Google
   BAZYLIKATV 1st
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
          polecamy:
 
  Regulamin
  Konspekty
  Komentarze
  Warsztaty
 
 
 
 
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Liturgia Godzin
  Katechizm
  Lednica
  Słowo na każdy dzień
  Piesza pielgrzymka
  Kanonizacja
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos
 
  Watykan
  Fundacja DzNT
  Dzieło Biblijne
  Ruch Światło-Życie


Pielgrzym 


Pielgrzymka do Ziemi Swiętej

Nasza parafia organizuje w dniach 19 - 26 stycznia 2014r pielgrzymkę do Ziemi Świętej ze szczególnym uwzględnieniem miejsc związanych ze św. Janem Chrzcicielem. Koszt wyjazdu to 3200 zł plus 140 dolarów. Bliższe informacje i zapisy u ks. Krzysztofa Piątkiewicza, nr tel.: 602 296 169
Program pielgrzymki:
1 dzień: Zbiórka w Warszawie na lotnisku Okęcie. Wylot do Tel Awiwu (możliwe między lądowanie).
2 dzień: AIN KAREM
Lądowanie w Tel Awiwie. Przejazd do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie.
Śniadanie. Przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Pustelnia św. Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
3 dzień: BETLEJEM - JEROZOLIMA
Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego, kościele św. Katarzyny, Grocie Św. Hieronima i św. Heleny, Grota Mleczna. Przejazd na Pole Pasterzy. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii. Kolacja i nocleg.
4 dzień: NABLUS - SEBASTIA - NAZARET – KANA
Przejazd do Nablus – studnia Jakuba. Następnie zatrzymamy się w Sebastii: kościół św. Jana Chrzciciela, ruiny z czasów rzymskich: forum, rzymska bazylika, teatr, trybunał, stadion. Góra Tabor. Przejazd do Nazaretu: Bazylika Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Kana Galilejska – dla małżeństw odnowienie przysięgi małżeńskiej. Kolacja i nocleg w Galilei.
5 dzień: GÓRA TABOR - J. GALILEJSKIE – KAFARNAUM – TABGA – JARDENIT
Góra Tabor. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Następnie wizyta w Kafarnaum i przejazd na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabga – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu Św. Piotra. Przejazd do Jardenit – symbolicznego miejsca chrztu Chrystusa - odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd na granicę izraelsko – jordańską. Kolacja i nocleg w Ammanie.
6 dzień: GÓRA NEBO – MADABA – MACHERONT
Śniadanie. Przejazd do MADABY słynącej z niezwykłej mozaiki z czasów bizantyjskich, w tym pochodzącej z VI w n.e. mapy Palestyny i Dolnego Egiptu w kościele Św. Jerzego. Wizyta na Górze Nebo. Przejazd do Macheront – miejsca ścięcia św. Jana Chrzciciela. Przejazd na granicę jordańsko-izraelską. Kolacja i nocleg w Betlejem.
7 dzień: JEROZOLIMA
Śniadanie. Panorama Jerozolimy i widok na wzgórze świątynne. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: Kościół Św. Anny, Konwent Ecce Homo, Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) Bazylika Grobu Bożego, przejście na Górę Syjon: Opactwo Zaśnięcia i Wieczernik, Ściana Płaczu. Obiadokolacja i nocleg.
8 dzień: Wyjazd na lotnisko. Odlot do Polski.wykonanie