Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos


Aktualności 


List Księdza Biskupa do dzieci

Pan Jezus bardzo często podkreślał, że gdy chcemy się dostać do Królestwa Bożego, musimy stać się jak dzieci.  Otaczał więc wielką troską najmłodszych słuchaczy. Idąc za przykładem Pana Jezusa nasz Ksiądz Biskup również docenia rolę dzieci w Kościele i pisze do Was list!


LIST KSIĘDZA BISKUPA DO DZIECI

KOCHANI MOI NAJMŁODSI DIECEZJANIE !

Widzę w waszych oknach migające światełka adwentowych świec. Widzę, jak w mroku, chłodnym świtem, biegniecie z rozkołysanymi lampionami na Mszęświętą ku czci Bożej Rodzicielki Maryi, zwaną roratami. A także to, z jaką powagą i skupieniem, z odpowiedzialnością za słowo, składacie adwentowe przyrzeczenia poprawy życia, dobrych uczynków, pracy nad swoją duszą..

I serce mi rośnie, że z takim szczerym, religijnym zaangażowaniem przeżywacie ten piękny czas oczekiwania na najradośniejsze w roku dni. Dni, które tak uroczyście świętujemy z wdzięczności za największe w dziejach wydarzenie – narodzenie Boga, naszego Zbawiciela.

To że tak starannie przygotowujecie dusze na spotkanie z Bożym Dzieciątkiem i Jego Świętą Mamąświadczy o tym, że rozumiecie i czujecie, co w życiu jest najważniejsze. Że, owszem, błyszczące choinki, mikołajkowe prezenty, rozliczne zabiegi wokół domu, spraw stołu, też są ważne, jako piękna tradycja, pełen symboli, materialny wyraz radości. Ale najważniejsze są sprawy duszy, starania o to, by być godnym przywitania Pana Boga w ludzkiej postaci Nowonarodzonego Dzieciątka.

Więc jestem z was dumny, że to pojmujecie. Że jesteście tak silni, aby nie dać się zwieść całemu temu reklamowemu hałasowi, który nas otacza i zakłóca ciszę, skupienie, tak potrzebne do głębokiego przeżywania spraw naszej wiary.  Ale wy pokusom tym umiecie się oprzeć. Jesteście przecież wiernymi  uczniami  Pana Jezusa, a więc czerpiecie z Niego siłę. Uczą was tej siły  wasi kochani rodzice, dziadkowie, wychowawcy, szanowni duszpasterze. I wam, i im jestem za to bardzo wdzięczny.

Łączę się z wami i waszymi bliskimi sercem i modlitwą przy łamaniu opłatka w wigilijny wieczór. Błogosławię wam z całego serca i życzę, by świąteczne postanowienia owocowały w was przez cały rok.

Pelplin, Adwent i Boże Narodzenie Roku Pańskiego 2007

+ Jan Bernard Szlaga
Biskup Pelpliński 
kontakt    
wykonanie