Google
   BAZYLIKATV 1st
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
          polecamy:
 
  Regulamin
  Konspekty
  Komentarze
  Warsztaty
 
 
 
 
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Liturgia Godzin
  Katechizm
  Lednica
  Słowo na każdy dzień
  Piesza pielgrzymka
  Kanonizacja
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos
 
  Watykan
  Fundacja DzNT
  Dzieło Biblijne
  Ruch Światło-Życie


aktualności 


IV Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2017. Kolejny wystep.

Zapraszamy dnia 15 sierpnia do kościoła gimnazjalnego na kolejny koncert z cyklu „Letnich  Koncertów Organowych Chojnice 2017”. Wystąpi pan Tomasz Drążkowski z Kartuz. Wstęp wolny. Kilka informacji o życiu i twórczości zaproszonego gościa.

 

Pan Tomasz Drążkowski urodził się w 1988 roku w Świeciu. Studiował specjalność Muzyka Sakralna na wydziale Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Uczestniczył w kursach mistrzowskich w zakresie interpretacji muzyki organowej pod kierunkiem wybitnych pedagogów takich jak: Julian Gembalski, Gustavo Delgado Parra, Robert Bates, Jean-Patrice Brosse, Andrzej Szadejko, Maria Nacy oraz Bogusław Grabowski, Tomasz Adam Nowak, Pierre Pincemaille, Tomasz Orlow, Thierry Escaich – kursy improwizacji.

Był pomysłodawcą i organizatorem cyklu "Wieczory Muzyki Organowej” w swoim rodzinnym mieście, propagując muzykę organową. Przez kilka lat grał w orkiestrze dętej w Świeciu na flecie poprzecznym i piccolo.

Tomasz Drążkowski jest także kompozytorem autodydaktą. Obok zamiłowania do muzyki organowej ważną rolę w jego życiu zajmuje muzyka chóralna. To właśnie sakralna twórczość chóralna zajmuję większość jego kompozycji. Ponadto zajmuje się reżyserią dźwięku, dokonując nagrań muzyki klasycznej.

Koncertuje jako solista i kameralista.

wiecej na stronie http://www.tomaszdrazkowski.pl/
wykonanie