Google
   BAZYLIKATV 1st
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
          polecamy:
 
  Regulamin
  Konspekty
  Komentarze
  Warsztaty
 
 
 
 
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Liturgia Godzin
  Katechizm
  Lednica
  Słowo na każdy dzień
  Piesza pielgrzymka
  Kanonizacja
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos
 
  Watykan
  Fundacja DzNT
  Dzieło Biblijne
  Ruch Światło-Życie


aktualności 
2018-04-03
  Msza święta w intencji Ojczyzny i ofiar katastrofy smoleńskiej
We wtorek 10 kwietnia w parafii św. Jadwigi Królowej w Chojnicacho godz.18.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny i ofiar katastrofy smoleńskiej. Po Mszy możliwość złożenia kwiatów pod tablicą pamiątkową. Litania Naro (...) (...)
2018-04-04
  Pogrzeb dzieci zmarłych przed narodzeniem
W piątek o godz. 17.00 w Kościele gimnazjalnym odbędzie się pogrzeb dzieci zmarłych przed narodzeniem. Zagadnienia dotyczące pogrzebu dzieci zmarłych w wyniku poronień i wcześniejszych porodów 1. Kościół zdecydowanie opowiada się (...) (...)
2018-04-05
  List Pasterski Episkopatu Polski na Niedzielę Miłosierdzia 2018
Umiłowani w Panu Siostry i Bracia! Wraz z całą wspólnotą Kościoła łączymy się w radości podniosłego śpiewu Alleluja, który rozbrzmiewa od Wigilii Paschalnej. Gorącym sercem uwielbiamy Boga Ojca za zwycięstwo Chrystusa nad grzechem i śmier (...) (...)
2018-04-06
  OKNO ŻYCIA w Chojnicach
Zapraszamy w poniedziałek 9 kwietnia do udziału w XVII Marszu dla Życia. Poprzedzi go prelekcja dr Aleksandry Kicińskiej w dużym kościele Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach o godz. 16.00. Następnie odbędzie się nabożeństwo z duchową adopcj (...) (...)
2018-04-11
  Terminarz spotkań dla dzieci komunijnych 2018. Informacje
Pierwsza Komunia Święta to dla dziecka i dla jego rodziców szansa na przeżycie wielkiego święta miłości Boga do człowieka. Eucharystia wraz z komunią świętą jest niezwykłym darem Boga, który pragnie być pokarmem dla człowieka już tu, w wy (...) (...)
2018-04-12
  X OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIJNY
W dn. 15.04.br przeżywać będziemy w kościele Niedzielę Biblijną, która rozpocznie X Tydzień Biblijny (15.04-21.04.2018). Celem tej inicjatywy jest ponowne odkrycie i pogłębienie znaczenia Słowa Bożego w życiu osobistym wiernych oraz w życiu całe (...) (...)
2018-04-12
  Adhortacja apostolska „Gaudete et exultateˮ papieża Franciszka
Celem adhortacji, ogłoszonej 9 kwietnia, jest „przedstawienie powołania do świętości, próbując ująć je w aktualnym kontekście, z jego zagrożeniami, wyzwaniami i możliwościamiˮ – zaznacza papież Franciszek. Dokument zachęcający d (...) (...)
2018-04-12
  Komunikat ws. ochrony prawa do życia bez względu na stan zdrowia
Księża biskupi wyrazili uznanie dla ponad 830 tys. obywateli, którzy opowiedzieli się za zwiększeniem prawnej gwarancji ochrony życia w Polsce, a jednocześnie ubolewają, że głos obywateli nie został dotąd wystarczająco usłyszany – podkreśl (...) (...)
2018-04-13
  Z żałobnej karty
Odeszła do Pana w wieku 86 lat s.Jadwiga Burczyńska (mieszkanka domu zakonnego w Chojnicach) , po 64 latach życia ślubami zakonnymi.Pogrzeb odbędzie się 14 kwietnia o godz.11.00 w kaplicy NSPJ (w b. szpitalu) w Chojnicach.Niech odpoczywa w pokoju wiecz (...) (...)
2018-04-19
  Klerycy pelplińskiego seminarium na pielgrzymce na Jasnej Górze
Z udziałem ponad 2 tys. kleryków na Jasnej Górze odbyła się 5. Ogólnopolska Pielgrzymka Wyższych Seminariów Duchownych. Spotkanie odbywało się pod hasłem: „W sercu Jezusa, w sercu Maryi”. W tym roku szczegó (...) (...)
2018-04-20
  Orędzie Ojca Świętego na 55. Światowy Dzień Modlitw o Powołania
„Nie jesteśmy zanurzeni w przypadkowości, ani pociągani serią chaotycznych wydarzeń, ale przeciwnie, nasze życie i nasza obecność w świecie jest owocem Bożego powołania!” – pisze Ojciec Święty Franciszek w orędziu na 55. Światowy Dzie (...) (...)
2018-04-20
  Sanktuarium MB Pocieszenia we Wielu
Tradycyjnie z naszej parafii wyruszy piesza pielgrzymka do Wiela. Szczegóły organizacyjne podamy wkróce. Kalwaria Wielewska jest jedyną Kalwarią w diecezji Pelplińskiej. Powstała z inicjatywy miejscowego proboszcza - księdza Szydzika. Z (...) (...)
2018-04-21
  INTENCJE MSZALNE (Bazylika i Kościół Gimnazjalny) 23.04-29.04.2018
Bardzo prosimy, aby Msze św, które są rezerwowane jedynie nazwiskiem, bez podania treści intencji potwierdzać najpóźniej na dwa tygodnie przed datą rezerwacji. Sprawę Mszy świętych, które celebruje każdy kapłan reguluje Kodeks Praw (...) (...)wykonanie