Google
   BAZYLIKATV 1st
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
          polecamy:
 
  Regulamin
  Konspekty
  Komentarze
  Warsztaty
 
 
 
 
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Liturgia Godzin
  Katechizm
  Lednica
  Słowo na każdy dzień
  Piesza pielgrzymka
  Kanonizacja
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos
 
  Watykan
  Fundacja DzNT
  Dzieło Biblijne
  Ruch Światło-Życie


OGŁOSZENIA 
2018-11-10 - OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 11.11.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 11.11.2018 r. – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

1. Bieżący numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz wydawania gazetki. Dziękujemy także za dziś składane ofiary kolekty które są przeznaczone na rzecz bieżącego funkcjonowania parafii.

2. Miesiąc listopad to czas naszej szczególnej pamięci o zmarłych. Msze święte zbiorowe za zmarłych zostaną odprawione: 16 listopada (piątek) o godz. 18.00 w kościele gimnazjalnym; 21 listopada (środa) o godz. 17.00 w bazylice.

3. Dziś w bazylice zostanie odprawiona o godz. 12.00 Msza święta w intencji Ojczyzny. Przedtem o godz. 11.00 delegacje wraz z pocztami sztandarowymi złożą wieńce i kwiaty
pod pomnikami Orła i Chrystusa Króla.

4. Dziś na godz. 18:00 zapraszamy do naszej bazyliki na KONCERT MARCINA WYROSTKA  Z ZESPOŁEM CORAZON Z OKAZJI JUBILEUSZU 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Ze względu na koncert Msza święta o godz. 19.00 zostanie odprawiona w kościele gimnazjalnym.

5. Spotkanie dla grupy kandydatów do bierzmowania z klas VII we wtorek (13 listopada) o godz. 17.30   w bazylice. Kandydaci z grupy s. Bernadetty i ks. Marka spotkają się także we wtorek w podziemiach kościoła gimnazjalnego o godz. 16.00. Prosimy rodziców o przypomnienie młodzieży o obecności na spotkaniach.

6. Od wtorku 13 listopada pan organista  będzie roznosił opłatki wigilijne do naszych domów. Plan ulic na najbliższy tydzień został umieszczony na tablicy ogłoszeń.

7. Serdecznie zapraszamy ludzi młodych, rozpoznających swoją drogę życia, a także tych, którzy już odkryli swoje powołanie na spotkanie nowej wspólnoty formacyjnej. W najbliższy czwartek 15 listopada po Mszy Świętej o godz. 18:00 w kościele gimnazjalnym. Rozpoczniemy Adoracją Najświętszego Sakramentu po niej spotkanie formacyjne.

8. W przyszłą niedzielę (18 listopada) podczas Mszy świętej o godz. 10.30 zostaną pobłogosławione książeczki do nabożeństwa dzieciom które przygotowywują się do przyjęcia kolejnych sakramentów świętych.

9. Dzieci z szkół podstawowych zapraszamy do udziału w meczach koszykówki w Starogardzie Gdańskim, gdzie kadra POLPHARMY STAROGARD GDAŃSKI zmierzy się 04 grudnia (wtorek) o 19.00 z Arką Gdynia, a 16 grudnia (niedziela) o 16.00 z Treflem Sopot. Koszt wyjazdu 20 PLN. Zapisy u ks. Tomasza.

10. Dom Pomocy Społecznej w Chojnicach przy ul. Leśna 12 zaprasza osoby chętne jako wolontariuszy do uczestnictwa w wolontariacie opiekuńczym. Spotkanie dla osób zainteresowanych w czwartek  - 15 listopada o godz. 15:00 w Domu Pomocy Społecznej.

11. W dniach od 26.12 .2018 do 02.01.2019 r. odbędzie się kolejne Europejskie Spotkanie Młodych ze Wspólnotą z Taize. Tym razem miejscem spotkania jest Madryt, stolica Hiszpanii. Organizujemy wyjazd na to spotkanie. Koszt to 700 zł plus 50 Euro. Szczegóły wyjazdu i zapisy u ks. Marka Bogusza.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Lena Spisak (dziecko), Zuzanna Lemańczyk (dziecko). Polecajmy tych którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….


wykonanie