Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos


aktualności 


Pielgrzymka śladami św. Pawła

Nasza parafia organizuje pielgrzymkę samolotowo-autokarową śladami św. Pawła do Grecji i Serbii w terminie 26.VIII-05.IX 2013. Bliższych informacji udziela ks. Tadeusz Galikowski, tel. 505154765.  Przedstawiamy program pielgrzymki:

dzień I
Poniedziałek
26.08.2013 Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku. Odprawa bagażowo-biletowa. Wylot do Aten na trasie Gdańsk – Warszawa - Ateny. Lądowanie na lotnisku w stolicy Grecji. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg w hotelu.
dzień II
Wtorek
27.08.2013 Śniadanie. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Zwiedzanie: zmiana warty przy Pomniku Nieznanego Żołnierza, Akropol, Agora, Areopag (tu głosił swą mowę św. Paweł), stadion olimpijski. Wyjście na zachód słońca na Wzgórze Likavitos. Przejazd przez Kanał Koryncki. Wizyta w starożytnym Koryncie – miejsce związane z pobytem św. Pawła. Przejazd na Peloponez na obiadokolację, następnie nocleg w hotelu.
dzień III
Środa
28.08.2013 Śniadanie. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Zwiedzanie Peloponezu: Mykena (Grób Agamemnona), Teatr w Epidauros, Nafplion (pierwsza stolica nowożytnej Grecji). Czas wolny na plażowanie i kąpiel. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.
dzień IV
Czwartek
29.08.2013 Śniadanie. Przejazd z Peloponezu do Delf - prastarego miasta i świątyni greckiej u stóp Parnasu. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Zwiedzanie starożytnego skansenu (Pępek Świata, stadion). Obiadokolacja oraz nocleg hotelu w pobliżu Delf.
dzień V
Piątek
30.08.2013 Śniadanie. Przejazd do Kalambaki. Zwiedzanie miasta leżącego u podnóża masywu górskiego Meteorów, na szczytach którego znajduje się grupa prawosławnych klasztorów (monastyrów), wpisanych wraz z całym masywem na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. Przejazd w okolice Katerin na obiadokolację oraz nocleg w hotelu.
dzień VI
Sobota
31.08.2013 Śniadanie. Dzień relaksu i wypoczynku na Riwierze Olimpijskiej z możliwością poznania miejscowego folkloru, wiosek otaczających Olimp - górę mitycznych greckich Bogów. Obiadokolacja, nocleg w hotelu.
dzień VII
Niedziela
01.09.2013 Śniadanie. Przejazd przez Verrii (starożytna Berea), wizyta w Salonikach (dawne Tessaloniki). Zwiedzanie: rotunda, Biała Wieża, Bazylika Hagia Sofia i św. Demetriusza (patrona miasta). Następnie przejazd do Filippii - miejsce ochrzczenia pierwszego Europejczyka. Przyjazd do Kawalii (dawne Neapolis) – portu, do którego przybył św. Paweł. Obiadokolacja. Nocleg w okolicach Kawlii.
dzień VIII
Poniedziałek
02.09.2012 Śniadanie. Przejazd do stolicy Serbii. Zwiedzanie Belgradu: Ambasada Chińska, zniszczony gmach telewizji, spacer po starówce, miejsce ujścia Sawy do Dunaju. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja serbska z muzyką. Powrót do hotelu na nocleg.
dzień IX
Wtorek
03.09.2013 Śniadanie. Przejazd na przejście graniczne Horgos. Dalsza podróż przez Szeged, Kecskemet do Budapesztu. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Zwiedzanie: Plac Bohaterów, Parlament (z zewnątrz), Bazylika św. Stefana, wzgórze Gellerta z Cytadelą – panorama miasta. Obiadokolacja (z winem i muzyką węgierską). Nocleg w hotelu.
dzień X
Środa
04.09.2013 Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do sanktuarium w Łagiewnikach, które znane jest jako miejsce kultu Miłosierdzia Bożego. Wizyta na Starym Mieście w Krakowie. Obiadokolacja. Nocleg w Krakowie.
dzień XI
Czwartek
05.09.2013
Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną autostradą A1 z Krakowa do Katowic, Częstochowy, Torunia do ustalonego wcześniej miejsca zakończenia pielgrzymki. Zakończenie wyjazdu w godzinach wieczornych.
Ks. Tadeusz Galikowski
Tel. 505154765

CENA: 3.325,00 zł
ŚWIADCZENIA:
• przejazd autokarem turystycznym na trasie zgodnie z programem,
• 10 noclegów w pokojach 2 osobowych z łazienką i WC,
• 10 śniadań,
• 10 obiadokolacji,
• ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna wariant podstawowy (nie obejmuje chorób przewlekłych),
• opieka pilota na całej trasie,
• przewodnicy miejscowi zgodnie z programem,
• przelot na trasie Gdańsk – Warszawa - Ateny,


CENA NIE ZAWIERA:
• biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
• indywidualnego nagłośnienia,
• dopłat do kolacji folklorystycznych w Budapeszcie, Belgradzie i Grecji.

UWAGI:
• zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
• organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego.

wykonanie