Google
   BAZYLIKATV 1st
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
          polecamy:
 
  Regulamin
  Konspekty
  Komentarze
  Warsztaty
 
 
 
 
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Liturgia Godzin
  Katechizm
  Lednica
  Słowo na każdy dzień
  Piesza pielgrzymka
  Kanonizacja
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos
 
  Watykan
  Fundacja DzNT
  Dzieło Biblijne
  Ruch Światło-Życie


OGŁOSZENIA 
2017-03-18 - III Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 III Niedziela Wielkiego Postu

19.03.2017

 1. Nasze gazetki parafialne  dostępne są  w koszyku na balaskach.
 2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś na Wyższe Seminarium Duchowe w Pelplinie.
 3. Trwamy dzisiaj w duchowej łączności ze św. Józefem. Z tej racji, że dzisiaj we wspomnienie św. Józefa przypada niedziela, nasze świętowanie zostaje przedłużone do poniedziałku. Zapraszamy jutro Msze święte, które będą sprawowane z liturgii Uroczystości św. Józefa .
 4. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu. Dla dorosłych w Bazylice o godz. 9.00 i 18.30, a w Kościele Gimnazjalnym o godz. 15.15. Dla dzieci Droga Krzyżowa o godz. 17.00, a dla młodzieży o godz. 20.00.
 5. W każdą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godzinę 15.00 do Bazyliki.
 6. Zapraszamy na katechezy prowadzone przez neokatechumenat w poniedziałki i czwartki o godz. 18.30 w kościele gimnazjalnym.
 7. W środę 22 marca o godz.18.30 Wspólnota Franciszkanie Maryi zaprasza na wspólną modlitwę różańcową w intencji chorych, cierpiących i uzależnionych oraz za miasto Chojnice.
 8. W czwartek 23 marca na godz.18.00 zapraszamy do kościoła gimnazjalnego na Mszę św. za zmarłych.
 9. W zakrystii można nabyć świece na stół wielkanocny; mała świeca 5 zł, duża 8 zł.
 10. Dnia 25 marca w uroczystość Zwiastowania N.M.P obchodzić będziemy  „Dzień świętości życia”. Tego dnia ulicami Chojnic przejdzie XVI Marsz dla Życia. Marsz rozpocznie się o godz.16.00 w parafii M.B. Królowej Polski prelekcją prof. Bogdana Chazana, następnie nabożeństwo przebłagalne z duchową adopcją dziecka poczętego i przemarsz ulicami Chojnic do kościoła gimnazjalnego. Po procesji o godz.18.00 uroczysta Msza św. w kościele gimnazjalnym. Po Mszy św. konferencja prof. Chazana w podziemiach kościoła.
 11. Zapraszamy młodzież naszej parafii w tym również kandydatów do bierzmowania do wzięcia udziału w Diecezjalnych Dniach Młodzieży, które odbędą się w Niedzielę Palmową; 9 kwietnia w Kościerzynie. Zbiórka o godz.11.00 na Placu Emsdetten. Koszt wyjazdu 17 zł. Zapisy u katechetów i ks. Damiana.
 12. Dnia 31 marca odbędzie się  kolejna już Ekstremalna Droga Krzyżowa. Do wyboru są dwie trasy drogi krzyżowej( Pierwsza 41 km, druga 28). Rozpoczęcie o godz.20.00 Mszą św. w kościele św. Antoniego w Dziemianach. Więcej informacji na naszej internetowej stronie parafialnej i na plakacie
 13. Rodzice dzieci wyjeżdżających na kolonie parafialne w lipcu są proszeni o wpłacenie w biurze parafialnym bądź u ks. Damiana wpisowego po 150 zł za dziecko do końca marca, natomiast do końca kwietnia o wpłatę pozostałej kwoty.
 14. W zakrystii można nabyć Puzzle o Sakramentach świętych. W każdym zestawie znajdują się 3 pudełka, a w każdym z nich poszczególne do ułożenia puzzle z sakramentami. Cena zestawu 100 zł.
 15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp.; Stefana Szulc, Bartosza Lesman, Wandę Czarnowską i Kazimierę Białkowską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 


wykonanie