Google
   BAZYLIKATV 1st
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
          polecamy:
 
  Regulamin
  Konspekty
  Komentarze
  Warsztaty
 
 
 
 
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Liturgia Godzin
  Katechizm
  Lednica
  Słowo na każdy dzień
  Piesza pielgrzymka
  Kanonizacja
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos
 
  Watykan
  Fundacja DzNT
  Dzieło Biblijne
  Ruch Światło-Życie


OGŁOSZENIA 
2019-07-21 - Ogłoszenia parafialne – 21.07.2019 XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne – 21.07.2019  

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Serdecznie zapraszamy dziś na koncert w ramach „VI  Letnich Koncertów Organowych Chojnice 2019” odbędzie się w kościele gimnazjalnym o godz. 20:00 w wykonaniu Tomasza Drążkowskiego z Kartuz.
  2. Książka „Święci Chojnickiej Bazyliki” to starannie wykonany i pięknie wydany album,  w którym opisano wizerunki wszystkich Świętych znajdujące się w naszej świątyni.Jest to pierwsze w historii naszej parafii tak systematyczne dzieło poświęcone opisowi wnętrza bazyliki. Jest do nabycia w zakrystii lub biurze parafialnym w cenie 50 PLN.
  3. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, odbędzie się w dniach od 31 lipca do 13 sierpnia. Spotkania informacyjno–organizacyjne dziś (jak w każdą niedzielę lipca)  w salce katechetycznej po Mszy św. o godz. 14.00.
  4. W dniu 13 sierpnia (wtorek) piesza pielgrzymka z Chojnic dotrze na Jasną Górę. Organizujemy wyjazd autokarowy na to wydarzenie, by wraz z pielgrzymami pokłonić się Jasnogórskiej Pani i uczestniczyć we Mszy św. na wałach Jasnej Góry. Wyjazd z Chojnic 12 sierpnia o godz. 22.00 z placu Emsdetten. Powrót z Jasnej Góry 13 sierpnia o godz. 22.00 z parkingu dla autokarów przy Domu Pielgrzyma. Koszt to 80 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
  5. Dnia 31 lipca (środa) będziemy gościć w naszej parafii Kaszubską Pieszą Pielgrzymkę, zmierzającą na Jasną Górę. Tych wszystkich parafian którzymogliby ugościć pielgrzymów w swoich domach i ofiarować im nocleg, prosimy o zgłaszanie się w biurze parafialnym. Przy zapisach prosimy podać ilu pątników pragną Państwo przyjąć w swoim domu. Spodziewamy się około 300 pielgrzymów, dlatego też bardzo prosimy Was kochani parafianie o pomocw zakwaterowaniu pielgrzymów.
  6. W dniach 21-28 lipca 2019 będzie obchodzony 20. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.Szczegóły akcji na stronie www.miva.pl. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników dróg. W naszej parafii w dniu 25 lipca (czwartek) po Mszy świętej o godz. 19.00 odprawimy na parkingu placu Emsdetten obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów.
  7. Przypominamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach maryjnych w naszej parafii. Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiamy w każdą środę  - w bazylice po Mszy świętej o godz. 08.30, a w kościele gimnazjalnym po Mszy świętej o godz. 18.00. Nabożeństwo do Matki Bożej Pocieszenia w środy po Mszy świętej w bazylice o godz. 19.00. Intencje modlitewne można zostawiać przez obrazem Matki Bożej.
  8. Zapraszamy do udziału w diecezjalnej pielgrzymce rowerowej na Jasną Górę w dniach 7–13 sierpnia. Na trasie pielgrzymki: Sanktuarium Maryjne w Górce Klasztornej i w Licheniu oraz Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Grupie z Chojnic towarzyszyć będą ks. Damian Szulman i ks. Krzysztof Wilkowski. Ilość miejsc jest ograniczona. Informacji udziela i zapisy przyjmuje Piotr Czapiewski (tel. 530 488 163).
  9. Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele gimnazjalnym z środy na czwartek (24/25 lipca). Początek w środę po  Mszy św. o godz. 18.00 a zakończenie w czwartek przed Mszą św. o godz. 08.00. Zachęcamy do modlitwy w ciszy i skupieniu o wybranej przez siebie porze.
  10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Jan Duraj, l. 90 z ul. Piłsudskiego 22; Bartosz Buszac, l. 28 z ul. Dworcowej 13; Józef Czapiewski, l.81 z ul. Kościerskiej 19.Dobry Jezu a nasz Panie...

wykonanie