Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos


Aktualności 


Benedykt XVI zapalił świecę pokoju

Benedykt XVI ukazał się w Wigilię wieczorem w oknie swego apartamentu, w którym chwilę wcześniej zgasło światło, i zapalił tradycyjną już świecę pokoju.

Papież pobłogosławił nią obecnych na placu wiernych i pielgrzymów, po czym postawił ją na parapecie. Zgromadzeni odpowiedzieli oklaskami.

Wcześniej na Placu św. Piotra odbyło się modlitewne czuwanie, połączone z odsłonięciem tegorocznej szopki. Dokonał tego gubernator Państwa Watykańskiego, kardynał Giovanni Lajolo.

Modlitwie przewodniczył wikariusz papieski dla Watykanu i archiprezbiter bazyliki św. Piotra, kardynał Angelo Comastri. Zwrócił on uwagę, że "Jezus, jako jedyny na świecie, zapowiedziany został przez proroków różnych generacji, narodziny Jego od początku miały więc w sobie coś z cudu". Kardynał życzył wszystkim obecnym pokoju i radości.

Podczas uroczystości grała orkiestra żandarmerii watykańskiej. Powstała ona niedawno i był to jej pierwszy publiczny występ.

Jako pierwszy świecę w oknie papieskiego apartamentu ustawił Jan Paweł II. Było to 24 grudnia 1981 roku. W ten sposób solidaryzował się on ze swym narodem po wprowadzeniu stanu wojennego.

O północy Benedykt XVI odprawił w Bazylice św. Piotra tradycyjną Pasterkę.


KAI (ml (KAI Rzym)//mam)

zdjęcie: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4789973.html
kontakt    
wykonanie