Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos


Aktualności 


Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.Informacje.

W czwartek  przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Procesja tradycyjnie wyruszy z Bazyliki o godz. 11.30 i przejdzie na cmentarz ofiar II wojny światowej a następnie na cmentarz parafialny. Po procesji na cmentarzu parafialnym zostanie odprawiona Msza św. W tym dniu Msze Św. będą o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 19.00 w Bazylice. W Kościele Gimnazjalnym Msze Św. o godz. 6.00, 8.00 i 10.00. Na cmentarzu komunalnym procesja i modlitwy o godz. 14.00. Na cmentarzu w Angowicach Msza Św. i procesja w uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 14.00. W dniach 1-8 listopada (raz dziennie) za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy w intencji zmarłych można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Możliwość spowiedzi świętej przed uroczystością Wszystkich Świętych we środę od godz.18.00 do 19.00 w bazylice.

W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu parafialnym odbędzie się kwesta na rzecz utrzymania cmentarza zorganizowana przez Koło Wolontariatu działające prze Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Chojnicach.

W piątek, 2 listopada obchodzimy tzw. „Dzień Zaduszny”. Msze św. w Bazylice o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i 19.00 W Kościele Gimnazjalnym Msze Św. o godz. 6.00, 8.00 i 18.00. O godz. 17.45 na cmentarzu parafialnym odbędzie się procesja, w czasie której odmówimy różaniec w intencji zmarłych. Zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny dzieci które przygotowują się do Pierwszej Komunii św. Prosimy o przyniesienie zniczy.

Miesiąc listopad to czas naszej szczególnej pamięci o zmarłych. Najpiękniejszym wyrazem tej pamięci jest Msza św. ofiarowana za zmarłych i nasza modlitwa, dlatego zachęcamy, aby na ten czas zamawiać Msze św. zbiorowe za zmarłych i tzw. wypominki. W biurze parafialnym, na balaskach można zabierać z sobą kartki wspominkowe. Wypisane prosimy przynosić do zakrystii lub biura parafialnego. Zdrowaśki będą czytane od 2 do 8 listopada, codziennie 15 minut przed Mszą wieczorną w Bazylice. Msze święte zbiorowe za zmarłych zostaną odprawione: 06 listopada(wtorek) o godz. 18.00 w kościele gimnazjalnym; 16 listopada (piątek) o godz. 18.00 w kościele gimnazjalnym; 21 listopada (środa) o godz. 17.00 w bazylice.
kontakt    
wykonanie