Google
   BAZYLIKATV 1st
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
          polecamy:
 
  Regulamin
  Konspekty
  Komentarze
  Warsztaty
 
 
 
 
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Liturgia Godzin
  Katechizm
  Lednica
  Słowo na każdy dzień
  Piesza pielgrzymka
  Kanonizacja
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos
 
  Watykan
  Fundacja DzNT
  Dzieło Biblijne
  Ruch Światło-Życie


aktualności 


Koncert Piena Voce w kościele gimnazjalnym

Za tydzień (8.12) w Chojnicach gościł będzie 12-osobowy zespół wokalny Piena Voce z Gdańska. Grupę tworzą artyści z Gdańska i Chojnic. W zespole śpiewają trzy osoby związane z naszym miastem, a kierownikiem artystycznym i dyrygentem jest chojniczanin, dr Błażej Połom, wykładowca Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku.

Zespół serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Chojnic i okolic na koncert, który odbędzie się 8 grudnia (piątek) w kościele gimnazjalnym w Chojnicach o godz. 18.45. Podczas występu będzie można usłyszeć sakralną muzykę chóralną różnych epok i stylów. Będą to kompozycje renesansowe, romantyczne oraz współczesne kompozytorów zagranicznych oraz polskich. Tak różnorodne podejście do sakralnej sztuki chóralnej jest zapowiedzią niezwykłych wrażeń i doznań artystycznych. Zespół, choć młody, gdyż powstał w lutym tego roku, już został doceniony i nagrodzony na festiwalach chóralnych otrzymując m.in. I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnym Pater Noster w Strzepczu (czerwiec 2017) oraz Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Pasyjnej w Kielnie (kwiecień 2017). Podczas koncertu zespół wykona kompozycje takich twórców jak: T. L. da Victoria, C. Monteverdi, Q. Gasparini, M. Durufle, D. Azurza, F. Calalang, S. Moniuszko, Ł. Urbaniak, F. Nowowiejski.

Wstęp na koncert jest wolny. - Zapraszamy wszystkich zainteresowanych i ciekawych ile muzyki można wykrzesać z dwunastu głosów, które pięknie zabrzmią w cudownej przestrzeni sakralnej chojnickiego kościoła gimnazjalnego - zachęca dyrygent Błażej Połom.

tekst z strony chojnice24.pl
Monika Szymecka
wykonanie