Google
   BAZYLIKATV 1st
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
          polecamy:
 
  Regulamin
  Konspekty
  Komentarze
  Warsztaty
 
 
 
 
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Liturgia Godzin
  Katechizm
  Lednica
  Słowo na każdy dzień
  Piesza pielgrzymka
  Kanonizacja
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos
 
  Watykan
  Fundacja DzNT
  Dzieło Biblijne
  Ruch Światło-Życie










































aktualności 


INTENCJE MSZALNE (Bazylika i Kościół Gimnazjalny) 12.11-18.11.2018

Bardzo prosimy, aby Msze św, które są rezerwowane jedynie nazwiskiem, bez podania treści intencji potwierdzać najpóźniej na dwa tygodnie przed datą rezerwacji. Sprawę Mszy świętych, które celebruje każdy kapłan reguluje Kodeks Prawa Kanonicznego. Kapłan może odprawić Mszę Świętą za kogokolwiek, zarówno za żywych jak i umarłych. Zgodnie z uznanym zwyczajem Kościoła, każdy kapłan celebrujący lub koncelebrujący Mszę Św. może przyjąć ofiarę złożoną, aby odprawić Mszę Św. w określonej intencji. Wierni składający ofiarę, aby w ich intencji była odprawiona Msza Św., przyczyniają się do dobra Kościoła oraz uczestniczą przez tą ofiarę w jego trosce o utrzymanie szafarzy i ich dzieł.

 

INTENCJE MSZALNE: 12.11 – 18.11.2018 r. – BAZYLIKA

 

PONIEDZIAŁEK – 12.11.2018 r.  - ŚW. JOZAFATA, BISKUPA I MECZENNIKA                 

07.00 – + Anna Górska (int. miesiąc po pogrzebie)

08.30 – + Mirosław, Witold oraz rodzice z obu stron

17.00 –  1) +Janina i Lucjan Raczkowscy  2) Kazimierz Przybył  w 2 rocz. śm.

                 

WTOREK – 13.11.2018 r.   - ŚW. BENEDYKTA, JANA, MATEUSZA, IZAAKA I KRYSTYNA       

07.00 – W podziękowaniu za odebrane łaski z modlitwą o Boże błog. , opiekę Matki Bożej dla Krystyny i Edmunda w rocz. ślubu

08.30 – + Jadwiga i Marcin Gostomscy, Helena i Eugenia

17.00 – 1) + Marta Januszewska, mąż Stanisław (28 rocz. śm.) oraz syn Ryszard       
  2) +Stanisław, rodzice, teściowie i zm. z rodziny

                 

ŚRODA – 14.11.2018 r.                                                                                                           

07.00 – 1) + Teresa Hildebrandt  (miesiąc po pogrzebie);
  2) + Helena (rocz. śm.) oraz zm. z rodziny Szczepańskich, Gabrych oraz Ignacy Jączkowski

08.30 – + Marta i Franciszek Reszka

17.00 – 1) W podziękowaniu za odebrane łaski z modlitwą o Boże błog. dla Alfiny i Tomasza w rocz. ślubu

                2) W podziękowaniu za odebrane łaski z modlitwą o powrót do zdrowia wnuka Konrada oraz o Boże błog. dla rodziny

 

CZWARTEK – 15.11.2018 r.- ŚW. ALBERTA WIELKIEGO, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA

07.00 – 1) W podziękowaniu za odebrane łaski z modlitwą o Boże błog. dla Elżbiety w dniu urodzin                           2)  + Gertruda i Klemens Rac oraz dziadkowie

08.30 – + Władysława Wojtalik w 12 rocz. śm. oraz Bronisław, Bolesław i Sławomir

17.00 - 1) + Zofia (20 rocz. śm.)  i Władysław Błoniarz oraz z rodziny Błoniarz i Górnych

                2) + Anastazy Golnik w rocz. śm.

 

PIĄTEK – 16.11.2018 r.  – ŚW. MAŁGORZATY I ŚW. GERTRUDY                              

07.00 – + Kazimierz w rocz. śm.

08.30 – + Jan, Barbara, Ryszard Rynka

17.00 - 1) + Edmund Rybakowski oraz rodzice z obu stron           2) +Józef Sawicki w rocz. śm. oraz Antonina i Józef, jego rodzice i siostra Aleksandra

 

SOBOTA – 17.11.2018 r. - ŚW. ELŻBIETY WĘGIERSKIEJ, ZAKONNNICY                           

07.00 – + Tadeusz Guentzel ( int. miesiąc po pogrzebie)

08.30 – W podziękowaniu za odebrane łaski z modlitwą o Boże błog. dla Salomei  Miłkowskiej

17.00 – 1) + Felicja Miedzianko, mąż Bronisław, syn Stanisław oraz za zm. z rodziny

                 2) + Józef Mudyna w 25 rocz. śm. oraz Gertruda, Elżbieta, Stanisław Mudyna; Marta, Piotr, Henryk Szank oraz z rodziny z obu stron
 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.11.2018 r.                                                                                                                        

07.30 –

09.00 – W intencji parafian i ofiarodawców;

10.30 – + Maria Barwik (19 rocz. śm.) oraz Bernard

12.00 – W podziękowaniu za odebrane łaski z modlitwą o Boże błogosławieństwo dla Justyny i Karola w dniu urodzin

14.00 – + Jan Buca oraz za zm. z rodziny

19.00 – + Leon Kierszk w rocz. śm. oraz zm. z rodziny

 

INTENCJE MSZALNE: 12 – 18.11.2018 r. – KOŚCIÓŁ GIMNAZJALNY

 

PONIEDZIAŁEK – 12.11.2018 r. – ŚW. JOZAFATA, BISKUPA I MECZENNIKA

08.00 – W podziękowaniu za odebrane łaski z modlitwą o Boże błogosławieństwo dla Sławomira w dniu urodzin

18.00 – 1) + Czesław Jurgawka w 5 rocz. śm.          2) + Zygmunt Dekowski w 12 rocz. śm.

 

WTOREK – 13.11.2018 r.  - ŚW. BENEDYKTA, JANA, MATEUSZA, IZAAKA I KRYSTYNA

08.00 – +Zofia i Stefan Granowscy, rodzice i rodzeństwo z obojga stron oraz Bronisława

18.00 – + Stanisław Kiedrowicz w dniu imienin oraz Franciszek Kiedrowicz w 9 rocz. śm.

             

ŚRODA – 14.11.2018 r.

08.00 – + za dusze czyśćcowe

18.00 –1) +Tadeusz w rocz. śm.                      2) + Stanisław i rodzice Smentek

 

CZWARTEK – 15.11.2018 r.  - ŚW. ALBERTA WIELKIEGO, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA

08.00 – W podziękowaniu za odebrane łaski z modlitwą o Boże błogosławieństwo dla Damiana, Aleksandry i Natalii

18.00 – 1) + Maria Kryger (int. w dniu urodzin) oraz Bronisława, Kazimierz i Leon
                        2) + Mieczysława i Wiktor Szufrajda oraz z rodziny i dusze czyśćcowe

 

PIĄTEK – 16.11.2018 r. -  ŚW. MAŁGORZATY I ŚW. GERTRUDY   

08.00 – + Edmund Rar oraz rodzice z obu stron i z rodziny

18.00 – 1) + za zmarłych                                    2) MSZA ŚWIĘTA ZBIOROWA ZA ZMARŁYCH

 

SOBOTA – 17.11.2018 r.  – ŚW. ELŻBIETY WĘGIERSKIEJ, ZAKONNNICY

08.00 – + Janina Klunder

18.00 – 1) + Maria Włodarczak w 1 rocz. śm. , mąż Antoni, syn Roman
 2) + Jan, Marianna, Maria, Teresa, Jan oraz Stefan, rodzice i rodzeństwo
 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.11.2018 r.

06.00 – + Zygfryd oraz z rodziny Wenderskich, Prądzyńskich, Kowalik, Bucholc oraz dusze czyśćcowe

08.00 –+ Alojzy Słomiński w 79 rocz. śm.

10.00 – + Gertruda, Franciszek, Tadeusz, Czesław Stachowiak oraz Aleksander, Rozalia, Bolesław; ks. Henryk Klofczyński i ks. Stanisław Wiśniewski

11.15 – + Edmund Koliński w 3 rocz. śm. oraz Krzysztof, Aleksander

16.00 – + Józef Sochaczewski oraz Teodozja, Stefania i Lidia

 




wykonanie