Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos


aktualności 
2013-12-01
  W tym tygodniu wspominamy...
We wtorek w liturgii Kościoła wspominamy św. Franciszka Ksawerego. Franciszek urodził się 7 kwietnia 1506 r. na zamku Xavier w kraju Basków (Hiszpania). Jego ojciec był doktorem uniwersytetu w Bolonii, prezydentem Rady Królewskiej Navarr (...) (...)
2013-12-01
  Adwent i Roraty
Rozpoczynamy czas Adwentu, przygotowania na spotkanie z Panem. Pomagają nam w tym Msze św. roratnie, które odprawiane są w Bazylice od poniedziałku do soboty o godz. 6.00. Przed Mszą św. o 5.40 śpiewane są Godzinki. Pamiętajmy, że na Roraty przy (...) (...)
2013-12-08
  W tym tygodniu wspominamy...
W piątek, 13 grudnia przypada wspomnienie św. Łucji. Pochodziła z Syrakuz na Sycylii. Najstarszy żywot św. Łucji pochodzi z V wieku. Według niego Święta miała pochodzić ze znakomitej rodziny. Była przeznaczona dla pewnego młodzieńca z niemniej szlache (...) (...)
2013-12-08
  Papieska intencja na miesiąc grudzień
Ojciec Święty Franciszek prosi, aby w naszych modlitwach wspólnych i indywidualnych (szczególnie w modlitwie Anioł Pański) pamiętać o następującej intencji: "Aby dzieci, które zostały porzucone lub padły ofiarą przemocy w jaki (...) (...)
2013-12-08
  I. rocznica ingresu Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny do Katedry Pelplińskiej
W niedzielę, 8 grudnia przypada I rocznica ingresu Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny do Katedry Pelplińskiej. Tego dnia Ksiądz Biskup rozpoczął oficjalnie swoją posługę pasterską w naszej diecezji. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym K (...) (...)
2013-12-14
  Koncert finałowy Międzynarodowego Festiwalu Kolędy Ludowej
W niedzielę, 15 grudnia zapraszamy do Bazyliki na godz. 18.00 na koncert finałowy Międzynarodowego Festiwalu Kolędy Ludowej. Udział w festiwalu biorą zespoły z Białorusi, Ukrainy i Polski. Koncert będzie rejestrowany przez TVP Polonia. W związku z konc (...) (...)
2013-12-15
  Spowiedź adwentowa w naszym dekanacie
W przygotowaniach do przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego nie może zabraknąć Sakramentu Pokuty i Pojednania. Spowiedź adwentowa będzie w następujących parafiach:> Parafia CHARZYKOWY – 18 grudnia godz.: 16.00 – 17.30 Parafia CHRYSTUSA MI (...) (...)
2013-12-22
  Boże Narodzenie w naszej parafii
W Wigilię Bożego Narodzenia zapraszamy wszystkich dysponujących czasem, aby na godz. 15.00 przyszli z dziećmi do Bazyliki na odsłonięcie żłóbka. Pasterka zostanie odprawiona w Bazylice o północy, natomiast w Kościele Gimnazjalnym o godz. (...) (...)
2013-12-22
  W tym tygodniu wspominamy...
w Drugi Dzień świąt wspominamy św. Szczepana. Greckie imię Stephanos znaczy tyle, co "wieniec" i jest tłumaczone na język polski jako Stefan lub Szczepan. Nie wiemy, ani kiedy, ani gdzie św. Szczepan się urodził. Jego greckie imię wskazywało (...) (...)
2013-12-22
  Wizyty Duszpasterskie - Kolędy
W piątek, 27 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii Wizyty Duszpasterskie, popularnie nazywane Kolędami. Bardzo prosimy o zapoznanie się z planem, który jest umieszczony w zakładce "Kolędy" po lewej stronie. (...) (...)
2013-12-24
  Życzenia dla Parafian
Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego składamy wszystkim Parafianom najserdeczniejsze życzenia. Niech czas Swiąt będzie chwilą, w której na nowo odkryjecie Pana Boga w swoim życiu, a On ożywi to co martwe, uleczy to co wymaga uleczenia i pomoże we (...) (...)
2013-12-29
  List Episkopatu Polski na Niedzielę Świętej Rodziny
Każdego roku w Oktawie Narodzenia Pańskiego przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny. Kierujemy myśl ku naszym rodzinom i podejmujemy refleksję na temat sytuacji współczesnej rodziny. Dzisiejsza Ewangelia opowiada o tym, że Rodzina z Nazaretu w trud (...) (...)
2013-12-29
  W tym tygodniu wspominamy...
W środe w Kościele obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Pierwszy dzień Nowego Roku to ósmy dzień od Narodzenia Jezusa. Według prawa żydowskiego każdy chłopiec miał być tego dnia obrzezany. W oktawę Bożego Narodzenia, dziękując Bogu (...) (...)
2013-12-29
  Adoracja Najświętszego Sakramentu dla młodzieży i nie tylko...
W sobotę zapraszamy po raz kolejny na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 19.00 do Kościoła Gimnazjalnego. Adoracja ta skierowana jest do ludzi młodych, ale mile widziani są na niej wszyscy, niezależnie od wieku. (...) (...)wykonanie