Google
   BAZYLIKATV 1st
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
          polecamy:
 
  Regulamin
  Konspekty
  Komentarze
  Warsztaty
 
 
 
 
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Liturgia Godzin
  Katechizm
  Lednica
  Słowo na każdy dzień
  Piesza pielgrzymka
  Kanonizacja
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos
 
  Watykan
  Fundacja DzNT
  Dzieło Biblijne
  Ruch Światło-Życie










































aktualności 


INTENCJE MSZALNE (Bazylika i Kościół Gimnazjalny) 25.03-31.03.2019

Bardzo prosimy, aby Msze św, które są rezerwowane jedynie nazwiskiem, bez podania treści intencji potwierdzać najpóźniej na dwa tygodnie przed datą rezerwacji. Sprawę Mszy świętych, które celebruje każdy kapłan reguluje Kodeks Prawa Kanonicznego. Kapłan może odprawić Mszę Świętą za kogokolwiek, zarówno za żywych jak i umarłych. Zgodnie z uznanym zwyczajem Kościoła, każdy kapłan celebrujący lub koncelebrujący Mszę Św. może przyjąć ofiarę złożoną, aby odprawić Mszę Św. w określonej intencji. Wierni składający ofiarę, aby w ich intencji była odprawiona Msza Św., przyczyniają się do dobra Kościoła oraz uczestniczą przez tą ofiarę w jego trosce o utrzymanie szafarzy i ich dzieł.

 

INTENCJE MSZALNE: 25 – 31.03.2018 r. – BAZYLIKA

 

PONIEDZIAŁEK – 25.03.2019 r. – ZWIASTOWANIE PAŃSKIE     SIOSTRY 06.15 

07.00 –+ ks. Aleksander Kłos (Msza św. gregoriańska);

08.30 –+ Stefan Bielawa (miesiąc po pogrzebie);
 

 

WTOREK – 26.03.2019 r.          SIOSTRY 06.15 

07.00 –O zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Jakuba i Anna;

08.30 –+ Zdzisław bezdomny;

19.00 –++ Barbara Łącka (6 r. śm.), jej mąż Alfred, brat Zdzisław, dziadkowie z obojga stron i rodzeństwo;

             

ŚRODA – 27.03.2019 r.      SIOSTRY 06.15 

07.00 – 1) ++ Helena i Józef, Krystyna Dornowska;     

                           2) + Bernard Ostrowski (miesiąc po pogrzebie); 

08.30 –++ Zygmunt Bola (15 r. śm.), rodzice i rodzeństwo z obojga stron;

19.00 –++ Władysław Szczepański, jego rodzice i rodzeństwo;

 

CZWARTEK – 28.03.2019 r.     SIOSTRY 06.15 

07.00 –+ Stefan Lipiński (miesiąc po pogrzebie);

08.30 –+ Zdzisław bezdomny;

19.00 –1) ++ Gerard Jeszke (2 r. śm.) oraz rodzice Franciszek i Klara;

                        2) O odzyskanie wiary dla bliskiej osoby;

 

PIĄTEK – 29.03.2019 r.            SIOSTRY 06.15 

07.00 –W podziękowaniu za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla syna Marcina w dniu urodzin i całej jego rodziny;

08.30 –W podziękowaniu za wszystkich lekarzy, dobrodziejów i osoby modlące się za chorego  Jakuba, o Boże błogosławieństwo dla nich;

19.00 –+ Michał Jarosz (10 r. śm.);

 

SOBOTA – 30.03.2019 r.         SIOSTRY 07.00 

07.00 –+ ks. Aleksander Kłos (Msza św. gregoriańska);

08.30 –+ Stanisław; 

19.00 –1) ++ Helena i Henryk Szynwelscy;                      2) + Irena Reszczyńska;

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 31.03.2019 r.       SIOSTRY 09.00

07.30 –+ Edmund Beszterda (10 r. śm.);

09.00 –W intencji parafian i ofiarodawców;

10.30 –++ Helena i Zygmunt Rumińscy oraz ich rodzice;

12.00 –++ Mirosław Gałązka i zmarli z rodziny;

14.00 –++ Zygmunt Malinowski (w rocznicę urodzin), Pelagia i Leon Kotlenga (w rocznicę urodzin) oraz zmarli z rodziny;

19.00 –++ Kornelia Kowalska (w dniu imienin), jej mąż Antoni Kowalski i rodzice z obojga   stron;

 

INTENCJE MSZALNE: 25 – 31.03.2019 r. – KOŚCIÓŁ GIMNAZJALNY
 

PONIEDZIAŁEK – 25.03.2019 r. – ZWIASTOWANIE PAŃSKIE

08.00 –         Z prośbą o Boże błog. i zdrowie dla Wojtusia, Zbyszka oraz ich rodziców;

18.00 –          SUMA ODPUSTOWA          

WTOREK – 26.03.2019 r.           

08.00 –         ++ Jan (41 r. śm.) oraz zmarli z rodziny Kasprzaków i Basińskich;

18.00 –          ++ Anastazy i Wiktor Golnikowie;  

ŚRODA – 27.03.2019 r.

08.00 –         Za dusze w czyśćcu cierpiące;

18.00 –          1) + Zygmunt Gołębiowski;

                                    2) ++ Maria, Jadwiga, Helena i Eugenia;

CZWARTEK – 28.03.2019 r.

08.00 –         + Jadwiga Weder;

18.00 –          + Urszula (8 r. śm.);

 

PIĄTEK – 29.03.2019 r.

08.00 –         W podziękowaniu za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Łucji i Idziego w 49 rocznicę ślubu;

18.00 –          ++ Leokadia i Antoni Gliszczyńscy oraz zmarli z rodziny Mechlińskich, Gliszczyńskich i Graczyków;

 

SOBOTA – 30.03.2019 r.

08.00 –         1) W podziękowaniu za odebrane łaski, z prośbą o dalsze i Boże błog.;

                    2) W podziękowaniu za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Barbary w rocznicę chrztu świętego;

18.00 –          ++ Dorota (w rocznicę śmierci), mąż oraz zmarli z rodziny;
 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 31.03.2019 r.

06.00 –        

08.00 –         ++ Zofia i Stefan Granowscy, rodzice i rodzeństwo z obojga stron, Bronisława; 

10.00 –          ++ Felicja, Franciszek, Krystyna i rodzice z obojga stron;

11.15 –           ++ Aleksander Klofczyński (24 r. śm.), rodzice i teściowie, ks. Henryk Klofczyński, ks. Stanisław Wiśniewski;

16.00 –       




wykonanie