Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos


Aktualności 


Fatima i Santiago de Compostela -szczegółowy program pielgrzymki

Zachęcamy do udziału w naszej parafialnej pielgrzymce. Poniżej podajemy szczegółowy program.

PROGRAM RAMOWY 8 DNI

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników przy parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach o godz.21.00. Transfer na lotnisko. Odprawa o godz. 4.00, wylot o godz. 6.00. Przelot do Portugalii. Przylot do Lizbony o godz.8.40.  Po odbiorze bagaży przejazd do nieodległej Sintry – zwiedzanie miasta i Pałacu Narodowego - dawnej rezydencji królewskiej. Po południu udamy się na Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt kontynentu europejskiego – położony na urwisku skalnym o wysokości ok. 140 m. Przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie, czas wolny na wypoczynek. Wieczorem obiadokolacja, po której udział w procesji światła, nocleg.

DZIEŃ 2

Msza św. w sanktuarium fatimskim. Śniadanie a następnie nawiedzenie sanktuarium maryjnego wybudowanego w miejscu objawień Matki Bożej. Zobaczymy bazylikę Matki Boskiej Różańcowej, kaplicę Objawień, kościół Trójcy Przenajświętszej, wystawę „Światło i Pokój”, gdzie gromadzone są dary i wota dla Matki Bożej Fatimskiej, pomniki papieży: Jana Pawła II i Pawła VI, betonowy fragment Muru Berlińskiego – pamiątka Bożej interwencji w upadku komunizmu, zapowiedzianego w Fatimie. Droga Krzyżowa. Następnie przejazd do wioski Aljustrel – zwiedzanie miejsc związanych z życiem Hiacynty, Franciszka i Łucji. Powrót do sanktuarium. Czas wolny. Obiadokolacja, po której wieczorna procesja światła. Nocleg.

DZIEŃ 3

Msza Św. Powrót na śniadanie. Wyjazd i zwiedzanie klasztoru Matki Bożej Zwycięskiej w Batalha – arcydzieło stylu manuelińskiego. Podziwiać będziemy kaplicę fundatorów, krużganki królewskie, kapitularz, niedokończone kaplice, Grób Nieznanego Żołnierza, salę królów i refektarz. Przejazd do Alcobaca. Nawiedzimy klasztor Santa Maria de Alcobaca. Podziwiać będziemy także komnaty królewskie z licznymi posągami królów portugalskich i cennymi polichromiami. Przejazd do Nazare – wizyta w pięknym kurorcie położonym na wybrzeżu Atlantyku, krótkie zwiedzanie oraz czas wolny na plaży.  Powrót na obiadokolację, po której udział w wieczornej procesji światła. Nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie.  Przejazd do Porto - dużego centrum przemysłowo-handlowego położonego bardzo malowniczo na wzgórzu nad rzeką Douro. Zwiedzanie m.in. muzeum w dawnym kościele św. Franciszka, katedry oraz spacer po starej dzielnicy Ribeira. Przejazd do Bragi – zwiedzanie: katedra, dawny pałac biskupi oraz położone w pobliżu sanktuaria: Maryjne na górze Sameiro oraz sanktuarium Chrystusowe – Bom Jesus ze słynnymi schodami. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Hiszpanii  - w Santiago de Compostela.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd w okolice Santiago de Compostela. Do miasta dotrzemy pokonując ostatni etap szlaku El Camino, którym udamy się do sanktuarium św. Jakuba Apostoła. Nawiedzenie romańskiej katedry, w której za ołtarzem głównym zlokalizowany jest grób Apostoła. Msza Św. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj wejście główne, na którym widnieje ok. 100 figur a na barokowej fasadzie katedry usytuowany jest posąg św. Jakuba. Spacer malowniczymi, kamiennymi uliczkami starego miasta. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym udamy się do jednego z producentów wina np. Quinta de Aveleda. Pospacerujemy po otaczających posiadłość romantycznych ogrodach a degustując różne gatunki win zapoznamy się z tajnikami

ich produkcji. Degustacja połączona z  możliwością zakupów. Przejazd  do dawnej stolicy Portugalii – Coimbry, położonej nad rzeką Mondego, na styku gór Serra da Estrela. Coimbra słynna jest przede wszystkim z najstarszego w Portugalii, bo założonego w 1290 r. uniwersytetu. Zobaczymy m.in. bibliotekę uniwersytecką, w której znajduje się około 300 tysięcy woluminów dekorowanych złotem i egzotycznymi gatunkami drewna. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Lizbony lub okolic.

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym przejazd do Cascais lub innego z kurortów położonych w pobliżu Lizbony. Całodzienny wypoczynek. Możliwość korzystania z plaży lub pobytu na starówce.  Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie miasta – wieża Belem, pomnik Odkrywców, klasztor Hieronimitów, katedra, kościół św. Antoniego. Możliwość przejazdu zabytkowym tramwajem w dzielnicach Baixa i Alfama. Msza Św. Przejazd inżynieryjnym majstersztykiem – mostem 25 Kwietnia przez rzekę Tag, do miejscowości Almada. Zwiedzanie sanktuarium Chrystusa Króla. Ze szczytu postumentu roztacza się zapierająca dech w piersiach panorama Lizbony. Do stolicy Portugalii powrócimy drugim z imponujących stołecznych mostów – Ponte Vasco da Gama. Zobaczymy tereny, gdzie odbyła się wystawa światowa Expo w 1998 r. Dla chętnych wizyta w nowoczesnym centrum handlowym Vasco da Gama. Przejazd na lotnisko w Lizbonie. O godz. 17.10 - odprawa a o 19.10 - wylot do Berlina. Przylot o godzinie 23.30, transfer do miejsca zbiórki. Zakończenie pielgrzymki.

TERMIN:              3 wyjazd z Chojnic do Berlina  4 - 11. 07. 2015

CENA:                         3300 zł

                              

ZAPEWNIAMY:

• przelot samolotem na trasie Polska – Portugalia – Polska wraz z opłatami lotniskowymi

  •  transfer na i z lotniska

• przejazd komfortowym autokarem

• 7 noclegów w hotelu *** pokoje 2 os. z łazienkami,

• 7 śniadań, 7 obiadokolacji,

• opiekę i informację turystyczną pilota,

• ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 10 000 € i NNW do 2000 €, do 5000 zł w RP

UWAGI:

• Jest to PIELGRZYMKA z opieką duchową kapłana i możliwością udziału w Mszach Świętych

• Program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom.

• Niezbędny dokument: paszport lub dowód osobisty

• Na bilety wstępu, przewodników, system nagłaśniający  i inne wydatki programowe należy przeznaczyć ok. 95 €
kontakt    
wykonanie