Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos


aktualności 
2007-12-02
  Adwent znaczy oczekiwanie
Adwentem rozpoczyna Kościół Katolicki swój rok liturgiczny. Etymologicznie wyraz ten wywodzi się ze słowa łacińskiego adventus. Być może, że nazwę tę zapożyczyli chrześcijanie od starożytnego zwyczaju w Rzymie. Każdorazowe uroczyste wejśc (...) (...)
2007-12-11
  Roraty 2007
Każdego roku Roraty w Bazylice gromadzą całe tłumy dzieci. Nie inaczej jest podczas tegorocznego adwentu. Roraty rozpoczeliśmy od Przedstawienia Siedmiu Stanów. Zwyczaj ten pochodzi z czasów Bolesława Wstydliwego (XIII w.). Wówczas (...) (...)
2007-12-12
  50 lat w służbie Bogu i ludziom
Dnia 12 grudnia ks. kanonik Roman Aleksander Lewandowski obchodził podwójny jubileusz: 50-lecie kapłaństwa i 75 rocznicę urodzin. Z tej okazji w środowe popołudnie w Chojnickiej Bazylice została odprawiona uroczysta msza św.. Przewodniczył jej k (...) (...)
2007-12-17
  Spowiedź przedświąteczna
Okres przedświąteczny to czas, kiedy w sposób szczególny chcemy pojednać się z Bogiem. W naszej parafii do Sakramentu Pojednania można przystąpić 15 minut przed każdą Mszą Świętą. Przypomnijmy jednak przy tej okazji warunki dobrej spowied (...) (...)
2007-12-24
  Benedykt XVI zapalił świecę pokoju
Benedykt XVI ukazał się w Wigilię wieczorem w oknie swego apartamentu, w którym chwilę wcześniej zgasło światło, i zapalił tradycyjną już świecę pokoju. Papież pobłogosławił nią obecnych na placu wiernych i pielgrzymów, po czym postawi (...) (...)
2007-12-25
  List Biskupa Pelplińskiego na Boże Narodzenie
Jak każdego roku w Boże Narodzenie ks. biskup Jan Bernard Szlaga skierował list do wszystkich wiernych Diecezji Pelplińskiej. Zapraszamy do lektury:  Emmanuel to Bóg, który niesie nadzieję List pasterski Biskupa Pelplińskiego n (...) (...)
2007-12-25
  List Księdza Biskupa do dzieci
Pan Jezus bardzo często podkreślał, że gdy chcemy się dostać do Królestwa Bożego, musimy stać się jak dzieci.  Otaczał więc wielką troską najmłodszych słuchaczy. Idąc za przykładem Pana Jezusa nasz Ksiądz Biskup również docenia rolę (...) (...)
2007-12-29
  Istotna rola rodziny - list Episkopatu
Istotną rolę rodziny w procesie formacji duchowej każdego człowieka podkreślają polscy biskupi w podpisanym na 342. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski (22 XI 2007r.) liście pasterskim, z okazji Święta Świętej Rodziny. Episkopat przypomina (...) (...)
2007-12-30
  Lek na lęk
O betlejemskiej stajni, magach i pastuchach oraz katastrofie budowlanej z ojcem Augustynem Pelanowskim. ojcem duchownym w seminarium oo. paulinów na krakowskiej Skałce, autorem książek „Siódmy rozdział”, „Bestie i prorok (...) (...)wykonanie