Google
   BAZYLIKATV 1st
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
          polecamy:
 
  Regulamin
  Konspekty
  Komentarze
  Warsztaty
 
 
 
 
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Liturgia Godzin
  Katechizm
  Lednica
  Słowo na każdy dzień
  Piesza pielgrzymka
  Kanonizacja
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos
 
  Watykan
  Fundacja DzNT
  Dzieło Biblijne
  Ruch Światło-Życie


aktualności 


IX Edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

Piesza, nocna wędrówka w ciszy i samotności. Co najmniej 40 km. EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA to wyzwanie dla tych, którzy nie boją się przekraczania siebie. W tym roku w tej wyjątkowej Drodze może wziąć udział nawet 100 tys. osób w kilku państwach! Razem z założycielem Stowarzyszenia WIOSNA – księdzem Jackiem Stryczkiem zapraszamy na IX edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyzwanie – pokonanie 40 kilometrowej wędrówki nocą. Niektórzy mogą wybrać krótszą trasę. Zdani wyłącznie na siebie i własne siły. Dostajemy do ręki mapę i rozważania - 14 stacji męki Jezusa. Doświadczamy bólu, zmęczenia, ale dzięki temu poznajemy i przekraczamy siebie. W ubiegłym roku w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej wzięło udział prawie 26 tysięcy osób. Chcemy, aby w tym roku było nas jeszcze więcej. Tegorocznym tematem przewodnim EDK jest droga przełomu. Podczas EDK przychodzi moment, gdy człowiek zostawia swoje problemy na rzecz modlitwy i rozważań. Przełom rozpoczyna się od momentu przekroczenia samego siebie, swoich słabości i pozostawienia tego, co znane na rzecz tego, co nieznane. Wówczas, gdy zabraknie własnych sił zaczyna się prawdziwa modlitwa i spotkanie z Bogiem. Gdy dotrze się do końca odczuwa się nieopisaną radość i wolność. Człowiek staje się już kimś innym!

W EDK Dziemiany w ub. roku uczestniczyło 730 osób, które przybyły z ponad 100 miejscowości. Najstarszy uczestnik miał 72 lata, a najmłodszy 12 lat. Podobnie jak w ub. roku dla uczestników zostały przygotowane dwie oznakowane trasy, poprowadzone przez pola i obszary leśne w pobliżu pięknych jezior kaszubskich:

- św. Franciszka z Asyżu licząca 41 km na trasie: Dziemiany – Turzonka – Dywan – Sominy – Lendy – Wysoka Zaborska – Orlik – Lamk – Kalwaria Wielewska

- św. Antoniego (28 km) na trasie: Dziemiany – Wysoka Zaborska – Orlik – Lamk – Kalwaria Wielewska

Każdy uczestnik idzie w milczeniu z osobiście przygotowanym krzyżem. Nieodzowna jest latarka. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć tylko pod opieką dorosłych. Każdy uczestniczy w EDK na własną odpowiedzialność. Rejon nie "organizuje" EDK,  lecz propaguje jej ideę. Wszyscy uczestnicy otrzymają tzw. pakiet EDK, na który składa się: rozważania Drogi Krzyżowej, mapę z opisem trasy i opaski odblaskowe. Koszt pakietu to 15 zł. Pakiety będzie można odebrać w Ośrodku Kultury w Dziemianach przed i po mszy św.

Naszą nocną wyprawę rozpoczniemy 31 marca o godz. 20.00. Mszą Świętą w kościele św. Antoniego w Dziemianach, sprawowaną przez Biskupa Diecezjalnego Ks. Ryszarda Kasynę, który objął Honorowy Patronat nad dziemiańską EDK.

Zapisy na EDK ruszają w Środę Popielcową na stronie internetowej: www.edk.org.pl Wszystkie informacje na temat EDK Dziemiany są na https://www.facebook.com/DZIEMIANY.EDK/

Jeśli potrzebujesz chwili dla siebie, na przemyślenia, może masz do podjęcia ważne decyzje, albo po prostu chcesz sprawdzić, czy sprostasz wyzwaniu, to 31 marca zostaw facebooka, zejdź z kanapy, załóż wyczynowe buty, wyjdź ze strefy komfortu i wyrusz z nami na trasę EDK.   Zapraszamy!

Ekipa EDK Dziemiany  
wykonanie