Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos


Aktualności 


W związku z pigułką

 

Zamieszanie, jakie wprowadziła Komisja Europejska dopuszczając sprzedarz tabletek "dzień po" bez recepty na terenie Unii Europejskiej, wymaga przypomnienia kilku faktów. Dlatego cytujemy na naszej stronie oświadczenie Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia:

W związku z decyzją Komisji Europejskiej o dopuszczeniu do obrotu bez recepty środków tzw. „antykoncepcji awaryjnej”, nazywane inaczej pigułkami „dzień po”, a będącymi de facto środkami wczesnoporonnymi, oraz deklaracji polskiego Ministerstwa Zdrowia, że zamierza z tej możliwości skorzystać, czujemy się w obowiązku przypomnieć następujące fakty: - antykoncepcja awaryjna to tabletki zawierające dużą ilość hormonu zwanego progestagenem. Pigułka „dnia następnego” może mieć działanie antykoncepcyjne tylko wtedy, gdy w cyklu nie wystąpiła jeszcze owulacja. W sytuacji, gdy doszło do poczęcia dziecka, działa wczesnoporonnie, czyli uśmierca poczęte ludzkie życie; - polskie prawo chroni życie ludzkie od momentu poczęcia, dopuszczanie do powszechnego obrotu środków wczesnoporonnych to prawo narusza; - duże dawki progestagenu zawarte w pigułce nie są obojętne dla zdrowia kobiety i mają bardzo niekorzystny wpływ na układ rozrodczy i gruczoły piersiowe, układ pokarmowy a także na układ sercowo-naczyniowy, nerwowy i psychikę kobiety; - Polscy farmaceuci, eksperci pracujący dla Europejskiej Komisji Leków, na której opinii oparli się decydenci z Komisji Europejskiej, mieli odrębne zadanie w sprawie preparatu, podobnie jak przedstawiciele siedmiu innych państw Unii Europejskiej; - łatwy dostęp do pigułki, dając złudne poczucie bezpieczeństwa, przyczyni się do łatwiejszego podejmowania decyzji o współżyciu, szczególnie wśród młodzieży, co negatywnie odbije się na zdrowiu szczególnie młodych kobiet, przyszłych matek. Biorąc powyższe pod uwagę apelujemy do Rządu RP o ochronę zdrowia i życia Polaków i wycofanie się z planów udostepnienia preparatów wczesnoporonnych.

W imieniu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia

dr Paweł Wosicki – prezes dr Antoni Zięba – wiceprezes Antoni Szymański – wiceprezes Anna Dyndul - sekretarz

źrodło:

http://www.prolife.com.pl/pg/pl/wiadomosci/oswiadczenie_pfroz_dot_pigulki.html

 

Polecamy także artykuł na stronie KAI:

http://ekai.pl/wydarzenia/polska/x85633/tabletka-dzien-po-dostepna-w-polsce-bez-recepty-rzecznik-mz-to-decyzja-bezwarunkowa/
kontakt    
wykonanie