Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Radio Głos
  Wiara.pl
  Opoka
  KAI
  Niedziela
  Gość Niedzielny
  Kamera na żywo youtube
  Koncert 1: Największe perły muzyki barokowej
  Koncert 2:Najpiękniejsze barokowe koncerty instrumentalne


Aktualności 
2013-09-01
  Poświęcenie przyborów szkolnych
Rozpoczynamy nowy rok szkolny. W związku z tym zapraszamy wszystkie dzieci, aby na Mszę św w niedzielę 8 o września na godz. 10.30 przyniosły swoje szkolne przybory (tornistry, piórniki i wszystko co w szkole potrzebne), które podczas tej (...) (...)
2013-09-04
  Apel Papieża o modlitwę i post w intencji pokoju w Syrii
Ojciec Święty Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański wezwał wszystkich do podjęcia postu i modlitwy w intencji pokoju w Syrii i na całym świecie. Dniem tej wspólnej modlitwy i wspólnego postu na całym świecie ma być najbliższa sobota, 7 (...) (...)
2013-09-07
  Przeniesienie kopii obrazu MB Pocieszenia z Wiela do Chojnic
14 września nastąpi przeniesienie kopii obrazu Matki Bożej Pocieszenia z Wiela do Chojnic. Tego dnia wyruszymy pieszo z Wiela o godz. 5.00, o godz. 17.00 nastąpi powitanie pielgrzymów na parkingu przy cmentarzu komunalnym i uroczysta procesja do (...) (...)
2013-09-14
  Matka Boża Pocieszenia w Chojnicach
W sobotę, 14 września w pieszej pielgrzymce z Wiela do Chojnic została przyniesiona kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia. W pielgrzymce wzięło udział 370 osób. Uczestniczyli w niej kapłani: nasz Ksiadz Proboszcz Jacek Dawidowski, ks. Tomasz M (...) (...)
2013-09-17
  Odnowienie przyżeczeń małżeńskich w naszej parafii
W niedzielę, 22 września, podczas Mszy św. o godz. 9.00 w Bazylice nastąpi odnowienie przyżeczeń małżeńskich, na które zapraszamy wszystkich małżonków, niezależnie od stażu. Taka uroczystość odbywa się co roku w całej Polsce. Tego dnia sw (...) (...)
2013-09-18
  Obraz Matki Bożej Pocieszenia już w Chojnicach
Już od soboty możemy cieszyć się obecnością w Bazylice kopii cudownego obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Zachęcamy do nawiedzenia Bazyliki i modlitwy przed Obrazem: Matko Boża, która doświadczyłaś boleści, smutku i trwogi, bądź nam zawsze Święt (...) (...)
2013-09-19
  Pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę i śladami Bł. Jana Pawła II
Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę, do Krakowa (nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Sanktuarium Bł. Jana Pawła II, oraz najważniejsze miejsca Krakowa), Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Zakopan (...) (...)
2013-09-19
  W sobotę wspominamy św. Mateusza Ewangelistę
Świętych o tym imieniu Mateusz zna hagiografia katolicka 7 i 1 błogosławionego. Nieciekawie zapowiadał się żywot św. Mateusza. Mateusz był przecież urzędnikiem państwowym, wysługującym się okupantowi rzymskiemu. Poborców podatkowych nigdy nie da (...) (...)
2013-09-22
  W tym tygodniu wspominamy...
W poniedziałek, 23 września wspominamy św./ Ojca Pio. Francesco Forgione urodził się w Pietrelcinie (na południu Włoch) 25 maja 1887 r. Już w dzieciństwie szukał samotności i często oddawał się modlitwie i rozmyślaniu. Gdy miał 5 lat, objawił mu się p (...) (...)
2013-09-28
  Biskup Diecezjalny zaprasza do udziału w V Kongresie Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Pelplińskiej
Siostry i bracia W życiu Kościoła, począwszy od Soboru Watykańskiego II, jesteśmy świadkami rozkwitu ruchów i stowarzyszeń, które gromadzą ludzi świeckich świadomych swego powołania w świecie. Odczytując ten znak czasów, błogosław (...) (...)
2013-09-28
  Intencje Papieskie na miesiąc październik
Ojciec Swięty Franciszek prosi wszystkich wiernych, aby w modlitwach osobistych i wspólnych pamiętać w miesiącu październiku o następujących intencjach: Intencja ogólna: Aby ci, dla których życie stało się tak wielkim ciężarem, ż (...) (...)
2013-09-28
  W tym tygodniu wspominamy...
W poniedziałek, 30 września wspominamy św. Hieronima - patrona tłumaczy.  Święty Hieronim urodził się w ok. 347 r. w Strudonie w Dalmacji (obszar dzisiejszej Chorwacji) Pochodził z zamożnej rodziny. W latach 360-367 zdobył wszechstronne wykształc (...) (...)kontakt    
wykonanie