Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos


Aktualności 


Święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia to według powszechnie panującej opinii najbardziej rodzinne święta w ciągu całego roku. Wspólnota parafialna to także rodzina, której jedność najbardziej jest widoczna w świątyni podczas sprawowania Eucharystii. Zachęcamy wszystkich parafian do jak najlepszego przeżycia zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, pamiętając, że to czas dla Pana Boga – czas dziękczynienia za to, że zamieszkał pośród nas i nieustannie przychodzi. Święta to także czas dla drugiego człowieka – dla rodziny, przyjaciół, sąsiadów, znajomych. Postarajmy się więc aby te święta nie upłynęły nam tylko przed telewizorem czy komputerem, ale skorzystajmy z okazji, by na nowo odkryć obecność Pana Boga, a także obecność drugiego człowieka.
      Pragniemy gorąco podziękować wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania obchodów świąt w naszej parafii. Serdeczne Bóg Zapłać wszystkim tak wspaniale zaangażowanym w akcję „choinka marzeń” – naprawdę udało się spełnić dziecięce marzenia. Dziękujemy ofiarodawcom pięknych choinek (bez których trudno wyobrazić sobie święta) do naszych świątyń, a także wszystkim którzy włożyli całe mnóstwo pracy w sprzątanie i dekorację naszych kościołów oraz otoczenia.
      Całej rodzinie parafialnej życzymy, aby Chrystus błogosławił na czas świąteczny, ale także na każdy dzień Nowego Roku. Niech błogosławi nasze rodziny, matki oczekujące potomstwa, dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św., młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania, narzeczonych przygotowujących się do sakramentu Małżeństwa. Niech Chrystus dodaje sił i potrzebnych łask wszystkim chorym, samotnym, strapionym, pokrzywdzonym, opłakującym śmierć swoich bliskich. Niech błogosławi naszą codzienną pracę i wszelaki trud podejmowany każdego dnia. Dużo pokoju i radości na nadchodzące Święta i Nowy Rok 2010.

Ksiądz Proboszcz wraz z Księżmi Wikariuszami
i Księżmi Seniorami


Zapraszamy także na stronę www.chojnice.com – można tam wysłuchać życzeń Księdza Proboszcza.kontakt    
wykonanie