Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos


aktualności 
2017-11-01
  Niedziela dla Rodziny
Wszyscy mamy świadomość, jak ważna jest rola rodziny w budowaniu pełnowartościowego społeczeństwa. W imieniu wielu środowisk którym na sercu leży dobro rodziny, gorąco zapraszamy wszystkich , do wspólnego wsparcia petycji o przys (...) (...)
2017-11-02
  Bronimy Krzyża na pomniku św. Jana Pawła II we Francji
WIadomość o decyzji sądu o usunięciu krzyża z pomnika św. Jana Pawła II we francuskiej miejscowości Ploërmel szokuje nawet tych Europejczyków, którzy nie należą do praktykujących katolików. Przypomnijmy, że decyzją franc (...) (...)
2017-11-03
  OŚWIADCZENIE PREZYDIUM KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
OŚWIADCZENIE W SPRAWIE OGRANICZENIA HANDLU W NIEDZIELE. W związku z trwającymi pracami legislacyjnymi nad projektem ustawy w sprawie ograniczenia handlu w niedziele, jako Prezydium Konferencji Episkopatu Polski – biorąc również pod uw (...) (...)
2017-11-09
  KEP: zamiast aborcji – adopcja dzieci; każdy ma prawo do życia
Jeśli rodzice nie zdecydują się na wychowywanie dziecka, zawsze mogą przekazać je do adopcji, tym bardziej, że tak wiele rodzin jest gotowych otoczyć je swoją opieką. Zabijanie dzieci nigdy nie powinno mieć miejsca. Zamiast aborcji – adopcja &nda (...) (...)
2017-11-10
   IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym
„Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie” – pod takim hasłem w najbliższą niedzielę, 12 listopada, Kościół katolicki w Polsce będzie obchodził IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzień ten organizuje od 2009 r. Po (...) (...)
2017-11-11
  Bp Wiesław Śmigiel mianowany Biskupem Toruńskim
Ojciec święty Franciszek mianował dotychczasowego biskupa pomocniczego Diecezji Pelplińskiej dra hab. Wiesława Śmigla Biskupem Diecezjalnym Toruńskim.Ogarnijmy go modlitwą, prosząc dobrego Boga o potrzebne łaski w prowadzeniu wspólnoty diec (...) (...)
2017-11-16
  Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana
W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 26 listopada, nastąpi odnowienie ubiegłorocznego Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w polskich kościołach i kaplicach. 17 listopada rozpocznie się nowenna przygotowuj (...) (...)
2017-11-16
  Wspomnienie św. Cecyli
W środę 22 listopada  przypada wspomnienie Św. Cecylii patronki chórów i muzyki kościelnej.  Zapraszamy w tym dniu o godz. 17:00 do bazyliki na Mszę Św., która będzie sprawowana w intencji naszego parafialnego chór (...) (...)
2017-11-17
  LIST BISKUPA PELPLIŃSKIEGO
LIST BISKUPA PELPLIŃSKIEGO RYSZARDA KASYNY DO DUCHOWIEŃSTWA I WIERNYCH W ZWIĄZKU Z NOMINACJĄ BISKUPA WIESŁAWA ŚMIGLA NA BISKUPA DIECEZJI TORUŃSKIEJ. Wielebni Bracia Kapłani, Drodzy Bracia i Siostry. Wraz z całą Diecezją Pelplińską w duchu radości i wdz (...) (...)
2017-11-17
  Rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania
W tym tygodniu: w piątek i w sobotę młodzież, która w tym roku rozpoczęła  przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie przeżywać rekolekcje formacyjne. Rekolekcje odbywać się będą w auli Liceum przy kościele gimnazjalnym Rozpo (...) (...)
2017-11-22
  Ingres Biskupa Toruńskiego Wiesława Śmigla
Ingres biskupa Wiesława Śmigla do katedry toruńskiej odbędzie się w niedzielę, 10 grudnia br. o godz. 12.00. W uroczystościach weźmie udział nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Penacchio. Do udziału w uroczystości wprowadzenia nowego pasterza Ko (...) (...)
2017-11-23
  Zaproszenie na mecz piłki nożnej
Lechia Gdańsk zaprasza wszystkie dzieci z szkół podstawowych na mecz 19. kolejki Lotto Ekstraklasy, w którym Lechia Gdańsk zagra na Stadionie Energa Gdańsk z Pogonią Szczecin. Spotkanie rozegrane zostanie w środę 13 grudnia o godz.18 i bę (...) (...)
2017-11-24
  Orszak Trzech Króli - zachęcamy do głosowania
START. Ruszył konkurs "Głosuj na wielbłąda! I wygraj korony!" Już po raz piąty mieszkańcy miejscowości, w których odbędzie się Orszak Trzech Króli , będą mogli wygrać wielbłąda dla swojego Orszaku! Konkurs trwa od 14 do 30 listo (...) (...)
2017-11-24
  Coraz bliżej Adwent, czas oczekiwania na Boże Narodzenie
Adwent (z łac. adventus - przyjście, przybycie) to okres w roku liturgicznym, który rozpoczyna się od I Nieszporów niedzieli po sobocie XXXIV tygodnia Okresu Zwykłego, a kończy przed I Nieszporami uroczystości Narodzenia Pańskiego w wiecz (...) (...)
2017-11-29
  List KEP z okazji setnej rocznicy powstania Rycerstwa Niepokalanej
Jak czytamy w liście Episkopatu założenie sto lat temu Rycerstwa Niepokalanej wynikało przede wszystkim z pragnienia ratowania dusz i z potrzeby czasu. „Wówczas bowiem dogasała I wojna światowa, rozpalało się zarzewie Rewolucji Październik (...) (...)
2017-11-30
  XVIII Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie (wschod.misje.pl)
W drugą niedzielę Adwentu, w tym roku 10 grudnia, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzony w Kościele w Polsce i w placówkach polonijnych XVIII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jego celem jest duch (...) (...)wykonanie