Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos


Aktualności 


VI Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2019

Zapraszamy na „VI  Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2019” do Kościoła Gimnazjalnego. Drugi koncert odbędzie się w niedzielę 21 lipca o godz. 20:00 w wykonaniu Tomasza Drążkowskiego z Kartuz - organy. Pozostałe terminy koncertów są umieszczone na plakacie.

Tomasz Drążkowski urodził się w 1988 roku w Świeciu. Jest absolwentem specjalności Muzyka Sakralna na Wydziale Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Studiował również na Wydziale Instrumentalnym w bydgoskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Piotra Grajtera i prof. Radosława Marca. Uczestniczył w kursach mistrzowskich w zakresie interpretacji muzyki organowej pod kierunkiem

wybitnych pedagogów takich jak: Julian Gembalski, Gustavo Delgado Parra, Robert Bates, Jean-Patrice Brosse, Andrzej Szadejko, Maria Nacy oraz Bogusław Grabowski, Tomasz Adam Nowak, Pierre Pincemaille, Tomasz Orlow, Thierry

Escaich, Baptiste-Florian Marle-Ouvrard, Henryk Jan Botor i Thierry Mechler – kursy improwizacji. Był pomysłodawcą i organizatorem cyklu "Wieczory Muzyki Organowej” w swoim rodzinnym mieście, propagując muzykę organową. Przez kilka lat grał w orkiestrze dętej w Świeciu na flecie poprzecznym i piccolo.

Obok zamiłowania do muzyki organowej ważną rolę w jego życiu zajmuje muzyka chóralna. Jest autorem licznych opracowań pieśni litrurgicznych, którez powodzeniem są wykonywane przez różne zespoły. Ponadto zajmuje się reżyserią dźwięku, dokonując nagrań muzyki klasycznej oraz fotografią.

Koncertuje jako solista i kameralista.
kontakt    
wykonanie