Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos
  Kamera na żywo youtube


Aktualności 


Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan

Trwa w naszej parafii peregrynacja obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Peregrynacją ikony poświęconej przez arcybiskupa Aleppo, zajmuje się najliczniejsza na świecie a jeszcze mało znana w Polsce organizacja katolików świeckich - Rycerze Kolumba. Powitanie obrazu w sobotę o godzinie 15.45 przy Bramie Człuchowskiej i przemarsz do Bazyliki. O godzinie 17.00 różaniec dla dzieci i Adoracja w ciszy. Dorosłych i młodzież zapraszamy na różaniec o godzinie 18.30 i Mszę św. o godzinie 19.00. Po Mszy św. czuwanie w ciszy do godziny 21.00 zakończone Apelem Jasnogórskim. Chrześcijanie są obecnie na świecie najbardziej prześladowaną wspólnotą – nie tylko na Bliskim Wschodzie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
Poniżej kilka informacji o samym Obrazie.
Ikonę na zamówienie Rycerzy Kolumba wykonał słynny ikonograf Fabrizio Diomedi. Natomiast Abp Jean-Clément Jeanbart, melchicki arcybiskup Aleppo, poświęcił kilkadziesiąt kopii ikony Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. W oparciu o Ten Obraz, Zakon Rycerzy Kolumba na całym świecie rozpoczął nowy program modlitewny w intencji Chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie.
Codziennie miliony Chrześcijan na całym świecie doświadczają różnorakich prześladowań i dyskryminacji, lecz rzadko ten fakt jest zauważalny w naszym codziennym życiu. Dla uciskanych Chrześcijan bardzo ważne jest wsparcie i zrozumienie okazywane ze strony współwyznawców z całego świata. Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan, jest okazją nie tylko do wsparcia modlitewnego, ale również zachętą do poczynienia refleksji, czy i my w różnych sytuacjach, bylibyśmy gotowi do dania świadectwa wiary.
 
 
 kontakt    
wykonanie