Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Radio Głos
  Wiara.pl
  Opoka
  KAI
  Niedziela
  Gość Niedzielny
  Kamera na żywo youtube
  Koncert 1: Największe perły muzyki barokowej
  Koncert 2:Najpiękniejsze barokowe koncerty instrumentalne


Aktualności 
2007-04-02
  Jan Paweł II - na zawsze z nami!
2 lata temu, 2 kwietnia 2005 r. o godz. 21:37 świat obiegła wiadomość: Ojciec Święty, Jan Paweł II, nie żyje. Po 26-letnim pontyfikacie odszedł Papież, którego już za życia zwano Wielkim. Po jego śmierci wśród pielgrzymów na placu św. Piotra pojaw (...) (...)
2007-04-05
  Triduum Pachalne w Bazylice
Rozpoczyna się Triduum Paschalne - dla chrześcijan najświętszy czas w roku. Od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania Kościół wspomina najważniejsze wydarzenia w historii zbawienia: ustanowienie Eucharystii, mękę i śmierć Chrystusa oraz (...) (...)
2007-04-08
  Zając w Bazylice
Starym zwyczajem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego do Bazyliki zawitał zając (lub jak wołały dzieci: królik). Poniżej zamieszczamy fotorelację.Zdjęcia >> (...) (...)
2007-04-08
  Zmartwychwstał Pan, Alleluja!
Zmartwychwstanie to początek nowego życia. Życia w Jezusie Chrystusie, jedynym Panu i Zbawicielu. Świętując pamiątkę tej Wielkiej Nocy powróćmy do słów Ojca Świętego Benedykta XVI wygłoszonych na Mszy Rezurekcyjnej w 2006 roku: Drodzy Br (...) (...)
2007-04-08
  Mocni życiem Zmartwychwstałego Pana
Tradycyjnie na Święta Wielkiej Nocy Ksiądz Biskup Jan Bernard Szlaga skierował list do wszystkich diecezjan. Poniżej zamieszczamy słowa Pasterza Diecezji Pelplińskiej: Mocni życiem Zmartwychwstałego Pana List pasterski Biskupa Pelplińskiego (...) (...)
2007-04-09
  Wielkie lanie w śmigus-dyngus
Co tu dużo mówić. Tradycji stało się zadość: tłum parafian został zlany (dosłownie!) przez hektolitry wody. Ksiądz Damian tak fachowo obsługiwał sikawkę, że nie było chyba nikogo, kto nie doświadczył choć odrobiny wody. Oczywiście największą zabawę m (...) (...)
2007-04-13
  Nowa książka Ojca Świętego
W 80. urodziny Benedykta XVI do księgarń trafi jego książka pt. "Jezus z Nazaretu. Od chrztu w Jordanie do Przemienienia". Od razu będzie dostępna w trzech językach: włoskim, niemieckim i polskim.W Polsce papieskie dzieło opublikuje Wydaw (...) (...)
2007-04-15
  Miłosierdzie Pana trwa na wieki!
My to mamy szczęście. Dwoje największych ludzi na świecie to Polacy. Pierwszy to oczywiście Jan Paweł II, i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Ale co z tą drugą osobą? Druga urodziła się we wsi Głogowiec, parafia Świnice Warckie, nosiła pospoli (...) (...)
2007-04-22
  "Pola Nadziei"
"Pola Nadziei" to ogólnopolska akcja mająca na celu szerzenie opieki hospicyjnej wraz z pozyskiwaniem funduszy na rzecz hospicjów. Chojnicka Fundacja Palium już po raz trzeci uczestniczy w tej akcji. W tym roku w ramach obchodów odbędzie si (...) (...)
2007-04-25
  Lednica jest w Tobie
Lednica...miejsce spotkania tysięcy ludzi z Jezusem. Wspólne modlitwy zanoszone do Boga w nadziei, że wysłucha nas i pokaże, jak lepiej i pełniej żyć. Podróż wspólnym autokarem pełnym młodych i radosnych ludzi. Wędrówka, mając za kompas Rybę i zap (...) (...)
2007-04-28
  ''New Musette'' w Bazylice
Okazję wysłuchania wspaniałej muzyki mieli mieszkańcy Chojnic, którzy uczestniczyli w koncercie zespołu "New Musette" w składzie Maurice Maurer – skrzypce, Christoph König – skrzypce i Mirosław Tybora – akordeon. „ (...) (...)kontakt    
wykonanie