Google
   BAZYLIKATV 1st
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
          polecamy:
 
  Regulamin
  Konspekty
  Komentarze
  Warsztaty
 
 
 
 
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Liturgia Godzin
  Katechizm
  Lednica
  Słowo na każdy dzień
  Piesza pielgrzymka
  Kanonizacja
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos
 
  Watykan
  Fundacja DzNT
  Dzieło Biblijne
  Ruch Światło-Życie


aktualności 


Nowości w fotogalerii. Zapraszamy do oglądania zdjęć.

Już niedługo będziemy obchodzić 25-lecie nadania naszemu kościołowi parafialnemu tytułu BAZYLIKI MNIEJSZEJ. Na zdjęciu wykaz szczególnych odpustów zatwierdzony przez Stolicę Apostolską dla wszystkich nawiedzających nasza świątynie! Obchody 25-lecia nadania naszemu kościołowi parafialnemu tytułu BAZYLIKI MNIEJSZEJ objął patronatem ks. bp diecezjalny Ryszard Kasyna.

Pamiątka nawiedzenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii w dniach 28/29 października 1961 roku. Kard. Stefan Wyszyński zaszczycił wtedy chojniczan swoją obecnością. Módlmy się dziś o jego beatyfikację gdyż proces wyniesienia na ołtarze Czcigodnego Sługi Bożego trwa. Zdjęcia mamy dzięki ks.Tomaszowi i jednemu z parafian.

Modlitwa do prywatnego odmawiania

Boże w Trójcy Świętej Jedyny, Ty w swojej niewypowiedzianej dobroci powołujesz ciągle nowych, apostołów, aby przybliżali światu Twoją Miłość. Bądź uwielbiony za to, że dałeś nam opatrznościowego Pasterza Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

Boże, Źródło wszelkiej świętości, spraw prosimy Cię, aby Kościół zaliczył go do grona swoich świętych. Wejrzyj na jego heroiczną wiarę, całkowite oddanie się Tobie, na jego męstwo wobec przeciwności i prześladowań, które znosił dla imienia Twego. Pomnij, jak bardzo miłował Kościół Twojego Syna, jak wiernie kochał Ojczyznę i każdego człowieka, broniąc jego godności i praw, przebaczając wrogom, zło dobrem zwyciężając.

Otocz chwałą wiernego Sługę Twojego Stefana Kardynała, który wszystko postawił na Maryję i Jej zawierzył bez granic, u Niej szukając pomocy w obronie wiary Chrystusowej i wolności Narodu. Ojcze nieskończenie dobry, uczyń go orędownikiem naszych spraw przed Tobą. Amen.

Pokornie Cię błagam, Boże, udziel mi za wstawiennictwem Stefana Kardynała Wyszyńskiego tej łaski, o którą Cię teraz szczególnie proszę...

Nihil obstat do prywatnego odmawiania

Kuria Metrop. Warszawska 24 VI 83 nr 4792/K
Ks. Stefan Piotrowski, wikariusz generalny
Ks. Stanisław Pyzel, notariusz
wykonanie