Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos


OGŁOSZENIA 
2020-01-23 - III niedziela zwykła - 26.01.2020 r.

 

 1. Zapraszamy dziś na godz. 17.00 do kościoła gimnazjalnego na koncert „Pieśni patriotycznych” z okazji 100 - rocznicy powrotu Chojnic do Polski. Wystąpią m.in. laureaci konkursu, który odbył się w listopadzie 2019 roku w Chojnickim Centrum Kultury, a także nasz parafialny chór „Lutnia”. Będzie również możliwość wspólnego śpiewania. W związku z koncertem Msza św. o godz. 16.00 będzie odprawiona w bazylice, a nie w kościele gimnazjalnym. 
 2. W dniu dzisiejszym kończą się wizyty duszpasterskie zwane „Kolędą”. 1 kapłan odwiedzi mieszkańców ul. Lichnowskiej 19, 2 kapłan - ul. Lichnowskiej 21 (m. 50-31), 3 kapłan - ul. Lichnowskiej 21 (m. 30-1). Podsumowanie wizyt w najbliższym czasie. Już dziś dziękujemy wszystkim, których odwiedziliśmy i składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 3. W ramach solidarności z poszkodowanymi w pożarze hospicjum, w niedzielę, 9 lutego o godz. 16.00, w bazylice odbędzie się koncert ELENI.
 4. We wtorek, po Mszy św. o godz.18.00 w kościele gimnazjalnym, spotkanie dla Domowników Boga.
 5. W środę, po Mszy św. o godz. 18.00, w kościele gimnazjalnym rozpocznie się comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Potrwa ona do czwartku, do godz. 8.00. Zapraszamy.
 6. W piątek, 31 stycznia, przypada 100 rocznica powrotu Chojnic do Ojczyzny. Z tej okazji, o godz. 12.00 w bazylice, zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji naszego miasta. Bardzo gorąco zapraszamy do wspólnego świętowania i modlitwy. 
 7. Najbliższa sobota to pierwsza sobota lutego. W tym dniu w kościele gimnazjalnym o 7.30 różaniec, o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie; od godz. 8.30 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną; natomiast kolejny różaniec mężczyzn ulicami miasta wyruszy po Mszy o godz. 8.00 z kościoła p.w. Chrystusa Miłosiernego na ul. Rzepakowej.
 8. Od soboty zmieni się plan Mszy św. wieczornych. Odtąd będzie tylko jedna Msza św. wieczorna - o godz. 18.00. Do Środy Popielcowej będzie odprawiana w kościele gimnazjalnym, a od Środy Popielcowej do Wszystkich Świętych w bazylice. Osoby, które zamawiały intencje mszalne na godz. 17.00 w bazylice prosimy o kontakt z biurem parafialnym.
 9. Na czas wakacji zostały przygotowane dla dzieci 2 formy wypoczynku - kolonie. Jedne w Mikoszewie nad morzem, drugie w Małopolsce. Spotkanie organizacyjne w sprawie kolonii w Mikoszewie odbędzie się 28 lutego w podziemiach kościoła gimnazjalnego. Szczegóły obu kolonii na naszej stronie parafialnej: bazylikachojnice.pl 
 10. W dniu 7 czerwca 2020 r. w Warszawie odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego. Organizujemy wyjazd na tę uroczystość. Jego koszt to 80 zł. Zapisy w biurze parafialnym. Gorąco zachęcamy do udziału w tym historycznym wydarzeniu.
 11. W dniach od 7 do 14 lipca tego roku odbędzie się z naszej parafii pielgrzymka do Gruzji i Armenii. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Chętnych, chcących w takiej formie spędzić urlop, zapraszamy do wyjazdu. Szczegółowy plan wyjazdu oraz telefon do ks. Marka Bogusza znajduje się w gablocie ogłoszeń.
 12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Halina Słomińska, 69, z ul. Dworcowej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

 

 


wykonanie