Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos


aktualności 
2017-09-05
  BIERZMOWANI. PODANIE.
Młodzież klas 7 szkoły podstawowej  i II gimnazjum, która pragnie rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 17 września. Formularz należy pobrać ze strony internetowej bazyliki i (...) (...)
2017-09-06
  Objawienia w Gietrzwałdzie: aktualne i uniwersalne przesłanie
Główne uroczystości 140-lecia objawień i 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej odbędą się w niedzielę. „Gietrzwałd stanowi aktualne i uniwersalne przesłanie. Buduje ono także polską tożsamość, bo warto zaznaczyć, że Matka B (...) (...)
2017-09-06
  RÓŻANIEC DO GRANIC - Modlitwa różańcowa dookoła Polski
Wydział Duszpasterski pragnie zaprosić kapłanów i wiernych diecezji pelplińskiej na wielkie, ogólnopolskie wydarzenie, które nosi nazwę „Różaniec do Granic”. Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.20 (...) (...)
2017-09-07
  KONKURS BIBLIJNY I PLASTYCZNY
IX KONKURS BIBLIJNY WYDZIAŁU TEOLOGICZNEGO UMK. Wydział Teologiczny UMK we współpracy z Dziełem Biblijnym Diecezji Pelplińskiej organizuje IX edycję konkursu biblijnego, którego temat brzmi: „Braterstwo w Biblii”. Konkurs jest (...) (...)
2017-09-08
  PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ
Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę, pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Śmigla, będzie miała miejsce w poniedziałek, 25 września br. Zapisy w naszej parafii u ks. Damiana Szulmana. Szczegółowy program pobytu na Jasnej Gór (...) (...)
2017-09-13
  Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
«Nie lękaj się, bo jestem z tobą» (Iz 43, 5). Przekazujmy nadzieję i ufność w naszych czasach. Dostęp do środków przekazu, dzięki rozwojowi technologicznemu, daje wielu osobom możliwość natychmiastowego dzielenia się informacjami i r (...) (...)
2017-09-14
  Z żałobnej karty
Kuria Diecezjalna w Pelplinie uprzejmie informuje, że dnia 14 września 2017 r. zmarł, w 51 roku życia i 25 roku kapłaństwa, śp. ks. mgr Stanisław Miotke,  proboszcz parafii pw. św. Barbary w Sartowicach; wcześniej m.in.wikariusz, kateche (...) (...)
2017-09-15
  Ogłoszenie Wojewody Pomorskiego w sprawie skutków nawałnic
W związku ze skutkami nawałnicy, która miała miejsce w nocy z 11 na 12 sierpnia br., Wojewoda Pomorski, pan Dariusz Drelich, przypomina, że Rząd RP wprowadził uproszczone procedury związane z odbudową i remontem zniszczonych budynków oraz (...) (...)
2017-09-20
  „Kromka Chleba Caritas” – znana akcja w nowej odsłonie
Wystartowała ogólnopolska kampania Caritas Polska – „Kromka Chleba Caritas”, w tym roku pod hasłem „Kromka chleba dla sąsiada”, której celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na potrzebę dzielenia się, a także (...) (...)
2017-09-21
  Papież Franciszek: brak trzeźwości niszczy osobę, rodziny, relacje międzyludzkie
Trzeźwość jest jednym z fundamentalnych warunków szczęśliwego życia człowieka. Jej brak niszczy więź z Bogiem, z Kościołem, niszczy osobę, rodziny, relacje międzyludzkie – podkreśla papież Franciszek w przesłaniu do uczestników Naro (...) (...)
2017-09-22
  Porządek peregrynacji Figury MB Fatimskiej w diecezji pelplińskiej
Rok 2017 jest czasem szczególnie poświęconym Maryi. Przeżywamy wiele ważnych wydarzeń związanych z naszą Matką. 100 lat temu w miejscowości Fatima Maryja ukazała się trójce pastuszków - z tej okazji od 23 września w naszej diecezji (...) (...)
2017-09-23
  Katechezy Wspólnoty Neokatechumenalnej
  Drogi Bracie, Droga Siostro, jeśli chcesz pogłębić swoją wiarę, jeśli potrzebujesz nowego bodźca duchowego w swoim życiu, jeśli czujesz potrzebę spotkania z Chrystusem, przyjdź na katechezy Neokatechumenalne, które będą głoszone w poni (...) (...)
2017-09-24
  Koncerty w podziemiach kościoła gimnazjalnego
Zapraszamy na „Jesienne spotkania z muzyką wielkich mistrzów”. Pierwszy koncert to recital fortepianowy w wykonaniu utalentowanego młodego pianisty Michała Szymanowskiego, w programie utwory Fryderyka Chopina. Koncert odbędzie się w (...) (...)
2017-09-26
  „Wiedza i doświadczenie = zatrudnienie”
Informacja o projekcie pn. „Wiedza i doświadczenie = zatrudnienie” realizowanym w ramach Działania 5.2 Aktywizacja zawodowa osób pozostających bez pracy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2 (...) (...)
2017-09-27
  Okna Życia w Polsce, juz wkrótce w Chojnicach!
Pierwsze Okno Życia założyła w 1999 r. niemiecka pastorka Gabriele Stangl w reakcji na dramatyczne wyznanie kobiety, która urodziła dziecko poczęte przez gwałt. Okna życia funkcjonują w wielu krajach, między innymi w Niemczech, w Czech (...) (...)
2017-09-28
  Odezwa Biskupa Pelplińskiego
Siostry i Bracia, kilka tygodni temu wiele rodzin zostało poszkodowanych przez burze  i  nawałnice, które przeszły w nocy z 11 na 12 sierpnia nad  naszą diecezją.  Przez najbliższe miesiące, a być może nawet lata, będziemy bo (...) (...)
2017-09-29
  XVII DZIEŃ PAPIESKI
List  pasterski  Konferencji  Episkopatu  Polski zapowiadający  XVII  Dzień  Papieski,  obchodzony  8  października  2017 roku. Umiłowani w Chrystusie Panu! Siostry i Bracia! W najbliższą niedzielę (...) (...)wykonanie