Google
   BAZYLIKATV 1st
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
          polecamy:
 
  Regulamin
  Konspekty
  Komentarze
  Warsztaty
 
 
 
 
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Liturgia Godzin
  Katechizm
  Lednica
  Słowo na każdy dzień
  Piesza pielgrzymka
  Kanonizacja
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos
 
  Watykan
  Fundacja DzNT
  Dzieło Biblijne
  Ruch Światło-Życie


aktualności 


Letni Koncert Organowy Chojnice 2017

Zapraszamy w niedzielę 30 lipca do kościoła gimnazjalnego na kolejny koncert z cyklu „Letnich  Koncertów Organowych Chojnice 2017”. Wystąpią prof. dr hab. Roman Gryń z Poznania (trąbka) oraz pan Bogdan Narloch z Koszalina (organy). Wstęp wolny. Poniżej biogramy wykonawców oraz w załączniku plakat reklamujący dalsze koncerty.
 
W 1979 roku ukończył Państwową Średnią Szkołę Muzyczną II stopnia w Gdańsku-Wrzeszczu. W tym samym roku rozpoczął naukę gry na trąbce w Akademii Muzycznej w Gdańsku, a od drugiego roku został studentem Akademii Muzycznej w Warszawie, którą ukończył z wynikiem bardzo dobrym w klasie trąbki Wiesława Woźnieckiego. W roku 1982 i 1985 uczestniczył w Wakacyjnych Kursach Interpretacji w zakresie gry na Instrumentach Dętych Blaszanych w Dusznikach Zdroju prowadzonych przez A. Miczkę i T. Dokszycera. W 1981roku otrzymał wyróżnienie na konkursie “Młodych Trębaczy” w Pabianicach, a w 1985 roku został laureatem III nagrody konkursu “Gry na trąbce” w Gdańsku. W latach 1983-1986 pracował w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Następnie został muzykiem solistą w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Od 1988 roku pracuje jako muzyk solista i kierownik grupy trąbek w Filharmonii Poznańskiej i w tym samym roku rozpoczął pracę w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jest nauczycielem trąbki w Liceum Muzycznym w Poznaniu (od 1995 r.) i Poznańskiej Podstawowej Szkoły Muzycznej (od 1996 r.). Jego uczniowie odnoszą liczne sukcesy na krajowych i międzynarodowych konkursach i festiwalach. Był jurorem wielu konkursów, m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Młodego Muzyka w Szczecinku (1996, 1998), Międzynarodowego Konkursu Gry na Instrumentach Dętych Blaszanych w Gdańsku (1996, 1998), Turnieju Muzycznym o Nagrodę Wojewody Konińskiego w Koninie (1995, 1997, 1998), Makroregionalnych Przesłuchaniach Uczniów Klas Instrumentów Dętych Blaszanych w Poznaniu (1997). Poprowadził wiele warsztatów muzycznych i metodycznych, m.in. Międzynarodowe Warsztaty Muzyczne w Szczecinie (1995, 1996, 1998), Warsztaty Muzyczne w Olsztynie (1997), Płocku ((1995, 1998), Toruniu (1998) i Lennie (1998); Warsztaty Metodyczne w Zielonej Górze (1995), Głogowie (1997), Białymstoku (1995) i Koszalinie (1997). Jest współtwórcą programu na II Ogólnopolski Festiwal Trębaczy w Kaliszu (1999). W 1992 roku uzyskał kwalifikacje I stopnia w dziedzinie instrumentalistyki w zakresie gry na trąbce (AM Wrocław), kwalifikacje II stopnia uzyskał w 1995 roku (AM Gdańsk). W 1996 i 1998 roku otrzymał Indywidualne Nagrody II stopnia Rektora Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, a w 1998 wyróżnienie za przygotowanie ucznia na XXVII Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku.

Od 1988 roku prowadzi klasę trąbki w Akademii Muzycznej w Bydgoszcz, od 1997 roku zajmuje stanowisko profesora w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Wykłada również w Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Studia muzyczne odbył w klasie organów prof. Leona Batora w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Brał udział w wielu kursach interpretacji muzyki organowej, m.in. u Milana Šlechty w Pradze, Guy Boveta, U. Spang-Hansena. Od wielu lat pełni funkcję dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie. Od 1995 roku wspólnie z prof. Markiem Toporowskim organizuje Ogólnopolskie Kursy Interpretacji Muzyki Organowej, odbywające się pod patronatem Ministra Kultury. Prowadziło je wielu wybitnych europejskich organistów m.in. Christopher Stembridge, Klaus Eichhorn, Vincent Warnier, Jaroslav Tuma, Wolfgang Seifen, Peter van Dijk, Christoph Grohmann, Aude Heurtematte, Desmond Hunter, Jan van Mol, Dalibor Miklavičič, Dietrich Kollmannsperger, Marc Bauman.

Jest wykładowcą z tytułem doktora habilitowanego na Akademii Sztuki w Szczecinie, Instytucie Muzyki Akademii Pomorskiej w Słupsku, oraz nauczycielem w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie, gdzie prowadzi klasę organów. Członek Diecezjalnej Komisji Śpiewu, Muzyki Kościelnej i Instrumentów Muzycznych, w której zajmuje się sprawami organów diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Brał udział w wielu koncertach w kraju i za granicą (Belgia, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Norwegia, Rosja, Rumunia, Słowacja, Szwajcaria, Szwecja, Włochy).

W swoim dorobku posiada kilka nagrań CD m.in. prezentując historyczne organy i muzykę organową Pomorza.

Zdjęcie postu (© fot. Grzegorz Gałasiński/Polskapresse)Pliki do pobrania:
 Koncerty organowe 2017wykonanie