Google
   BAZYLIKATV 1st
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
          polecamy:
 
  Regulamin
  Konspekty
  Komentarze
  Warsztaty
 
 
 
 
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Liturgia Godzin
  Katechizm
  Lednica
  Słowo na każdy dzień
  Piesza pielgrzymka
  Kanonizacja
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos
 
  Watykan
  Fundacja DzNT
  Dzieło Biblijne
  Ruch Światło-Życie


aktualności 
2007-03-09
  Etap diecezjalny beatyfikacji Jana Pawła II zakończony
Oficjalne zakończenie fazy diecezjalnej procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II odbędzie się 2 kwietnia br. w bazylice św. Jana na Lateranie. Wiadomość tę potwierdził wikariusz diecezji rzymskiej kardynał Camillo Ruini w liście do wiernych.Kardynał R (...) (...)
2007-03-10
  14 rocznica nadania tytułu bazyliki chojnickiej Farze
11 marca świętować będziemy kolejną rocznicę nadania naszej parafialnej świątyni tytułu bazyliki mniejszej. Oddajmy jednak głos Kazimierzowi Ostrowskiemu, który w swej książce "Zabytki Chojnic" tak opisuje Bazylikę: "Ze względu na wi (...) (...)
2007-03-11
  "Przybądź Duchu Święty!" - bierzmowanie w Bazylice
Jak każdego roku w dniu nadania chojnickiej farze tytułu bazyliki odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem księdza biskupa Jana Bernarda Szlagi, podczas której młodzież klas trzecich gimnazjum przystąpiła do sakramentu bierzmowania. Ciek (...) (...)
2007-03-15
  Zaproszenie dla dorosłych i młodzieży
Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię" (Mt 11,28). Serdecznie zapraszamy na Katechezy dla dorosłych i młodzieży, które odbywają się w poniedziałki i czwartki o godzinie 18:30 w Kościele Gimnazjaln (...) (...)
2007-03-18
  „Cantabile” w Bazylice
W ubiegły piątek wierni zgromadzeni na Drodze Krzyżowej dla młodzieży mieli możliwość wsłuchania się w pieśni wykonywane przez chór „Cantabile” z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Chojnicach. Kierownikiem zespołu jest Sebastian Makowski (...) (...)
2007-03-19
  Marsz dla życia
W sobotę 24 marca odbędzie się „V Marsz dla życia”. O godz. 16.00 w Kościele MBKP odbędzie się nabożeństwo połączone z Duchową Adopcją dziecka poczętego, po którym odmawiając różaniec przejdziemy do Kościoła Gimnazjalnego na Mszę Św. Nie (...) (...)
2007-03-28
  Robert Cudzich w Bazylice
We wtorek 27 marca odbył się koncert Roberta Cudzicha -gitarzysty zepołu New Life Music. Robert Cudzich w czasie swej muzycznej kariery grał z wieloma muzykami jazzowymi w Polsce i Jugosławii. W 1978 r. wraz z zespołem "Confirmation& (...) (...)
2007-03-30
  Cud za sprawą Jana Pawła II
Czuję się tak, jakbym narodziła się po raz drugi - powiedziała s.Marie-Simon-Pierre, która swe cudowne wyleczenie z zaawansowanej choroby Parkinsona przypisuje wstawiennictwu Jana Pawła II. 30 marca opowiedziała o sobie na konferencji prasowej w (...) (...)
2007-03-31
  Zapraszamy na...
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 20072-4 kwietniaNauki rekolekcyjne każdego dnia na Mszach św. o godz.:7:00 /Bazylika/8:00 / Gimnazjalny/8:30 /Bazylika/17:00 /Bazylika/18:00 / Gimnazjalny/19:00 /Bazylika/Spowiedź na zakończenie rekolekcji w środę w godzinach (...) (...)wykonanie