Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos


Aktualności 


CREDO 2009

W sobotę 6 czerwca odbędzie się 12 edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej "Credo". Przegląd odbywa się w ramach Dni Patrona Chojnic św. Jana Chrzciciela.

Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach, organizuje "Credo" od 1997 roku, współorganizatorami są: Chojnicki Dom Kultury, Bazylika Mniejsza pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach i Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Brusach.

"Credo" jest okazją do prezentacji umiejętności wokalnych i instrumentalnych dzieci i młodzieży, propaguje kształtowanie wrażliwości na wartości duchowe, a także wspiera rozwój twórczości religijnej. Jednak głównym celem, Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej "Credo", jest uczczenie pamięci osoby Ojca Świętego Jana Pawła II.
Przegląd odbędzie się w amfiteatrze Fosy Miejskiej, o godz. 10.00 nastąpi uroczyste otwarcie przeglądu i rozpoczęcie prezentacji konkursowych.

Podczas przeglądu, gościnnie wystąpi zespół Zetkaen. Zespół powstał w 2007 roku w Wałczu. Na początku skład zespołu stanowili studenci tamtejszej uczelni. Obecnie Skład Zespołu uległ zmianie choć członkowie grupy nadal związani są z Wałczem.

Muzyka i teksty jakie tworzą są przepełnione optymistycznym spojrzeniem na świat, style muzyczne jakie wykorzystują w swojej twórczości  to rock, pop, funk, soul i wiele innych./tekst: Krzysztof Różycki, www.chojnice24.pl/
kontakt    
wykonanie