Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Radio Głos
  Wiara.pl
  Opoka
  KAI
  Niedziela
  Gość Niedzielny
  Kamera na żywo youtube
  Koncert 1: Największe perły muzyki barokowej
  Koncert 2:Najpiękniejsze barokowe koncerty instrumentalne


Aktualności 
2018-06-01
  PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ ,, CREDO - 2018’’
8 czerwca (piątek) 2018 - w Chojnicach odbędzie się XXI Przegląd piosenki religijnej ,, CREDO - 2018’’ pamięci św. Jana Pawła II i św. Jana Chrzciciela - patrona Chojnic, w ramach jubileuszu Bazyliki Mniejszej w Chojnicach. Do udziału zapra (...) (...)
2018-06-06
  REKOLEKCJE DLA NAUCZYCIELI
Diecezjalne Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz katechetów wszelkich typów szkół, na coroczne: 1. Diecezjalne rekolekcje, które w tym roku odbędą (...) (...)
2018-06-07
  Wspomnienie świetego patrona miasta Chojnice i naszej parafii
Dnia 24 czerwca obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to wyjątkowy święty – jako jedyny cieszy się przywilejem obchodzenia jego uroczystości w dniu urodzin. Dodatkowo św. Jan wspominany jest w kalendarzu liturgicznym 29 sie (...) (...)
2018-06-08
  Rocznica śmierci ks. proboszcza Arkadiusza Lissa (09 czerwca 1974)
Arkadiusz Liss (ur. 12 stycznia 1908 w Dzierżążnie k.Tczewa, zm. 9 czerwca 1974 w Chojnicach) – polski duchowny katolicki, kanonik, prałat, doktor teologii, prezbiter rzymskokatolicki diecezji pelplińskiej, delegat biskupi, proboszcz parafii Ścię (...) (...)
2018-06-08
  Pomoc Kościołowi w Indiach
W piątek 15 czerwca. w Bazylice  o godz. 17:00 odprawiona zostanie Msza Św. w języku łacińskim pod przewodnictwem biskupa hinduskiej diecezji Adilabad Antonyego Panengadan’a. Biskup Panengadan przyjedzie do Chojnic wraz z pracującym na misja (...) (...)
2018-06-12
  Uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej w Zamartem
W uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel (16 lipca) odpust zupełny mogą otrzymać wszyscy wierni, którzy nawiedzą pobożnie kościół karmelitański i oprócz wypełnienia powyższych warunków zwykłych odmówią ponadto , (...) (...)
2018-06-13
  Służba małżeństwu i rodzinie oraz osobom w związkach niesakramentalnych
Konferencja Episkopatu Polski na 379. Zebraniu plenarnym w dniu 8 czerwca przyjęła „Wytyczne pastoralne do adhortacji Amoris Laetitia”. Biskupi podkreślają potrzebę służby narzeczonym, małżonkom i rodzinom oraz osobom żyjącym w związkach ni (...) (...)
2018-06-14
  Wspomnienie naszego patrona św. Jana Chrzciciela
W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie naszego patrona  parafii i miasta św. Jana Chrzciciela. Z tej okazji zapraszamy na Stary Rynek na koncert na cześć  św. Jana Chrzciciela. W programie występy zespołów oraz modlitwa uwielbienia. (...) (...)
2018-06-19
  PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ 2018
Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Chojnic na Jasną Górę w dniach 31 lipca do 13 sierpnia. W związku z tym, że nie każdy ma tak dużo wolnego czasu informujemy, że do pielgrzymki można dołączać w czasie jej trwania. Spotkania dla zaint (...) (...)
2018-06-21
  SŁOWO BISKUPA PELPLIŃSKIEGO DO MŁODYCH
Drodzy młodzi Diecezjanie! Chciałbym w kilku słowach pogratulować Wam zakończonego roku szkolnego i zaprosić, abyście przeżyli rozpoczynające się wakacje blisko Pana Boga. Pamiętajcie o niedzielnych Mszach Świętych oraz pierwszopiątkowej Spow (...) (...)
2018-06-22
  Z żałobnej karty
 W dniu 19 czerwca 2018 roku zmarł w wieku 88 lat śp. Henryk Dawidowski, ojciec ks. prałata Jacka Dawidowskiego – proboszcza naszej  parafii. Msza Święta pogrzebowa była sprawowana pod przewodnictwem biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla (...) (...)
2018-06-26
  Zaprzestanie terapii daremnej nie może być utożsamiane z eutanazją
„Rezygnacja z uporczywej terapii nie może też oznaczać opuszczenia pacjenta w zakresie podstawowych form opieki (…) co stałoby się bezpośrednią przyczyną jego śmierci, a więc byłoby eutanazją pasywną. Jeżeli lekarz uczynił to, co tu i tera (...) (...)
2018-06-27
  Pozdrowienia z Indii dla wspólnoty naszej parafii
Ksiądz Biskup Prince Antony Panengadan, którego gościliśmy w naszej parafii, przesyła serdeczne pozdrowienia z swojej diecezji w Indiach, zapewnia o modlitwie i z serca błogosławi dziękując za możliwość pobytu w Chojnicach. Jednocześnie ks. bisk (...) (...)
2018-06-28
  Koncerty organowe w kościele gimnazjalnym 2018
Zapraszamy na „V Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2018” do Kościoła Gimnazjalnego. Pierwszy koncert odbędzie się w niedzielę 8 lipca o godz. 20:00 w wykonaniu: Przemysława Wawrzyniaka flety irlandzkie, dudy szkockie i Ewy Sawoszczuk organy (...) (...)kontakt    
wykonanie