Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Radio Głos
  Wiara.pl
  Opoka
  KAI
  Niedziela
  Gość Niedzielny
  Kamera na żywo youtube
  Koncert 1: Największe perły muzyki barokowej
  Koncert 2:Najpiękniejsze barokowe koncerty instrumentalne


Aktualności 
2019-01-03
  Następne europejskie spotkanie Taizé odbędzie w Polsce
W Madrycie, gdzie odbywa się 41. Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez Wspólnotę Taizé zrzeszające 15 000 młodych ludzi ze wszystkich kontynentów, brat Alois ogłosił, że następne spotkanie europejskie będzie miało miejsc (...) (...)
2019-01-03
  Modlitwa o życie
O Maryjo, jutrzenko nowego świata, Matko żyjących,Tobie zawierzamy sprawę życia: spójrz, o Matko, na niezliczone rzesze dzieci, którym nie pozwala się przyjść na świat, ubogich, którzy zmagają się z trudnościami życia, (...) (...)
2019-01-04
  Komunikat Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji
Jak co roku w Uroczystość Objawienia Pańskiego  obchodzimy Światowy Dzień Misyjny Dzieci, ustanowiony przez papieża Piusa XII w 1949 roku. Jest to również święto patronalne Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. W Polsce ofiara z tacy zbieran (...) (...)
2019-01-04
  Dzień Objawienia Pańskiego zwane Świętem Trzech Króli
Tradycyjnie w dzisiejsze święto Trzech Króli w kościołach święci się kredę i kadzidło. Poświęconą kredą znaczymy swoje drzwi mieszkań, domów. Zwyczaj pisania kredą znaków na drzwiach jest bardzo stary – pochodzi jeszcze ze st (...) (...)
2019-01-11
  Siódma rocznica śmierci ks. kanonika Romana Lewandowskiego
W niedzielę, 20 stycznia przypada siódma rocznica śmierci Księdza Kanonika Romana Lewandowskiego. Z tej okazji zapraszamy na Msze święte o godz.09.00 do Bazyliki. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji śp. Księdza Kanonika oraz do odwiedzen (...) (...)
2019-01-11
  Plan Kolęd 2018/2019
W Kodeksie Prawa Kanonicznego odnajdujemy kan. 529 § 1, który mówi: „Pragnąc dobrze wypełnić funkcję pasterza, proboszcz powinien starać się poznać wiernych powierzonych jego pieczy. Winien zatem nawiedzać rodziny, uczestnicząc (...) (...)
2019-01-11
  Komunikat abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego KEP
Dyskusja w mediach na temat konieczności wprowadzenia rozdziału Państwa i Kościoła wydaje się być wynikiem jakiegoś nieporozumienia, gdyż rozdział ten jest zagwarantowany w Konstytucji Rzeczypospolitej, jak również w Konkordacie – podkreśl (...) (...)
2019-01-18
  Rekolekcje zimowe Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży
Pragniemy zaprosić młodzież w wieku 14-30 lat na organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży rekolekcje zimowe pod hasłem "Ty druha we mnie masz!" bazujące w tym roku na temacie przyjaźni. TERMIN: 9-13 lutego (...) (...)
2019-01-19
  Światowe Dni Młodzieży 2019
Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej www.kierunekpanama.pl Drodzy młodzi, Światowe Dni Młodzieży 2018 stanowią krok naprzód w przygotowaniu międzynarodowego spotkania, które odbędzie się w Panamie w styczniu 2019 roku. Ten nowy et (...) (...)
2019-01-19
  Dzień modlitwy i wsparcia dla WSD Pelplin
W najbliższą niedzielę kolekta jest przeznaczona na rzecz utrzymania Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Dziękujemy za wsparcie materialne i duchowe naszego diecezjalnego seminarium. Dziękujemy za każdą osobistą modlitwę w intencji powołanych a (...) (...)
2019-01-25
  Koncert kolęd i pastorałek w naszej parafii
Zapraszamy do Kościoła Gimnazjalnego w Chojnicach na koncert „Najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek" w wykonaniu Chóru Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego pod dyrekcją Pana dr Błażeja Połoma. Koncert odbędzie się w niedzielę 27 (...) (...)
2019-01-26
  I piatek i I sobota miesiąca lutego w naszej parafi
W nastepnym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. Przypominamy, że istotą tych dni nie jest wyłącznie spowiedź św., ale przede wszystkim udział we Mszy św. i przystąpienie do Komunii św. I PIĄTEK – możliwość spowiedzi świętej w bazylice od godz (...) (...)
2019-01-26
  Ofiarowanie Pańskie. Dzień życia konsekrowanego.
W sobotę, 02 lutego będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego. Podczas każdej Mszy św. dokonamy obrzędu błogosławieństwa świec. Msze Św. w tym dniu w Bazylice o godz.7.00, 8.30, 10.00, 17.00 (z liturgią niedzielną). W Kościele Gimnazjalnym o god (...) (...)
2019-01-26
  Podziękowanie
Zakończyliśmy w naszej parafii tegoroczną Kolędę. Pragniemy jako Duszpasterze posługujący w tej Wspólnocie parafialnej z serca podziękować Drogim Parafianom za życzliwe otwarcie drzwi swoich domów i serc przed swoimi Kapłanami, kt&oac (...) (...)
2019-01-27
  53. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Przed zagrożeniami wypływającymi ze złego korzystania z sieci społecznościowej i do budowania w internecie sieci dialogu, spotkania, strzegącej wspólnoty wolnych osób zachęcił papież Franciszek w swoim orędziu na 53. Światowy Dzień Środk& (...) (...)kontakt    
wykonanie