Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos


aktualności 
2008-01-08
  Świątynia Opatrzności - decyzja Sejmu, nie Kościoła
Ks. Jan Drob, ekonom Episkopatu przypomina w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną, że obecny Parlament jest spadkobiercą Sejmu Czteroletniego, który podjął decyzję o budowie świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie." Skoro nasi posłowie szcz (...) (...)
2008-01-10
  Spotkanie Opłatkowe Sportowców
Zarząd Wojewódzki Ludowych Zespołów Sportowych w Gdańsku, Ks. Biskup Diecezjalny Prof. Dr Hab. Jan Bernard Szlaga i Diecezjalny Duszpasterz Sportowców Ks. Proboszcz Andrzej Taliński pragną zaprosić środowisko sportowe (zawodni (...) (...)
2008-01-11
  Rodzinne Opowieści - konkurs
Oddział Miejski Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Chojnicach ogłasza konkurs literacki dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w powiecie chojnickim. Ideą konkursu, którego nazwa brzmi RODZINNE OPOWIEŚCI, jest o (...) (...)
2008-01-12
  Chrzest w pytaniach i odpowiedziach
Dzisiaj Kościół świętuje chrzest Pana Jezusa w wodach Jordanu. To wydarzenie jest niejako początkiem chrztu każdego z nas, gdyż wszyscy potrzebujemy oczyszczenia. Nade wszystko jednak chrzest włącza nas we wspólnotę Kościoła, wspól (...) (...)
2008-01-13
  Bóg dał ci rock and rolla
W niedzielę 13 stycznia chojniczanie w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieli okazję posłuchać koncertu Armii. Zespół ten, istniejący już ponad 20 lat, ma na swoim koncie wiele płyt. Przełomowym momentem dla całej historii grupy było (...) (...)
2008-01-14
  Bazylika po angielsku
Wraz z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej Stary Kontynent stał się dostępny dla Polaków jak nigdy dotychczas. Doświadczyć można tego chociażby podczas odwiedzin duszpasterskich, kiedy dowiadujemy się o licznej emigracji zarobkowej naszyc (...) (...)
2008-01-19
  88 lat temu - powrót do macierzy
31 stycznia obchodzić będziemy 88 rocznicę wcielenia naszego miasta do nowopowstałej II Rzeczpospolitej Polskiej. W związku z tym wydarzeniem będziemy mieli możliwość uczestniczyć w różnorodnych imprezach. Burmistrz Miasta Chojnice Arseniusz Fin (...) (...)
2008-01-27
  Polskie parafie w Anglii
Bardzo często Polacy powracający z Anglii na czas urlopu do Polski ublolewają nad trudnościami w odnalezieniu polskich parafii w Wielkiej Brytanii. Na pomoc przychodzi nam oczywiście internet. Na stronie Polskiej Misji Katolickiej można odnaleźć adresy (...) (...)
2008-01-28
  Kurs przedmałżeński w Wielkiej Brytanii
Coraz częściej spotykamy się z sytuacją, gdy nasi najbliższi przebywając za granicą pragną w Polsce zawrzeć związek małżeński, ale nie ukończyli kursu przedmałżeńskiego. Rozumiemy, że rozwiązaniem nie jest powrót do kraju i tutaj ukończenie przy (...) (...)wykonanie