Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos


Aktualności 


50 lat w służbie Bogu i ludziom

Dnia 12 grudnia ks. kanonik Roman Aleksander Lewandowski obchodził podwójny jubileusz: 50-lecie kapłaństwa i 75 rocznicę urodzin. Z tej okazji w środowe popołudnie w Chojnickiej Bazylice została odprawiona uroczysta msza św.. Przewodniczył jej ks. bp Edward Zielski z Diecezji Campo Maior w Brazylii, który jest jednym z niezliczonych wychowanków Jubilata. Mszę św. koncelebrował biskup pomocniczy Diecezji Toruńskiej ks. bp Józef Szamocki – w latach 80-tych wikariusz chojnickiej fary.

Dostojny Jubilat doczekał się wielu życzeń ze strony księży, ministrantów i licznych delegacji. Składający życzenia podkreślali ważną rolę, jaką w ich życiu odegrał Jubilat. Nie zabrakło na uroczystości parafian z Brodnicy, którzy do dziś pamiętają „swojego” księdza. Stronę liturgiczną ceremonii przygotowali byli ministranci, dziś już dorośli panowie, którzy jako chłopcy służyli do mszy w czasach posługi księdza Lewandowskiego.

Księdzu Kanonikowi składamy serdecznie życzenia wielu łask Bożych w dalszej drodze kapłańskiej posługi, zapewniając o modlitewnej pamięci.

zdjęcia >>
kontakt    
wykonanie