Google
   BAZYLIKATV 1st
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
          polecamy:
 
  Regulamin
  Konspekty
  Komentarze
  Warsztaty
 
 
 
 
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Liturgia Godzin
  Katechizm
  Lednica
  Słowo na każdy dzień
  Piesza pielgrzymka
  Kanonizacja
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos
 
  Watykan
  Fundacja DzNT
  Dzieło Biblijne
  Ruch Światło-Życie


aktualności 


Pielgrzymka do Gruzji i Armenii 2020

Nasza parafia organizuje w dniach od 7 do 14 lipca 2020 r. pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Gruzji i Armenii. Koszt tego wyjazdu to 3970 zł i 100 dolarów, rozłożony na raty. Szczegółowy plan wyjazdu oraz telefon kontaktowy do ks. Marka Bogusza poniżej. Bardzo serdecznie zapraszamy.

Pielgrzymka Armenia – Gruzja – 8 dni

DZIEŃ 1 WYLOT
Zbiórka na lotnisku Warszawa Okęcie, odprawa paszportowa i bagażowa o godz. 20.25 i wylot do Tbilisi o godz. 22.25.

DZIEŃ 2 TBILISI
Przylot do Tbilisi o godz. 04.05 , transfer do hotelu na odpoczynek, zakwaterowanie i krótki nocleg.
Późne śniadanie, po którym zwiedzanie stolicy Gruzji: zobaczymy Stare Miasto: kościół Metechi wraz z rzeźbą króla Wachtanga - założyciela stolicy Tbilisi, twierdza Narikala, synagoga, Katedra Sioni i kościół Anczischati – jeden z najwspanialszych pomników wczesnego okresu gruzińskiej architektury. Następnie spacer główną ulicą miasta – Rustaweli. Zobaczymy także skwer i pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Msza św. w kościele
św. Piotra i Pawła ("polskim") zbudowanym w latach 1870 - 1877 ze składek polskich zesłańców.
W 1999 r. nawiedził kościół Ojciec Święty Jan Paweł II. Obiadokolacja, powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 3 MCCHETA - GÓRY KAUKAZ: STEPANCMINDA (KAZBEGI) – GERGETI
Śniadanie, po którym przejazd do starożytnej stolicy i centrum religijnego Gruzji – Mccheta – wizyta w monastyrze Dzwari i katedrze SwetiCchoweli, która jest głównym kościołem oraz świadectwem ich niemal 1700-letniej historii chrześcijaństwa. Jest to również święte miejsce, w którym przechowywane się fragmenty szat Chrystusa. Następnie przejazd do Stepancmindy (Kazbegi) położonej u stóp Kaukazu. Przejazd jeepami do klasztoru Cminda Sameba w Gergeti – Św. Trójcy z najpiękniejszym widokiem na Kazbek. Gergeti to również jedna z ikon całej Gruzji. Obiadokolacja w formie „gruzińskiej biesiady” ze słynnymi toastami w tradycyjny gruzińskim lokalu z muzyką na żywo, winem i potrawami gruzińskimi. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 3 KACHETIA: KWARELI – BODBE – SIGNAGI
Po śniadaniu udamy się do Kachetii. Obecnie region słynie z produkcji wina. To stąd wywodzą się słynne na całym świecie marki tego napoju. To tutaj znajdują się setki tradycyjnych gospodarstw, w których powstają tysiące litrów domowego wina na potrzeby własne, najbliższych i gości. Zwiedzimy urokliwe miasteczko Signagi, malowniczo położone nad Doliną Alazańską, z której pochodzi większość gruzińskich win. Udamy się także do klasztoru Bodbe, który został założony już w IX w. na miejscu pochówku najważniejszej świętej Gruzji - św. Nino. W trakcie wycieczki odwiedzimy winiarnię w Kwareli i weźmiemy udział w obiadokolacji w formie gruzińskiej biesiady u zaprzyjaźnionych kachetyjskich gospodarzy. Podczas wycieczki można posmakować słodkiego specjału, charakterystycznego tylko dla Gruzji – czurczcheli.
Powrót do hotelu w Tbilisi na nocleg.

DZIEŃ 5 HAGHPAT – JEZIORO SEVAN
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu, przejazd do północnej Armenii, przez malownicze pejzaże zalesionych gór i głębokich kanionów. Najpierw zobaczymy przykład średniowiecznej architektury ormiańskiej - Klasztor Haghpat(XI – XIII w.), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd nad Jezioro Sewan – jedno z największych górskich jezior Eurazji. Wizyta w monastyrze Sewan z IX w. Wspinaczka na wzgórze, z którego rozciąga się najpiękniejszy widok na jezioro. Przejazd do Erywania na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6 ECZMIADZYN – GEGHARD – GARNI
Śniadanie, po którym przejazd do Eczmiadzyna, znanego jako centrum armeńskiego chrześcijaństwa.
Wizyta w kościele Św. Hripsime uważanego za jeden z siedmiu cudów Armenii. Kościół powstał jako jeden
z pierwszych na świecie kościołów chrześcijańskich, został wybudowany w latach 301- 303 n.e. przez króla Tridatesa III, który jako pierwszy władca na świecie przyjął chrześcijaństwo. Udamy się do muzeum katedralnego, którego najcenniejszym zabytkiem jest grot ze Świętej Włóczni. Następnie przejazd do położonej w skalnej jaskini świątyni Geghard z XII-XIII w., której ormiańska nazwa oznacza „Święta Włócznię”, na cześć długo przechowywanej tu włóczni, którą przebito bok ukrzyżowanego Chrystusa (włócznia jest teraz wystawiona w Muzeum Katedralnym w Eczmiadzynie). Monastyr Geghard został wpisany na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Garni, gdzie zobaczymy pogańską świątynie, jedyną taką antyczną budowlę, której pozostałości przetrwały do dnia dzisiejszego. Zwiedzimy „Świątynię Słońca” oraz zespół królewskich antycznych łaźni. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7 ERYWAŃ
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Armenii: Plac Republiki, Parlament i Pałac Prezydencki, Ormiańska Galeria Narodowa, Uniwersytet oraz pomnik i muzeum poświęcone chrześcijańskim Ormianom - ofiarom ludobójstwa 1915 r. Odwiedzimy Muzeum Matenadaran, czyli muzeum starych rękopisów, wśród których znajdziemy m.in. rękopisy z VII w. Następnie zespół architektoniczny Kaskada- nowoczesne centrum sztuki Erywania, gdzie z górnego bulwaru można podziwiać panoramiczny widok na miasto i Górę Ararat.
Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8 POWRÓT
Odbiór pakietów śniadaniowych, przejazd na lotnisko, odprawa bagażowa o godz. 02.45 i wylot powrotny o godz. 04.45. Przylot na lotnisko Warszawa Okęcie o godz. 06.30, zakończenie pielgrzymki.

Termin: 07.07 – 14.07.2020

Cena: 3970 zł

Zapewniamy:
✓ Bilety lotnicze wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi 23 kg + 8 kg
✓ Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem wg programu
✓ Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach ***/****, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami
✓ Wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadokolacji
✓ Opiekę i informację turystyczną pilota - przewodnika
✓ Ubezpieczenie w TUiR „Axa”: Ubezpieczenie w TUiR „Axa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 30 000 EUR, NNW do 4000 EUR, bagaż podróżny do 400 EUR.
Obowiązują warunki ubezpieczenia Axa „Kontynenty”
✓ Obowiązkową składkę na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) w wysokości 13 zł/os.

Cena nie obejmuje:
✓ Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, opłat za lokalne przewodnictwo, degustacji
u kachetyjskich gospodarzy, degustacji wina, gruzińskiej biesiady itp. – na ten cel należy posiadać 100 USD/os. – płatne na miejscu w Gruzji
✓ transferów parafia – lotnisko Okęcie – parafia
✓ napojów do obiadokolacji,
✓ opieki pilota podczas przelotów,
✓ cateringu podczas przelotów,
✓ ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5% ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:
✓ dokument niezbędny do wyjazdu: paszport ważny min. 180 dni od daty powrotu.
✓ na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 1450 zł.
✓ program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.

Informacje i zapisy:

ks. Marek Bogusz,
t. 728-461-015, marekbogusz@icloud.com
wykonanie