Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos


aktualności 


Pomóżmy Klaudii

Klaudia rozwijała się normalnie. Nikt nie spodziewał się, iż może być inaczej. A jednak życie pisze nieoczekiwane scenariusze. Dziewczynka w czwartym roku swojego życia zachorowała na ciężką białaczkę szpikową. Trafiła do szpitala, gdzie zastosowano metodę auto – przeszczepu (pobrano jej szpik, oczyszczono z komórek rakowych i przeszczepiono).
 
Klaudia ma obecnie osiem lat i przebywa na oddziale hematologii Akademii Medycznej w Gdańsku. Rak powrócił. W tej chwili dziewczynka ma lżejszą odmianę białaczki, tzw. limfoblastyczną. Ma podawaną „chemię”. Czeka na dawcę z banku szpiku, bowiem całkowite wyleczenie jest możliwe tylko dzięki allogenicznemu (od innej osoby) przeszczepowi szpiku.
Dawcą nie może zostać nikt z rodziny, ponieważ nie ma 100 % zgodności.

Klaudii zostało już podane lekarstwo za 20 tys. zł (1 dawka - na 3 dni). Prawdopodobnie przed przeszczepem będzie potrzebna kolejna dawka. Nie mniej ważna jest odpowiednia opieka nad chorą: staranna higiena i maksymalna jałowość pomieszczeń (codziennie świeża pościel, pidżamy itd.). Wszystko to muszą zapewnić rodzice. Na oddziale stale z Klaudią przebywa jej mama. Reszta rodziny dojeżdża w miarę możliwości. Kuracja powoduje spore koszty, których nie są w stanie pokryć rodzice. W związku z tym apelują do ludzi dobrej woli, firm i  instytucji - o pomoc finansową tak niezbędną w leczeniu Klaudii.

Klaudii możemy pomóc w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że  oddamy dla Niej 1% swego podatku  (W zeznaniu należy wpisać:  KRS 0000242305 Fundacja "Dla zdrowia" dla Klaudii Dąbrowskiej), bądź przelejemy drobną sumę na rachunek fundacji. Nr rachunku 88 1060 0076 0000 4022 5001 0729  z dopiskiem Fundacja "Dla Zdrowia" dla Klaudii Dąbrowskiej. Nie bądźmy obojętni!


tekst i foto: www.chojnice24.plwykonanie