Google
   BAZYLIKATV 1st
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
          polecamy:
 
  Regulamin
  Konspekty
  Komentarze
  Warsztaty
 
 
 
 
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Liturgia Godzin
  Katechizm
  Lednica
  Słowo na każdy dzień
  Piesza pielgrzymka
  Kanonizacja
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos
 
  Watykan
  Fundacja DzNT
  Dzieło Biblijne
  Ruch Światło-Życie


aktualności 
2016-10-07
  Dzień papieski 09.10.2016. List Episkopatu Polski.
Tegoroczny XVI Dzień Papieski obchodzony jest pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Hasło jest nieprzypadkowe – Dzień Papieski stanowi niejako zwieńczenie zarówno Roku Miłosierdzia, jak i Światowych Dni Młodzieży, (...) (...)
2016-10-08
   „Błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko- życie, męczeńska śmierć, pamięć”
W dniach 15-24 października na Starym Rynku w Chojnicach będzie eksponowana plenerowa wystawa poświęcona błogosławionemu księdzu Jerzemu Popiełuszce. W dniu 15 października o godzinie 15.45 nastąpi uroczyste otwarcie wystawy, o godzinie 16.00 w podziem (...) (...)
2016-10-20
  BIERZMOWANI - KOMUNIKAT BISKUPA PELPLIŃSKIEGO. Podanie do pobrania.
KOMUNIKAT BISKUPA PELPLIŃSKIEGO o nowej formie przygotowania do sakramentu bierzmowania. Czcigodni Bracia Prezbiterzy, Ojcowie i Siostry zakonne, drodzy Katecheci, Kochana Młodzieży, umiłowani w Chrystusie Siostry i Bracia! Duch Święty działają (...) (...)
2016-10-21
  Wsparcie domowego hospicjum w Chojnicach (www.tph.org.pl)
Jak każdego roku,  Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum w Chojnicach przez cały październik po niedzielnych Mszach świętych  sprzedaje znicze. Całkowity dochód ze sprzedaży zniczy będzie przeznaczony na potrzeby domowego hospicjum. (...) (...)
2016-10-22
  Modlitwa za zmarłych w listopadzie
Zbliża się miesiąc listopad – czas naszej szczególnej pamięci o zmarłych. Najpiękniejszym wyrazem tej pamięci jest Msza św. ofiarowana za zmarłych i nasza modlitwa, dlatego zachęcamy, aby na ten czas zamawiać Msze św. zbiorowe za zmarłych (...) (...)
2016-10-23
  LIST PASTERSKI EPISKOPATU POLSKI W SPRAWIE JUBILEUSZOWEGO AKTU PRZYJĘCIA JEZUSA ZA KRÓLA I PANA
Drogie Siostry i Drodzy Bracia! W dzisiejszej Ewangelii wybrzmiało ważne pytanie Pana Jezusa o naszą wiarę: „Czy (…) Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie? (Łk 18,8). Bez wiary, jak zaznacza autor Litu do Hebrajczykó (...) (...)
2016-10-24
  ZAPROSZENIE NA UROCZYSTĄ CELEBRACJĘ ZAKOŃCZENIA ROKU MIŁOSIERDZIA DO PELPLINA
W niedzielę 13 listopada 2016 r. Mszą Świętą celebrowaną o godzinie 10.00 w Bazylice Katedralnej w Pelplinie, Biskup Diecezjalny zamknie obchody Jubileuszowego Roku Miłosierdzia w diecezji pelplińskiej. Będzie to okazja,aby wspólnie przeżyć dzię (...) (...)
2016-10-25
  Dokument Kongregacji Nauki Wiary, 25 października 2016 r.
Instrukcja Ad resurgendum cum Christo dotycząca pochówku ciał zmarłych oraz przechowywania prochów w przypadku kremacji 1. Aby zmartwychwstać z Chrystusem, należy umrzeć z Chrystusem, należy “opuścić nasze ciało i stanąć w oblicz (...) (...)wykonanie