Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos


Aktualności 


Harcerze zapraszają

Betlejemskie Światło Pokoju zapłonęło w Grocie Narodzenia po raz pierwszy w 1986 roku z inicjatywy radia austriackiego, jako część wielkich bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Akcja nosiła nazwę „Światło w ciemności”. Rok później patronat nad nią objęli skauci austriaccy. Roznosili oni ogień z Betlejem do różnych instytucji – szpitali, urzędów, aby w czasie Bożego Narodzenia stał się on żywym symbolem pokoju, braterstwa, nadziei i miłości. Od tego momentu, co roku jedno dziecko wybrane spośród grona działających charytatywnie maluchów, odbiera Światło z Groty w Betlejem. Następnie jest ono transportowane do Wiednia. Na około tydzień przed świętami Bożego Narodzenia ma miejsce uroczystość, podczas której Płomień jest przekazywany mieszkańcom austriackiej stolicy oraz przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich. Związek Harcerstwa Polskiego odbiera Światło na przejściu granicznym na Łysej Polanie w Tatrach. Stąd Światło wędruje do harcerskiego ośrodka „Głodówka”, gdzie po mszy świętej w kapliczce przekazane zostaje dalej - przez Kraków i Jasną Górę rozprzestrzenia się po całej Polsce, aby trafić za pomocą rąk harcerek i harcerzy do wszystkich, którym bliskie jest przesłanie Betlejemskiego Światała Pokoju. W tym roku również tak samo. Harcerze będą roznosić Światło do domów w całej Polsce.

Już dzisiaj (tj. 10.12.) 6-ścio osobowa reprezentacja  Hufca Chojnice wraz z Komendantem pwd. Przemysławem Singerem wyrusza w długą podróż po Betlejemskie Światło Pokoju na Głodówkę, niedaleko Zakopanego.

Uczestnicy oprócz tego, że odbiorą BŚP od Skautów Słowackich, w niedziele 14 grudnia br.  zwiedzać będą Zespół Pałacowy w  Kurozwękach, Safari wśród bizonów,  Zakopane, Gubałówkę, Krupówki, odwiedzą grób Olgi i Andrzeja Małkowskich, będą kąpać się w Basenach Termalnych w Szaflarach.

Przebędą wiele wędrówek i zapewne z uśmiechem na twarzy wrócą do Chojnic i  tu już 16 grudnia przekażą uroczyście Betlejemskie Światło Pokoju naszym harcerzom i mieszkańcom naszego Powiatu.

Program przekazania BŚP w Chojnicach (16 grudnia), przedstawia się następująco:
 

16:30  - Apel na Starym Rynku
16:45  - przemarsz do Bazyliki Mniejszej
17:00  - Msza Święta pod przewodnictwem kapelana ks. hm. Henryka Cyrzana
17:45  - ognisko z przekazaniem BŚP mieszkańcom na Starym Rynku
18:30  - Rozesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju

 

Z harcerskim pozdrowieniem „Czuwaj”
Zuchy, Harcerze i Instruktorzy
Hufca ZHP Chojnicekontakt    
wykonanie