Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos


Aktualności 


Możliwość przyjęcia do Szkaplerza świętego

W niedzielę, 12 września, w naszej parafii gościł będzie Ojciec Benedykt Belgrau, kustosza sanktuarium św. Józefa w Wadowicach. Ojciec Benedykt wygłosi słowo Boże podczas Mszy świętych, oraz będzie przyjmował chętnych do świętego Szkaplerza. Historia Szkaplerza św. sięga XII w. kiedy to duchowi synowie Proroka Eliasza prowadzący życie kontemplacyjne na Górze Karmel, prześladowani przez Turków, przenieśli się do Europy.
Stolica Apostolska upatrywała w "Braciach Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel" skuteczną pomoc w ożywieniu życia chrześcijańskiego. Zakon szybko rozwijał się w Anglii a zasłużył się tam szczególnie wielki czciciel Maryi - Szymon Stock.
Kiedy w nocy z 15 na 16 lipca 1251 r. trwał na modlitwie, ujrzał Najśw. Dziewicę w otoczeniu aniołów podającą mu Szkaplerz brązowego koloru. Usłyszał te oto słowa Maryi:
"Przyjmij, najmilszy synu, Szkaplerz twego zakonu, jako znak mego braterstwa, przywilej dla ciebie i wszystkich Karmelitów. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego. Oto znak zbawienia, ratunek w niebezpieczeństwach, przymierze pokoju i wiecznego zobowiązania".
W XIV w. Najśw. Panna Maryja ukazała się papieżowi Janowi XXII i obiecała wszystkim nadzwyczajną łaskę, znaną pod nazwą "przywileju sobotniego":
"Ja, ich Matka, w pierwszą sobotę po ich śmierci, wyzwolę ich z czyśćca i powiodę na górę żywota wiecznego".
Do Polski kult Matki Bożej Szkaplerznej przynieśli karmelici pod koniec XIV w. W naszych czasach bractwo Szkaplerza istnieje prawie wszędzie a często cudowne zdarzenia potwierdzają jak Najśw. Maryja Panna jest wierna swoim obietnicom. Warto przypomnieć, że Papież Jan Paweł II, od lat dziecięcych nosił Szkaplerz św. aż do śmierci.

kontakt    
wykonanie