Google
   BAZYLIKATV 1st
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
          polecamy:
 
  Regulamin
  Konspekty
  Komentarze
  Warsztaty
 
 
 
 
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Liturgia Godzin
  Katechizm
  Lednica
  Słowo na każdy dzień
  Piesza pielgrzymka
  Kanonizacja
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos
 
  Watykan
  Fundacja DzNT
  Dzieło Biblijne
  Ruch Światło-Życie


OGŁOSZENIA 
2018-09-22 - OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA– 23.09.2018 r.

1. Bieżący numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na balaskach. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz wydawania gazetki.

2. Dzisiaj w naszej parafii kazania  głosi o. Jacek – zajmujący się kultem św. Michała Archanioła. Pragniemy zaprosić w sobotę, 29 września   do chojnickiej Bazyliki  w liturgiczne wspomnienie św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała wszystkich, którzy pragną przyjąć szkaplerz oraz osoby, które już go noszą na Mszę św. w intencji noszących szkaplerz i ich rodzin.  O godz. 08.00 - możliwość spowiedzi św., także od 08.00 - Nabożeństwem do Archaniołów; Msza święta o godz. 08.30 po której nastąpi poświęcenie i nałożenie szkaplerza. Szkaplerz, czasopismo „Któż jak Bóg” oraz modlitewniki związane z kultem św. Michała Archanioła można nabywać dzisiaj i przez kolejny tydzień bezpośrednio po Mszach św. w zakrystii.

3. Rodziców dzieci klas III, które w roku 2019 przystąpią do I Komunii św., zapraszamy dziś na Mszę św. o godz. 14.oo. Po Mszy św. spotkanie z ks. proboszczem.

4. Zapraszamy do kościoła gimnazjalnego na katechezę wspólnoty neokatechumenatu 30 września,tj. w niedzielę o godz. 19.45.

5. W środę na godz. 17.30 Franciszkanie Maryi zapraszają do kościoła gimnazjalnego na nabożeństwo różańcowe w intencji naszego miasta oraz parafii.

6. Zapraszamy na nocną adorację Najświętszego Sakramentu w kościele gimnazjalnym z środy na czwartek, z 26 na 27 września. Rozpoczęcie czuwania po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 a zakończenie o godz. 8.00 rano. Podejmujmy w tym czasie modlitwę w różnych osobistych intencjach.

7. W wtorek 02 października (wtorek) zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w bazylice o godz.17.00 sprawowana pod przewodnictwem Księdza Biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Podczas  Mszy świętej młodzież z naszej parafii przyjmie z rąk Księdza Biskupa Sakrament Bierzmowania. Zapraszamy na tą uroczystość wszystkich naszych Parafian. W tym dniu Msze święte o 18.00 i 19.00 zostaną odprawione w kościele gimnazjalnym. Od poniedziałku do piątku młodzież przygotowywującą się do tego wydarzenia zapraszamy na Mszę świętą do bazyliki na godz. 19.00 a po niej półgodzinne spotkanie organizacyjne.

8. Dowódca garnizonu Chojnice wraz z żołnierzami i pracownikami resortu obrony narodowej zapraszają mieszkańców Chojnic na uroczyste obchody jubileuszu 45-lecia sformowania 34 chojnickiego batalionu radiotechnicznego. Uroczystość odbędzie się na starym rynku w Chojnicach 28 września (piątek) a poprzedzi je Msza święta w bazylice która zostanie odprawiona o godz. 10.00.

9. Dnia 27 października (sobota) organizujemy parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Wyjazd ten będzie podsumowaniem nabożeństw różańcowych w naszej parafii. Wyjazd o 06.30 z parkingu placu Emsdetten. Program: nabożeństwo różańcowe, Msza święta, obiad, zwiedzanie, koronka do Miłosierdzia Bożego. Koszt 80 PLN. Zapisy u ks. Tomasza.

10. W nadchodzącym tygodniu wspominamy w kalendarzu liturgicznym:

  • w środę – wspomnienie św. Kosmy i Damiana, męczenników; w czwartek  -  wspomnienie
    św. Wincentego a Paul, prezbitera; w piątek – wspomnienie św. Wacława, męczennika; w sobotę – święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

11. W zakrystii lub u ministrantów można nabywać nowy numer PIELGRZYMA oraz kalendarze na rok 2019 z św. Janem Pawłem II – małe w cenie 4 PLN a duże w cenie 8 PLN; kalendarze trójdzielne o tematyce jesiennej w cenie 8 PLN.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności : śp. Marian Nowak, Andrzej Kończuch, Irena Chlebosz, Zdzisław Nynca. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….


wykonanie