Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos


Aktualności 


RÓŻANIEC DO GRANIC - Modlitwa różańcowa dookoła Polski

Wydział Duszpasterski pragnie zaprosić kapłanów i wiernych diecezji pelplińskiej na wielkie, ogólnopolskie wydarzenie, które nosi nazwę „Różaniec do Granic”. Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017 r. Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Pierwsze dwie części odmówimy za Polskę, kolejne dwie za cały świat. Przez to bezprecedensowe wydarzenie wspólnej modlitwy różańcowej, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi. Chcemy wynagradzać za wszelkie zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, bowiem 7 października jest też pierwszą sobotą miesiąca. 

W diecezji pelplińskiej miejscami udziału w akcji „Różaniec do Granic” będzie 8 nadmorskich parafii: Objazda, Smołdzino, Łeba (x2), Sarbsk, Sasino, Choczewo oraz Białogóra. 

Jeśli leży Ci na sercu los kraju i Twojej rodziny, włącz się w tę akcję. Możesz to uczynić na kilka sposobów: 

Możesz zarejestrować się indywidualnie drogą internetową na stronie www.rozaniecdogranic.pl 
Po drugie możesz przyjechać w sobotę 7.10.2017 do wybranego kościoła, gdzie nastąpi zbiórka i wspólne przejście na wybrany odcinek granicy 
Możesz pomagać też w swojej parafii, wspólnocie, miejscu zamieszkania. Powiadom księży, parafian, współbraci, sąsiadów, poinformuj ich o wydarzeniu. 
Możesz zrobić jeszcze więcej i zorganizować wyjazd swojej parafii lub wspólnoty. Porozmawiaj o tym z księdzem proboszczem

Wszystkich, którzy wierzą w moc modlitwy różańcowej, prosimy: stańmy na całej długości granicy kraju, aby wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny dla Ojczyzny i świata, Kościoła, rodzin, wspólnot i dla nas samych. 

 

„Różaniec do granic” - za miesiąc modlitwa o pokój w 319 kościołach na obrzeżach Polski
Za miesiąc, 7 października, w 319 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski nastąpi modlitwa różańcowa o pokój dla Polski i całego świata. „Różaniec do granic” jest kontynuacją ubiegłorocznej Wielkiej Pokuty, która na Jasnej Górze zgromadziła 150 tys. osób. Tegoroczna modlitwa ma przyciągnąć nawet milion osób. Założenia inicjatywy przedstawili w czwartek w Sekretariacie Episkopatu Polski jej organizatorzy, Maciej Bodasiński i Lech Dokowicz z Fundacji „Solo Dios Basta”.
„Różaniec do granic” to wielkie wydarzenie religijne, które będzie przeżywane w dwóch etapach. W pierwszej części wierni o godz. 10.30 zgromadzą się w 319 kościołach stacyjnych, położonych wzdłuż całej granicy Polski – od wybrzeża, przez tereny wschodnie i południe aż po granicę zachodnią. Tam wysłuchają konferencji, będą uczestniczyć w Eucharystii i przeżyją adorację Najświętszego Sakramentu.

Potem przejdą lub przejadą na wyznaczone miejsce, nazwane „strefą modlitwy”. We wszystkich tych miejscach odbędzie się o godz. 14.00 modlitwa różańcowa za Polskę i za świat – o polskie rodziny oraz pokój w naszym kraju i na całym świecie. Stref modlitwy ma być nawet ok. czterech tysięcy. Mogą to być zarówno nadmorskie plaże, jak i przygraniczne tereny leśne. Obecnie trwa ich wyznaczanie.

„Chcemy zaprosić wszystkich Polaków, ale też naszych sąsiadów z innych krajów, aby jednego dnia wyszli ze swoich domów i udali się na granice Polski, aby się pomodlić. Chcemy ich zaprosić do tego, aby więcej swoich myśli skierowali w stronę Boga” – powiedział Maciej Bodasiński z Fundacji „Solo Dios Basta”, jeden z organizatorów inicjatywy.

Bodasiński podkreśla, że odmówienie wszystkich czterech części różańca może dla wielu stanowić pewien wysiłek, ale chodzi o to, aby „odwrócić na chwilę głowy od tego, co nas przytłacza w rzeczywistości naszego kraju, polityki oraz od tego, co dzieje się za naszą zachodnią i wschodnią granicą i zwrócić nasze serca i myśli do Boga”.

„Składamy w tej modlitwie wszystkie potrzeby czasu, w którym żyjemy. Polityka jest jedną z tych płaszczyzn, ale nie jest to działanie polityczne, tylko duchowe. Jest to prośba o to, aby Stwórca dał odpowiednie natchnienie ludziom odpowiedzialnym za wszystkie przestrzenie, w których żyje i pracuje człowiek” – zaznaczył Lech Dokowicz.

Szczególnych okazji do modlitwy maryjnej dostarczają ponadto przypadające w tym roku ważne rocznice – 100. rocznica objawień w Fatimie i 140. rocznica objawień w Gietrzwałdzie. Modlitwa nastąpi ponadto 7 października, czyli w święto Matki Bożej Różańcowej, ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją.

„Nasza druga intencja to modlitwa o ochronę wiary w Europie. Absolutnie nie jest naszym celem budowanie murów wokół Polski. Wręcz przeciwnie, chcemy zburzyć mury, które są być może w naszych sercach lub myślach” – zapewnił Bodasiński. – Wychodzimy do świata z tym, co mamy najbardziej wartościowego: naszą wiarą i historią oraz naszą niezwykłą od wieków relacją z Matką Bożą, Królową Polski. To jest skarb naszego narodu, chcemy się nim podzielić z innymi krajami Europy – dodał.

Sekretarz generalny Episkopatu Polski bp Artur Miziński przypomniał, że modlitwa różańcowa jest modlitwą, o którą prosi sama Matka Boża. - Jest to modlitwa skuteczna, w tym wydarzeniu modlitwa w intencji naszego kraju i całego świata. Wierzymy, że będzie płynęła nie tylko z kościołów wyznaczonych, ale z wielu innych miejsc – dodał.

Organizatorami „Różańca do granic” są Maciej Bodasiński i Lech Dokowicz z Fundacji „Solo Dios Basta”. Rok temu przygotowali także Wielką Pokutę, czyli całodniową modlitwę i nabożeństwo przebłagalne za grzechy i prośbę o miłosierdzie dla naszego narodu, która zgromadziła 150 tys. Polaków.

Bodasiński i Dokowicz liczą, że do modlitwy różańcowej na granicach Polski dołączy nawet milion rodaków. Ale – jak zaznaczają – nie w liczbie, a w szczerości samej modlitwy tkwi wartość tej inicjatywy.

Więcej informacji na temat inicjatywy można znaleźć na stronie internetowej: www.rozaniecdogranic.pl.
lk / Warszawa
--
Katolicka Agencja Informacyjna
kontakt    
wykonanie