Google
   BAZYLIKATV 1st
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
          polecamy:
 
  Regulamin
  Konspekty
  Komentarze
  Warsztaty
 
 
 
 
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Liturgia Godzin
  Katechizm
  Lednica
  Słowo na każdy dzień
  Piesza pielgrzymka
  Kanonizacja
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos
 
  Watykan
  Fundacja DzNT
  Dzieło Biblijne
  Ruch Światło-Życie


aktualności 
2011-12-11
  Dawrowizna
Możemy jeszcze do końca roku wpłynąć na wysokość naszego podatku dochodowego za rok 2011. Jedną z ciekawych propozycji jest darowizna na cele kultu religijnego naszej parafii, inną darowizna na cele charytatywno- opiekuńcze. 1.Odliczenie od dochod (...) (...)
2011-12-18
  Spowiedź przed świętami Narodzenia Pańskiego
Przypominamy, że aby dobrze przygotować się na przeżywanie świąt Narodzenia Pańskiego konieczne jest pojednanie z Bogiem przez Sakrament Pokuty i Pojednania.Możliwość przystąpienia do tego Sakramentu w naszej parafii będzie 23 grudnia (piątek) w godz. (...) (...)
2011-12-20
  Betlejemskie Światełko Pokoju
W Bazylice przy prezbiterium od kilku dni płonie Betlejemskie Światełko Pokoju przyniesione do naszego miasta przez harcerzy. Zachęcamy, aby ten płomień zabierać do swoich domów jako znak naszej jedności ze wszystkimi potrzebującymi. Betlejem (...) (...)
2011-12-20
  Adwentowe oczekiwanie
Zbliża się już koniec przygotowania do przeżywania uroczystości Narodzenia Pańskiego. Czas Adwentu to dla chrześcijanina zawsze czas większego wysiłku duchowego, czas odnowy a może naprawy swoich relacji z Bogiem. W ostatnim tygodniu tegorocznego Adwen (...) (...)
2011-12-22
  Życzenia Księdza Biskupa Diecezjalnego dla internautów
Zamieszczamy życzenia, które Ksiądz Biskup skierował do wszystkich diecezjan korzystających z internetu.  (...)
2011-12-23
  Uroczystość Narodzenia Pańskiego
Świętowanie uroczystości Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy już w wigilię. Msza św. wigilijna w Kościele Gimnazjalnym zostanie odprawiona o godz. 22.00, natomiast Pasterka tradycyjnie w Bazylice o północy. Przed Pasterką, o godz. 23.45 odbędzie s (...) (...)
2011-12-23
  Renowacja Kościoła Gimnazjalnego
Trwają cały czas prace w Kościele Gimnazjalnym. Obecnie do renowacji zostały zabrane elementy głównego ołtarza barokowego, oraz obrazy i malowidła. Na czas zimy zostały one przewiezione przez konserwatorów do Myślenic, gdzie w specjalnych (...) (...)
2011-12-23
  Zimowisko parafialne
Tradycyjnie w czasie szkolnej przerwy zimowej organizujemy zimowisko parafialne w Poroninie. Odbędzie sie ono w terminie od 28 stycznia do 3 lutego. Osoby zainteresowane prosimy zgłaszać się do biura parafialnego lub do księdza Tomasza (...) (...)wykonanie