Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos


aktualności 
2007-05-02
  ''Królowej Polski''
3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Święto zostało ustanowione na prośbę biskupów polskich po odzyskaniu niepodległości po I wojnie światowej. Papież Benedykt XV zatwierdził święto dla Kościoła w Polsce w 1920 (...) (...)
2007-05-06
  Czym jest ''Opus Dei''?
Nie ma chyba drugiej tak krytykowanej i obrzucanej oszczerstwami wspólnoty w Kościele Katolickim jak Opus Dei. Za sprawą wielu filmów (wystarczy wspomnieć "Kod da Vinci") Opus Dei otacza aura tajemniczości. Przyjrzyjmy się więc temu ruchowi (...) (...)
2007-05-07
  ''Klejnot w koronie Rzeczypospolitej''
Wszystkim, którzy interesują się sztuką kościelną pragniemy zaproponować wystawę w Muzeum Narodowym w Gdańsku pt. "Klejnot w koronie Rzeczypospolitej". Na wystawie można m.in. podziwiać naszą monstrancję z Bazyliki. Wystawa została przygotowa (...) (...)
2007-05-10
  Benedykt XVI w Brazylii
Niech Bóg błogosławi Amerykę Łacińską i Brazylię! - życzył Benedykt XVI w przemówieniu powitalnym po wylądowaniu na lotnisku Guarulhos w Sao Paulo. 9 maja papież rozpoczął pięciodniową pielgrzymkę do Brazylii, w czasie której odwiedzi Sao Paulo, Guar (...) (...)
2007-05-18
  Męczennicy II wojny światowej
II wojna światowa to czas wielkiej martyrologii duchowieństwa katolickiego. Szczególnie okrutnej polityki eliminacji ''elementu polskiego'' doświadczyła Diecezja Chełmińska ze stolicą w Pelplinie. Obecnie toczy się proces beatyfikacyjny drugiej grup (...) (...)
2007-05-21
  Z wizytą w Orzełku
Orzełek - dla wielu mały punkt na mapie. Nie przebiega tam żadna ważna trasa, trudno szukać wspaniałych zabytków, ale dla coraz liczniejszej rzeszy dzieci i młodzieży to miejsce, w którym przeżyli ciekawe chwile i do którego zawsze (...) (...)wykonanie