Jażdżewski, l. 60 z ul Mickiewicza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

wykonanie