Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos


Aktualności 


Dni Kultury Chrześcijańskiej

Po raz pierwszy w naszym mieście obchodzimy Dni Kultury Chrześcijańskiej. Organizatorami tego wydarzenia są chojnickie parafie: Bazylika, parafia MB Fatimskiej, parafia Matki Bożej Królowej Polski, Wspólnota Szkół Katolickich, Szkoła Muzyczna I Stopnia w Chojnicach, Chojnicki Dom Kultury, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oddział w Chojnicach oraz Urząd Miasta w Chojnicach. Patronat nad obchodami objął ksiądz biskup Jan Bernard Szlaga.

W dniu wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową odprawiona została w Bazylice Msza św. w intencji beatyfikacji naszego Wielkiego Rodaka. Liturgię uświetnił chór szkolny Katolickiej Szkoły w Chojnicach. Dokonano również otwarcia wystawy „A przecież nie cały umieram” poświęconej ostatnim dniom z życia Papieża.

Pozostałe wydarzenia:

17 pażdziernika 2007
Występ Chóru Szkolnego oraz przedstawienie poetyckie o Janie Chrzcicielu w wykonaniu uczniów Szkoły Katolickiej w Chojnickim Domu Kultury (ul. Swarożyca 1)
18 października 2007
Wieczór poetycki Łucji Gocek - laureatki nagrody specjalnej im. Majkowskiego Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w siedzibie oddziału miejskiego w Chojnicach ( ul. Sukienników 9)  o godz.18.00.
21 października 2007
Msza św. w parafii Matki Bożej Królowej Polski o godz.18.30 z homilią poświęconą twórczości Jana Pawła II. Wieczór poetycki poświęcony Papieżowi w wykonaniu uczniów szkoły Katolickiej w Chojnicach oraz otwarcie wystawy poświęconej podróżom Jana Pawła II do Polski.
22 października 2007
Wystawa książek poświęconych Janowi Pawłowi II oraz wystawa zdjęć ukazujących działalność stowarzyszenia "Civitas Christiana" na przestrzeni lat. Spotkanie w siedzibie oddziału miejskiego w Chojnicach ( ul. Sukienników 9)  o godz.17.00.
23 października 2007
Konferencja w Ratuszu Miasta o godz.14.00 poświęcona wkładowi znanych osób w życie i historię regionu pochowanych na cmentarzu Chojnickim. Spotkanie z harcerzami i wolontariuszami zbierającymi datki na renowację cmentarza.
25 października 2007
Otwarcie wystawy pt. „Cyprian Kamil Norwid: Jeden z największych poetów i myślicieli jakich wydała chrześcijańska Europa” ( Jan Paweł II) w Szkole Muzycznej I Stopnia w Chojnicach (ul. Grunwaldzka 6) oraz wykłady:  Joanny Olbert na temat „Cyprian Kamil Norwid życie i twórczość” i Jerzego Marlewskiego na temat: „Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek” a także koncert muzyczny w wykonaniu uczniów szkoły. 
30 pażdziernika 2007
Wieczór poetycki Jana Sabiniarza w siedzibie oddziału miejskiego stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Chojnicach ( ul. Sukienników 9)o godz.18.00
7 listopada 2007
Rozstrzygnięcie konkursu „Jestem Dumny z Mojej Małej Ojczyzny”  z uroczystym wręczeniem nagród przez władze samorządowe. Zapoznanie się z działalnością i programem Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w siedzibie Wspólnoty Szkół Katolickich  (ul. Grunwaldzka 1)o godz 14.00
9 listopada 2007
Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Rzeźby Sakralnej oraz zamknięcie Dni Kultury Chrześcijańskiej w Chojnicach  w siedzibie oddziału miejskiego w Chojnicach ( ul. Sukienników 9)  o godz.11.00.kontakt    
wykonanie