Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos
  Kamera na żywo youtube
 
  Koncert 1
  Koncert 2
  Koncert 3
  Koncert 4


Schola Bazyliszki 
Często powtarzamy, że kto śpiewa modli się podwójnie. Już od wieków śpiew towarzyszył modlitwie człowieka i nadawał jej jeszcze piękniejszą oprawę, a nawet sam w sobie był i jest modlitwą. Szczególnie radosny jest śpiew w wykonaniu dzieci, pełen radości i uwielbienia Pana Boga. Dlatego też obok chórów wykonujących często bardzo wymagające pieśni kościelne powstają schole dziecięce, aby i one miały możliwość chwalić Pana Boga swoim śpiewem.  

Schola „Bazyliszki” działa przy parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach. Została założona we wrześniu 2003 roku przez s. Eligię Danielską. Od 2006roku scholę prowadziła
s. Krystyna Pałubicka, następnie od 2007 roku opiekę sprawowała s. Kasjana Konkolewska. Od września 2010 roku opiekunką scholi jest siostra Daria Madajczyk. Do czerwca 2019 roku opiekunką scholi była s. Jana Łącz. Aktualnie scholą opiekuje się s. Magdalena. Dzieci spiewają podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci o 10.30,a także przy innych uroczystościach i okazjach. Celem scholi jest Uwielbienie Pana Boga śpiewem poprzez który przybliżamy się do naszego Stwórcy.
Jeżeli ktoś chciałby do tej listy dołączyć wystarczy zgłosić się do siostry Magdaleny lub któregokolwiek z kapłanów naszej parafii. Serdecznie zachęcamy.
 
PRÓBY: PIĄTEK, 17:00, salka parafialna
 kontakt    
wykonanie