Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos


Aktualności 


POMÓŻ BARTKOWI

„Nie stać nas, aby sfinansować operację Bartusia, dlatego prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na operację i uratowanie naszego serduszka. Bartuś już wiele przeszedł w swoim życiu, rodzina biologiczna się nim nie interesuje, ale już niedługo będzie miał nową - naszą. Jeszcze tylko do szczęścia Bartka i naszego, całej naszej rodziny, brakuje zdrowego serduszka, zdrowego na tyle na ile to jest możliwe. Dzięki pomocy ludzi o wielkim sercu mamy nadzieję, że jak najprędzej uda nam się zebrać potrzebne na operację pieniądze, prosimy was o pomoc, każda złotówka ma znaczenie.”

 

 

 

 

 

 

 

Bartkowi można pomóc, dokonując wpłaty na rachunek Fundacji:

 

Fundacja na rzecz dzieci zwadami serca Cor Infantis

 

86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem „Bartosz Olejniczak”

 

Dla wpłat zagranicznych:

 

USD PL93 1600 1101 0003 0502 1175 2024 z dopiskiem „Bartosz Olejniczak”

 

EUR PL50 1600 1101 0003 0502 1175 2022 z dopiskiem „Bartosz Olejniczak"

 

Kod SWIFT dla przelewów z zagranicy:  ppabplpk

 

 

Bartosz Olejniczak(PA, DORV, MGA. VSD - korekcja wady)

 Nie wiemy, jak to się stało, że świat o nim zapomniał gdy się na nim pojawił. Wiemy, jak znaleźli się ludzie, którzy postanowili dać mu to, czego potrzebował najbardziej - miłość i prawdziwy dom. Podjęli trudne wyzwanie i dziś potrzebują Twojej pomocy, by to, co stworzyli miało szansę przetrwać. Angowice, niedaleko Chojnic- to tu mieszka Bartek. To tutaj znalazł swoje miejsce na ziemi... Przyszedł na świat 26 stycznia 2011 roku, otrzymując 10 punktów w skali Apgar. Szybko jednak okazało się, że jego maleńki organizm skrywa w sobie wiele tajemnic. Jedną z nich jest dekstrokardia - nietypowa budowa anatomiczna, czyli przełożenie trzewi - tzn. jego serduszko umiejscowione jest po prawej stronie klatki piersiowej, niektóre organy także zmieniły swoje położenie. Jednakże tym, co bezpośrednio zagraża jego życiu jest złożona, wrodzona wada serca polegająca na zarośnięciu zastawki tętnicy płucnej, odejściu obu dużych naczyń z prawej komory, malpozycyjnego ustawienia wielkich pni tętniczych, oraz ubytku przegrody międzykomorowej, a także towarzysząca wadzie sinica, która oznacza tylko jedno - niewydolny układ krążenia i poważne niedotlenienie organizmu. W drugiej dobie życia Bartuś został przetransportowany do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, do Kliniki Kardiologii Dziecięcej i Wad Wrodzonych Serca w Gdańsku, gdzie przeszedł operację ratującą życie: lewostronne zespolenie systemowe - płucne metodą Blalock- Taussig. Jako czteromiesięczne niemowlę Bartek został umieszczony w rodzinnym domu dziecka, właściwie jako dziecko zdrowe po korekcji serca, z przeznaczeniem do adopcji. Wynik pierwszej konsultacji kardiologicznej nie pozostawił rodzicom zastępczym cienia wątpliwości, że Bartuś jest bardzo poważnie chory. Sine usta i paluszki, trudności oddechowe, to wszystko wskazywało na konieczność kolejnych zabiegów polepszających stan jego serduszka.

W chwili obecnej stan zdrowia Banka jest stabilny, ale przy tak poważnych wadach niestety nie można powiedzieć, że dobry. Rodzice zastępczy bardzo pokochali to chore serduszko i to 2 wzajemnością i właśnie niedawno podjęli decyzję o wspólnej przyszłości, takiej na zawsze. Są w trakcie procedury adopcyjnej i może za kilka miesięcy zostaną jego rodzicami, właśnie takimi na zawsze. Operacja w Niemczech zaplanowana jest na pierwszą połowę 2016 r. a kiedy odbędzie się faktycznie zależy oczywiście od tego jak szybko uda nam się zebrać potrzebne pieniążki. Koszt operacji w Klinice Uniwersyteckie] w Munster oszacowano na 36 500 euro. Dla rodziców zastępczych chłopca jest to kwota nie do zdobycia.

 

Apel o pomoc konstruowany przez zespól Fundacji Cor lnfantis na podstawie informacji od rodziców oraz uzyskanej dokumentacji medycznej.

 
kontakt    
wykonanie