Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos


aktualności 
2011-10-02
  Warsztaty biblijne
Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II w Diecezji Pelplińskiej zaprasza na warsztaty biblijne pt. Sztuka życia wg przypowieści Jezusa w dniu 15 października 2011 roku (sobota) Do udziału w warsztatach zaprasza się osoby zainteresowane pogłębieniem swo (...) (...)
2011-10-02
  67. Tydzień Miłosierdzia
W dniach 2-8 października Kościół w Polsce przeżywa 67. Tydzień Miłosierdzia. Hasło tegorocznego Tygodnia brzmi: „Komunia z Bogiem źródłem miłosierdzia”. Pamiętajmy w nadchodzącym tygodniu słowa Chrystusa: „Błogosławieni (...) (...)
2011-10-04
  Zapraszamy na pielgrzymkę
Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do miejsca męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki przy tamie we Włocławku, oraz do Krakowa i Zakopanego w dniach 19 - 22 października. Informacje i zapisy w biurze parafialnym (...) (...)
2011-10-04
  XI Dzień Papieski
W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy XI Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II - człowiek modlitwy. To dzień, w którym na nowo pragniemy przybliżyć sobie nauczanie i świadectwo życia Błogosławionego Jana Pawła II. Ponadto tego dnia odbędzie (...) (...)
2011-10-05
  Październik - miesiąc różańca
Zachęcamy do uczestnictwa w modlitwie różańcowej w miesiącu październiku. W Bazylice różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00; dla młodzieży i dorosłych codziennie o 18.30 (...) (...)
2011-10-05
  Katechizacja przedmałżeńska
W niedzielę, 16 października, o godz. 16.00 w Kosciele Gimnazjalnym rozpoczynamy katechizację przedmałżeńską dla osób, które jeszcze w niej nie uczestniczyły, a zamierzają zwrzeć związek małżeński. Swój udział prosimy zgłaszać w bi (...) (...)
2011-10-10
  Misje parafialne - zapis MP3
Zachęcamy do pobrania plików mp3 z zapisem dźwiękowym nauk głoszonych podczas misji parafialnych. Pliki do pobrania znajdują się poniżej. (...)
2011-10-16
  Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
Zapraszamy młodzież na spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w każdy piątek. W miesiącu październiku rozpoczynamy spotkania modlitwą różańcową o godz. 18.30 w Bazylice, a druga część spotkania odbywa się w salkach parafialnych. Od list (...) (...)
2011-10-16
  Msze św. zbiorowe za zmarłych i zdrowaśki
Zbliża się miesiąc listopad - czas naszej szczególnej pamięci o zmarłych. Najcenniejszym darem jaki możemy ofiarować zmarłym jest nasza modlitwa, której nie zastąpią ani znicze ani kwiaty, choć są one ważnym symbolem naszej pamięci. Dlate (...) (...)
2011-10-21
  Nowości w kościele gimnazjalnym?
Podczas prac konserwatorskich przy ołtarzu bocznym Św. Jana Nepomucena w nawie południowej kościoła gimnazjalnego w Chojnicach odkryto pierwotną marmoryzację wykonaną w technice olejnej na tynku. Na uwagę zasługują malowidła imitujące osiemnastowieczne (...) (...)
2011-10-28
  Wspomnienie św. Apostoła Judy Tadeusza
Z okazji wspomnienia św. judy Tadeusza, jednego z Apostołów Chrystusa, prezentujemy Jego postać namalowaną na jednym z obrazów wiszących w Kościele gimnazjalnym. Apostoł ten był bratem świętego Jakuba Młodszego, na imię miał Juda zaś Tad (...) (...)
2011-10-28
  Dawcy szpiku kostnego
W dniu 7 listopada (poniedziałek) od godz. 10.00 do 17.00 w Szpitalu Specjalistycznym w Chojnicach przy ul. Leśnej 10, w punkcie poboru krwi laboratorium analitycznego odbędzie się rekrutacja osób do Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Dawc&o (...) (...)wykonanie