Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Radio Głos
  Wiara.pl
  Opoka
  KAI
  Niedziela
  Gość Niedzielny
  Kamera na żywo youtube
  Koncert 1: Największe perły muzyki barokowej
  Koncert 2:Najpiękniejsze barokowe koncerty instrumentalne


Aktualności 
2018-04-03
  Msza święta w intencji Ojczyzny i ofiar katastrofy smoleńskiej
We wtorek 10 kwietnia w parafii św. Jadwigi Królowej w Chojnicacho godz.18.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny i ofiar katastrofy smoleńskiej. Po Mszy możliwość złożenia kwiatów pod tablicą pamiątkową. Litania Naro (...) (...)
2018-04-05
  List Pasterski Episkopatu Polski na Niedzielę Miłosierdzia 2018
Umiłowani w Panu Siostry i Bracia! Wraz z całą wspólnotą Kościoła łączymy się w radości podniosłego śpiewu Alleluja, który rozbrzmiewa od Wigilii Paschalnej. Gorącym sercem uwielbiamy Boga Ojca za zwycięstwo Chrystusa nad grzechem i śmier (...) (...)
2018-04-06
  OKNO ŻYCIA w Chojnicach
Zapraszamy w poniedziałek 9 kwietnia do udziału w XVII Marszu dla Życia. Poprzedzi go prelekcja dr Aleksandry Kicińskiej w dużym kościele Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach o godz. 16.00. Następnie odbędzie się nabożeństwo z duchową adopcj (...) (...)
2018-04-11
  Terminarz spotkań dla dzieci komunijnych 2018. Informacje
Pierwsza Komunia Święta to dla dziecka i dla jego rodziców szansa na przeżycie wielkiego święta miłości Boga do człowieka. Eucharystia wraz z komunią świętą jest niezwykłym darem Boga, który pragnie być pokarmem dla człowieka już tu, w wy (...) (...)
2018-04-12
  X OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIJNY
W dn. 15.04.br przeżywać będziemy w kościele Niedzielę Biblijną, która rozpocznie X Tydzień Biblijny (15.04-21.04.2018). Celem tej inicjatywy jest ponowne odkrycie i pogłębienie znaczenia Słowa Bożego w życiu osobistym wiernych oraz w życiu całe (...) (...)
2018-04-12
  Adhortacja apostolska „Gaudete et exultateˮ papieża Franciszka
Celem adhortacji, ogłoszonej 9 kwietnia, jest „przedstawienie powołania do świętości, próbując ująć je w aktualnym kontekście, z jego zagrożeniami, wyzwaniami i możliwościamiˮ – zaznacza papież Franciszek. Dokument zachęcający d (...) (...)
2018-04-12
  Komunikat ws. ochrony prawa do życia bez względu na stan zdrowia
Księża biskupi wyrazili uznanie dla ponad 830 tys. obywateli, którzy opowiedzieli się za zwiększeniem prawnej gwarancji ochrony życia w Polsce, a jednocześnie ubolewają, że głos obywateli nie został dotąd wystarczająco usłyszany – podkreśl (...) (...)
2018-04-13
  Z żałobnej karty
Odeszła do Pana w wieku 86 lat s.Jadwiga Burczyńska (mieszkanka domu zakonnego w Chojnicach) , po 64 latach życia ślubami zakonnymi.Pogrzeb odbędzie się 14 kwietnia o godz.11.00 w kaplicy NSPJ (w b. szpitalu) w Chojnicach.Niech odpoczywa w pokoju wiecz (...) (...)
2018-04-19
  Klerycy pelplińskiego seminarium na pielgrzymce na Jasnej Górze
Z udziałem ponad 2 tys. kleryków na Jasnej Górze odbyła się 5. Ogólnopolska Pielgrzymka Wyższych Seminariów Duchownych. Spotkanie odbywało się pod hasłem: „W sercu Jezusa, w sercu Maryi”. W tym roku szczegó (...) (...)
2018-04-20
  Orędzie Ojca Świętego na 55. Światowy Dzień Modlitw o Powołania
„Nie jesteśmy zanurzeni w przypadkowości, ani pociągani serią chaotycznych wydarzeń, ale przeciwnie, nasze życie i nasza obecność w świecie jest owocem Bożego powołania!” – pisze Ojciec Święty Franciszek w orędziu na 55. Światowy Dzie (...) (...)
2018-04-22
  Chojnice - Finał IX Konkursu Biblijnego
Za nami finał IX Konkursu Biblijnego organizowanego przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Dzieło Biblijne Diecezji Pelplińskiej,odbywającego się pod patronatem kuratorów oświaty województwa pomorskiego i ku (...) (...)
2018-04-22
  Zaproszenie na kongres różańcowy
„Dziękuję wam za ten wspólny różaniec, za tę komunię wokół Matki. Niech Ona błogosławi nas wszystkich i sprawi, byśmy stawali się braćmi.” - Franciszek – Papież ZAPROSZENIE.Już od kilku lat trwała wielka Nowenna (...) (...)
2018-04-25
  XII Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców
Ostatnia niedziela kwietnia  to dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. Krajowe Duszpasterstwo Kierowców oraz MIVA Polska zapraszają wszystkich kierowców, motocyklistów, (...) (...)
2018-04-26
  Stanowisko Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych w sprawie Alfiego Evansa
Zespół Ekspertów KEP ds. Bioetycznych, który obradował w Warszawie 27 kwietnia, wydał stanowisko w sprawie Alfiego Evansa. Publikujemy treść stanowiska: 1. Zespół Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetyc (...) (...)
2018-04-26
  KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI W NOWEJ FORMIE
Duszpasterstwo rodzin informuje o nowej dialogowej formie kursu przedmałżeńskiego pod nazwą „Wieczory narzeczeńskie”, który będzie prowadzony przez pary małżeńskie i kapłanów. Pięć spotkań odbędzie się w kolejne niedziele, od (...) (...)
2018-04-30
  "Droga Światła" odbyła się w Chojnicach
28 kwietnia w ramach obchodów jubileuszu 25-lecia chojnickiej Bazyliki, ulicami miasta po raz pierwszy odbyła się "Droga Światła". "Via Lucis" zorganizowały wspólnota Domownicy Boga z Rycerzami Kolumba przy pomocy prob (...) (...)kontakt    
wykonanie