Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos


Aktualności 


Koncerty organowe w kościele gimnazjalnym 2018. Drugi koncert.

Zapraszamy na „V Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2018” do Kościoła Gimnazjalnego. Drugi koncert odbędzie się w niedzielę 22 lipca o godz. 20:00 w wykonaniu Patryka Podwojskiego organisty Katedry w Gdańsku- Oliwie.Notka biograficzna o wykonawcy. Organista Archikatedry w Gdańsku- Oliwie. Urodził się w Elmshorn (Niemcy). Ukończył Szkołę Muzyczną I stopnia w Starogardzie Gdańskim . Następnie rozpoczął naukę gry na organach w Diecezjalnej Szkole Muzycznej II stopnia w Pelplinie . Kontynuował naukę w Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w  Gdańsku Wrzeszczu w klasie organów mgr Błażeja Musiałczyka, którą ukończył z wyróżnieniem. W 2016 r. ukończył studia I st. z wyróżnieniem na Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie organów prof. Romana Peruckiego, dr Hanny Dys i mgr Macieja Zakrzewskiego. Obecnie jest studentem roku dyplomowego. W 2018 roku rozpoczął również studia w klasie improwizacji organowej prof. Wolfganga Seifena na Universität der Künste w Berlinie.

 

Patryk brał udział w licznych konkursach organowych m.in., Ogólnopolski konkurs młodych organistów w Białymstoku oraz Ogólnopolski konkurs organowy w Olsztynie , którego został laureatem. W 2013 roku zajął III miejsce na ogólnopolskim konkursie organowym w Krasnobrodzie .W 2014 roku zajął I miejsce na XXVI międzynarodowym konkursie organowym w Rumii. W 2015 roku został finalistą IX Międzynarodowego Konkursu Organowego im. J.P. Sweelincka w Gdańsku. W 2016 roku zajął II miejsce na konkursie organowym "Vox Polonica Petropolis" w Petersburgu (Rosja) oraz III miejsce na ogólnopolskim konkursie „Artem Cameralem Promovere” w Mielcu.W 2017 roku został finalistą I Międzynarodowego Konkursu Organowego w Białymstoku, organizowanego przez Filharmonię i Operę Podlaską. Zdobył również " Złoty Laur Młodego Organisty w Giżycku". W plebiscycie Dziennika Bałtyckiego został osobowością 2015 roku powiatu Starogardzkiego w dziedzinie kultury. 

 

Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich wybitnych organistów jak prof. Wolfgang Zerer, prof. Józef Serafin, prof. Julian Gembalski, prof. Pierre Pincemaille, prof. Thierry Escaich, prof. Andrea Macinati, Silvester Rostetter, prof. Tomasz Adam Nowak, prof. Ludger Lohman, prof. Pieter van Dijk, prof. Mauricio Croci, prof. Matthias Neumann, dr. hab. Krzysztof Urbaniak, dr. hab. Jarosław Wróblewski, dr hab.Tomasz Orlow, dr Michał , Sietze de Vries , dr Michał Markuszewski. 

 

Patryk Podwojski pełni funkcję prezesa Fundacji Promocji Sztuki im. Feliksa Nowowiejskiego, z którą organizuje koncerty muzyki organowej . Jest również dyrektorem Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Żukowie oraz Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej na Kociewiu. Koncertuje aktywnie jako solista i kameralista, współpracuje ze znakomitym saksofonistą Szymonem Zawodnym tworząc duet "Sound of Fusion". Oprócz wykonawstwa muzyki organowej interesuje się rownież problematyką strojenia organów i ich naprawy. Odbywał praktyki u organmistrza Jerzego Kureckiego. W 2017 roku wydał debiutancką płytę nagraną na wielkich organach Archikatedry w Gdańsku- Oliwie.
kontakt    
wykonanie