Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos










































Aktualności 


Pielgrzymka online

Chorzy, zapracowani, zajęci domem mogą także wziąć udział w sierpniowej pielgrzymce na Jasną Górę. Tyle tylko, że będzie to duchowe pielgrzymowanie online. Portal Opoka we współpracy z siecią telefonów komórkowych Plus postanowił relacjonować przebieg pielgrzymek w Internecie - podała Rzeczpospolita.

Dzięki czerwonym liniom na Wirtualnej Mapie Pielgrzymkowej (od 1 sierpnia będzie dostępna w sieci na stronach Opoki) internauci będą mogli na bieżąco śledzić, w którym kierunku porusza się dana pielgrzymka i w jakim tempie maszeruje.

Wszystko dzięki stacjom nadawczo-odbiorczym telefonii komórkowej, które odbierając sygnał z telefonu jednego z uczestników, zlokalizują położenie grupy. Ale to nie koniec możliwości nowoczesnej techniki. Duchowi pątnicy bez ruszania się z domów mogą teraz wspólnie z realnymi pątnikami słuchać mszy świętych, apelu jasnogórskiego i nabożeństw, które będą na żywo transmitowane do diecezjalnych rozgłośni za pomocą telefonu komórkowego. - Gdy w latach 90. kierowałem programem Radia Dobra Nowina w Tarnowie, taśmy z nagraniami z pielgrzymek przywozili nam do studia piekarze, którzy dostarczali pielgrzymom pieczywo. Teraz każdą relację można przygotować na przenośnym komputerze i wysłać ją prosto do radia za pomocą bezprzewodowego Internetu - mówi Rzeczpospolitej ks. Józef Kloch, prezes fundacji Opoka.

Czy możliwość uczestniczenia w pielgrzymce przez Internet i telefon nie zniechęci potencjalnych pątników do podejmowania trudu samodzielnego zmierzenia się z wielokilometrową wędrówką? Ks. Kloch przekonuje, że nie ma takiego zagrożenia. - Naszym celem jest przybliżenie atmosfery skupienia i modlitwy, charakterystycznej dla rekolekcji w drodze, także osobom, które nie mogą bezpośrednio w pielgrzymce uczestniczyć - mówi.

/wiara.pl/



kontakt    
wykonanie