Google
   BAZYLIKATV 1st
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
          polecamy:
 
  Regulamin
  Konspekty
  Komentarze
  Warsztaty
 
 
 
 
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Liturgia Godzin
  Katechizm
  Lednica
  Słowo na każdy dzień
  Piesza pielgrzymka
  Kanonizacja
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos
 
  Watykan
  Fundacja DzNT
  Dzieło Biblijne
  Ruch Światło-Życie


aktualności 


VI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę

W dniach 1-2 czerwca do jasnogórskiego sanktuarium jak co roku przybędą wraz z moderatorami diecezjalnymi członkowie wspólnot Żywego Różańca z całej Polski, by zawierzyć Kościół, świat i Ojczyznę opiece Matki Bożej. Będzie to już szóste czuwanie żywych róż różańcowych przed wizerunkiem Królowej Polski.

Żywy Różaniec jest wspólnotą założoną przez sługę Bożą Paulinę Jaricot w 1826 r. w Lyonie, zatwierdzoną przez papieża Grzegorza XVI. W Polsce praktyka Żywego Różańca stała się znana już pod koniec XIX w. Od kilku lat Stowarzyszenie Żywy Różaniec ma swój statut, zatwierdzony przez Konferencję Episkopatu Polski.

Dziś w prawie każdej parafii w Polsce istnieje i działa wspólnota Żywego Różańca. Jej członkowie, modląc się w papieskich intencjach Apostolstwa Modlitwy, każdego dnia oplatają modlitwą różańcową cały Kościół i świat, a przede wszystkim tych, którzy najbardziej modlitwy potrzebują.

W roku wyjątkowej rocznicy stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę hasłem pielgrzymki są słowa św. Jana Pawła II Pokój Tobie, Polsko, Ojczyzno moja.

Spotkanie rozpocznie się w piątek 1 czerwca Apelem jasnogórskim w kaplicy cudownego obrazu, po którym nastąpi modlitewne czuwanie, które zakończymy Eucharystią. W sobotę zaczniemy o godz. 9:30 przed szczytem jasnogórskim. Oprócz wspólnej modlitwy, w której nie zabraknie oczywiście modlitwy różańcowej, będzie także możliwość wysłuchania konferencji prof. Krzysztofa Ożoga Odnowa moralna narodu drogą do jego niepodległości.

Pielgrzymkę zakończy uroczysta Msza święta o godz. 12:00, której będzie przewodniczył abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

Ci, którzy wypraszają Boże łaski dla świata, Polski, swoich parafii, wspólnot, konkretnych ludzi, są nieocenionym skarbem. Ich wytrwała modlitwa, często niewidoczna, ukryta, zanoszona w cichości serca, nie tylko jest miła Bogu, ale przede wszystkim jest umocnieniem całego Kościoła. Warto do nich dołączyć i modlić się wspólnie, a wspaniałą okazją do tego będzie VI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę w dniach 1-2 czerwca 2018 r.
wykonanie