Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos


Aktualności 


Pielgrzymka do Włoch 2016

Nasza parafia organizuje w terminie od 19.08 – 27.08.2016 r. wakacyjną pielgrzymkę do Włoch. Koszt pielgrzymki to 2090 zł i 100 euro. Wszelkie bliższe informacje u Ks. Damiana. Program pielgrzymki dostępny jest w biurze parafialnym. ZAPRASZAMY.
LORETO - WATYKAN – RZYM – SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - MANOPELLO – LANCIANO – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SANT ANGELO – ASYŻ - WENECJA

DZIEŃ 1      TARVISIO

Zbiórka uczestników i podstawienie autokaru przed Parafią  ok. godz. 03.00, całodzienny przejazd na nocleg do Włoch w ok. Tarvisio/Udine (tego dnia ze względu na późny przyjazd bez obiadokolacji).

DZIEŃ 2      LORETO

Śniadanie, przejazd do Loreto i zwiedzanie położnej na wzgórzu Bazyliki Loretańskiej z Domkiem Świętej Rodziny, który został przeniesiony tutaj w XIII wieku z Nazaretu. Odwiedzimy również cmentarz polskich żołnierzy. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3      RZYM

Śniadanie, przejazd do Rzymu i zwiedzanie Wiecznego Miasta z przewodnikiem: Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Panteon, Piazza Navona, Plac Hiszpański z kolumną Matki Bożej Niepokalanej oraz słynnymi Schodami Hiszpańskimi, Fontanna di Trevi, Bazylika św. Jana na Lateranie, Święte Schody, które do Rzymu zostały sprowadzone z Jerozolimy i wg legendy Jezus Chrystus był po nich prowadzony na sąd do pałacu Poncjusza Piłata. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Rzymu.

DZIEŃ 4      WATYKAN – RZYM

Wczesne śniadanie i przejazd do Watykanu: podczas obecności papieża  Franciszka weźmiemy udział w modlitwie Anioł Pański na Placu św. Piotra, Bazylika św. Piotra z kaplicą św. Sebastiana, gdzie pomodlimy się grobie św. Jana Pawła II. Odwiedzimy również Bazylikę Santo Spirito in Sassia – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Rzymie. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5      MANOPELLO – LANCIANO – SAN GIOVANNI ROTONDO

Śniadanie, po którym odwiedzimy Sanktuarium Świętego Oblicza w Manopello, gdzie przechowywana jest chusta św.Weroniki z obliczem Chrystusa. Następnie przejazd do Lanciano,  miejsca uznanego Cudu Eucharystycznego. W San Giovanni Rotondo poznamy niezwykłe miejsca i sanktuarium św. Ojca Pio - stygmatyka i mistyka kościoła (m.in. grób Ojca Pio, kościół, muzeum, cela, krucyfiks, konfesjonał, Droga krzyżowa w parku, Szpital Ulgi w Cierpieniu). Za życia O.Pio dostawał tysiące listów z prośbami o modlitwę i wstawiennictwo,  także od Karola Wojtyły, prośba dotyczyła chorej na raka przyjaciółki i została wysłuchana.  Obiadokolacja i nocleg w San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 6      SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SANT ANGELO - ADRIATYK

Śniadanie, po którym kontynuacja pobytu w San Giovanni Rotondo, następnie przejazd do Monte Sant Angelo i nawiedzenie Sanktuarium w grocie, gdzie ukazał się Święty Michał Archanioł. Przejazd do jednego z kurortów Riwiery Adriatyckiej, czas wolny i relaks na plaży, spacer promenadą. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w ok. Pescary.

DZIEŃ 7      ASYŻ

Śniadanie i przejazd do Asyżu na zwiedzanie: Bazylika św. Franciszka, gdzie złożone jest ciało św. Franciszka,  kościół św. Klary, dom św. Franciszka. Przejazd do bazyliki Matki Bożej Anielskiej, znajduje się tutaj Porcjunkula- kapliczka, miejsce gdzie w 1216 roku Franciszkowi objawił się Pan Jezus, który obiecał zakonnikowi odpust zupełny dla wszystkich, którzy po spowiedzi i przyjęciu Komunii świętej odwiedzą kapliczkę.  Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Rovigo.

DZIEŃ 8      WENECJA

Śniadanie i przejazd na zwiedzanie Wenecji – poznamy wyjątkowe miasto położone na 118 wyspach, zobaczymy  Bazylikę Św. Marka, Pałac Dożów, Wieżę Zegarową, Most Westchnień. Następnie spacer urokliwymi, tajemniczymi uliczkami po dzielnicy Rialto. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w ok. Udine – Tarvisio.

DZIEŃ 9      POWRÓT

Śniadanie i wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Austrię i Czechy, po przekroczeniu granicy obiad pożegnalny. Powrót na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych lub po północy.

Termin:     19.08 – 27.08.2016

Cena:         2090 zł/os.           

Cena obejmuje:

 • przejazdy luksusowym autokarem (klimatyzacja, wc, bar, DVD/video).
 • 8 noclegów w hotelach ***, pokoje 2-osobowe z łazienkami,
 • 8 śniadań, 7 obiadokolacji, 1 obiad
 • opiekę i informację turystyczną pilota ubezpieczenie Allianz KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 € i NNW do 1300

  Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich, itp. (na ten cel należy posiadać ok. 100 €); napojów do obiadokolacji.

  Uwagi:

 • każdego dnia przewidziana msza św.
 • program jest ramowy i może ulec zmianom w kolejności zwiedzania
 • dokument niezbędny do wyjazdu: dowód osobisty lub paszport
 • na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 890 zł

  WPŁATA WPISOWEGO NA KONTO (500zł)

  DAMIAN SZULMAN

  58 2030 0045 1130 0000 0818 2630
kontakt    
wykonanie