Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos


aktualności 
2008-12-02
  Lekcja w Bazylice - ogłoszenie laureatów
Dobiegł końca konkurs na scenariusze zajęć edukacyjnych pt. "Lekcja w Bazylice" zorganizowany przez naszą parafię wraz z Urzędem Miejskim w Chojnicach oraz Chojnickim Towarzystwem Przyjaciół Nauk. Na spotkaniu w sali obrad ratusza, kt& (...) (...)
2008-12-04
  Komunia święta na rękę
Coraz częściej możemy zauważyć osoby przyjmujące Komunię świętą na rękę. Czy jest to wyraz świadomej pobożności, czy raczej nowoczesności nie popartej racjami teologicznymi? Oto pytania, na które odpowiedzi udzielili autorzy polecanych przez nas (...) (...)
2008-12-07
  Chór młodzieżowy - casting
Pragniemy zaprosić młodzież do śpiewania w nowo powstającym Parafialnym Chórze Młodzieżowym. Przesłuchania odbędą się w poniedziałek 15 grudnia o godz. 16:00 w sali parafialnej. Chór poprowadzi pan Przemysław Woźniak. Zapraszamy! klikn (...) (...)
2008-12-10
  Harcerze zapraszają
Betlejemskie Światło Pokoju zapłonęło w Grocie Narodzenia po raz pierwszy w 1986 roku z inicjatywy radia austriackiego, jako część wielkich bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Akcja nosiła nazwę „Światło w ciemności”. Rok późn (...) (...)
2008-12-15
  Opłatek dla Bożej Krówki
Czas Bożego Narodzenia to okres w którym ludzie stają się sobie bliżsi, bardziej serdeczni. Gdzieś w próżni zostają zawieszone kłótnie i spory. Wszystko nabiera jakby odświętnego blasku i kolorytu. W tej atmosferze łatwiej o czynie (...) (...)
2008-12-16
  Rekolekcje Adwentowe w Orzełku
Ubiegły weekend bogaty był w przeżycia dla młodzieży, która wzięła udział w Rekolekcjach Adwentowych w Orzełku. Nasz parafialny ośrodek gościł nie tylko Chojniczan, ale również młodzież z Darłowa, która przybyła wraz z doskonale zn (...) (...)
2008-12-21
  Święta w Bazylice
Jak każdego roku w Boże Narodzenie świątynie zapełnią się wiernymi. By ułatwić wszystkim przeżycie świąt już dzisiaj przedstawiamy harmonogram liturgiczny, który jest jednocześnie zaproszeniem do religijnego przeżycia pamiątki narodzenia Chrystu (...) (...)
2008-12-22
  Harcerze apelują
Komenda Hufca ZHP Chojnice zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc w wyremontowaniu siedziby Hufca. W wyniku pożaru, który miał miejsce 17 grudnia 2008r. spłonęło biuro Hufca –spaliły się m.in. meble, sprzęt komputerowy itp. Jako, iż jesteśmy (...) (...)
2008-12-24
  Życzenia bożonarodzeniowe
Z okazji świąt narodzenia naszego Pana Jezusa Chrystusa życzymy wszystkim Parafianom (zwłaszcza tym online), by Jezus Chrystus - Słowo, które stało się Ciałem, na zawsze zagościł w waszych sercach. Miejcie odwagę świadczyć o Nim wszędzie tam, gd (...) (...)
2008-12-24
  Bóg otula troską życie człowieka - list księdza biskupa
Ksiądz biskup diecezjalny Jan Bernard Szlaga skierował do swych diecezjan list pasterski na Boże Narodzenie. Poniżej przedstawiamy jego treść i zachęcamy do refleksji: Bóg otula troską życie człowieka  List Biskupa Pelplińskiego na Bo (...) (...)wykonanie