Google
   BAZYLIKATV 1st
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
          polecamy:
 
  Regulamin
  Konspekty
  Komentarze
  Warsztaty
 
 
 
 
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Liturgia Godzin
  Katechizm
  Lednica
  Słowo na każdy dzień
  Piesza pielgrzymka
  Kanonizacja
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos
 
  Watykan
  Fundacja DzNT
  Dzieło Biblijne
  Ruch Światło-Życie


aktualności 


V Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2018. Kolejny koncert.

Zapraszamy na ,,V Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2018'' do Kościoła Gimnazjalnego.Trzeci koncert odbędzie się w niedzielę 5 sierpnia o godz 20:00 w wykonaniu Pawła Pawłowicza- organy i Męskiego Zespołu Chorałowego z Bydgoszczy.

Paweł Pawłowicz, absolwent wydziału instrumentalnego bydgoskiej Akademii Muzycznej, w specjalności organy w klasie profesorów Radosława Marca i Piotra Grajtera, oraz klawesyn w klasie profesor Urszuli Bartkiewicz (dyplom z wyróżnieniem). Jest również absolwentem Instytutu Muzycznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w specjalności dyrygentura chóralna w klasie profesorów Mariusza Kończala i Bernarda Mendlika. Od 2012 roku jest pracownikiem dydaktycznym Katedry Muzyki Dawnej macierzystej uczelni.
Odnosi sukcesy również na polu muzyki wokalnej, będąc członkiem, Prezesem i wraz z prof. Mariuszem Kończalem, współprowadzącym Męskiego Zespołu Chorałowego AM w Bydgoszczy, wykonując repertuar od średniowiecza do współczesności, ze szczególnym uwzględnieniem chorału gregoriańskiego, , jako najstarszej i najbardziej autentycznej formy śpiewu liturgicznego Kościoła Rzymskiego.
Brał udział w licznych kursach mistrzowskich w swoich specjalnościach. Współpracuje z światowej klasy ekspertami w dziedzinie muzyki dawnej, których skupia Katedra Muzyki Dawnej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Współpracuje także z Sanktuarium Jasnogórskim. Był pomysłodawcą, organizatorem oraz dyrektorem artystycznym festiwalu Letnie Koncerty Organowe i Kameralne w Dobrodzieniu w latach 2010-2015. Od roku 2013 jest organistą i dyrygentem w parafii pw. św. Antoniego w Bydgoszczy.

Męski Zespół Chorałowy - Bydgoszcz, powstał w lutym 2013 r. Skład zespołu stanowią studenci i absolwenci bydgoskiej Akademii Muzycznej, oraz ich przyjaciele – pasjonaci chorału gregoriańskiego.
Jego dyrygentem i założycielem jest prof. Mariusz Kończal, współprowadzenie Paweł Pawłowicz.
Przewodnim celem działalności MZCh jest pielęgnowanie tradycji chorału gregoriańskiego, jako najstarszej i najbardziej autentycznej formy śpiewu liturgicznego Kościoła Rzymskiego. W repertuarze zespołu znajdują się zarówno oryginalne wersje melodii gregoriańskich, jak i ich wielogłosowe opracowania od późnego średniowiecza do współczesności.
Od 2014 r. Zespół działa pod honorowym patronatem Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy.
W wielogłosowym repertuarze zespołu znajdują się kompozycje takich kompozytorów, jak: J. Arcadelt, T.Tallis, G. P. da Palestrina, O. di Lasso, P. Donostia, Piotr z Grudziądza, T. Paciorkiewicz, T. Szeligowski, A. Koszewski, J. Piech, Ł. Urbaniak, P. Eben, O. Gjeilo, M. Mc Glynn.
Z uwagi na specyfikę stylistyczną, zespół skupia się na działalności koncertowej i użytkowej. Pomimo to może poszczycić się osiągnięciami:
– I miejsce w kategorii „zespoły wokalne” w I Ogólnopolskim Konkursie Chórów Męskich „Vivat-Musica” w Wyrzysku (2013)
– Grand Prix i I miejsce w Konkursie Chórów o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy (2014).
- II miejsce w kategorii „zespoły wokalne” w IV Ogólnopolskim Konkursie Chórów w Aleksandrowie Kujawskim (2015)
Zespół prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą.

Członkowie zespołu
dyrygent - Mariusz Kończal
Paweł Pawłowicz - prezes, współprowadzacy
Marcin Wątorski - wiceprezes
Marcin Możejko
Marek Przywarty
Artur Strugała
wykonanie