Google
   BAZYLIKATV 1st
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
          polecamy:
 
  Regulamin
  Konspekty
  Komentarze
  Warsztaty
 
 
 
 
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Liturgia Godzin
  Katechizm
  Lednica
  Słowo na każdy dzień
  Piesza pielgrzymka
  Kanonizacja
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos
 
  Watykan
  Fundacja DzNT
  Dzieło Biblijne
  Ruch Światło-Życie


aktualności 


Obchody Wielkiego Tygodnia

Obchody Triduum Paschalnego w naszej parafii przedstawiają się według planu zamieszczonego poniżej. Kolejne dni tygodnia otrzymują miano „Wielkich” (Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek itd.). Podkreśla się w ten sposób wzniosłość owego tygodnia, który jest podsumowaniem planu Bożego zbawienia ludzkości. Centrum Wielkiego Tygodnia jest Triduum Paschalne. Z języka łacińskiego „triduum” oznacza „trzy dni”. W tym czasie mają miejsce najważniejsze wydarzenia w roku liturgicznym katolików.

WIELKI CZWARTEK

• w tym dniu w bazylice katedralnej w Pelplinie Msza Krzyżma. Jest ona wyrazem jedności kapłanów ze swoim biskupem. Podczas tej Mszy świętej zostaną poświęcone oleje których używamy w parafii do udzielania sakramentów świętych.
• Msza Św. Wieczerzy Pańskiej w naszej parafii o godz. 18.00. Po Mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy przechowania (tzw. Ciemnicy) i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 24.00.
• w tym dniu podejmiemy w naszej parafii po raz piąty modlitwę za kapłanów. Zapraszamy do udziału w tym dziele. Po Liturgii Wielkiego Czwartku będzie można zabrać z sobą przygotowane "wizytówki", na których widnieje imię księdza, rok jego święceń oraz intencja (ta sama dla wszystkich księży). Wizytówka jest zobowiązaniem się do modlitwy za danego księdza przez kolejne 30 dni. Za każdą modlitwę podjętą w naszej intencji DZIĘKUJEMY.

WIELKI PIĄTEK
• Adoracja Najświętszego Sakramentu w bazylice od godz. 7.00 do godz. 18.00.
• o godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
• o godz. 18.00 liturgia Męki Pańskiej. Po liturgii nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu i adoracja przez całą noc i dzień do godz. 22.00.
• zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Misterium rozpocznie się o godz. 20.30 w naszej bazylice a zakończy w kościele Matki Bożej Królowej Polski odśpiewaniem „Gorzkich Żali” i adoracją Najświętszego Sakramentu. Po Drodze Krzyżowej można będzie powrócić autokarami do centrum miasta i kościoła św. Jadwigi. Prosimy młodzież z poszczególnych parafii o niesienia krzyża: Stacja 1 - par. Charzykowy; stacja 2 i 9 - par. Chrystusa Króla; stacja 3 i 10 – par. Chrystusa Miłosiernego;
stacja 4 i 11 - par. św. Jadwigi; stacja 5 i 12 - nasza parafia; stacja 6 i 13 - par. MBKP;
stacja 7 i 14 - par. MBF; stacja 8 - par. Nieżychowice
• Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje nas ścisły post.

WIELKA SOBOTA
• W tym dniu w kościele gimnazjalnym co godzinę od godz. 10.00 do 16.00 poświęcenie pokarmów.
• W Bazylice od godz. 7.00 do godz. 22.00 czuwamy przy Grobie Pańskim

WIGILIA PASCHALNA z procesją rezurekcyjną o godz. 22.00. Jest to najbardziej uroczysta Msza w całym roku kościelnym. Prosimy, aby przynieść ze sobą świece.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO nie będzie w tym dniu Mszy Św. o godz. 6.00 i godz. 8.00 w Kościele Gimnazjalnym, pozostałe Msze święte w Bazylice i Kościele gimnazjalnym według porządku niedzielnego.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. w Bazylice i Kościele gimnazjalnym będą odprawiane według porządku niedzielnego.
wykonanie