Google
   HISTORIA PARAFII 1st
   MSZE ŚWIĘTE 1st
   GALERIA 1st
   OGŁOSZENIA 1st
   KLAUZULA RODO 1st
          polecamy:
 
  Księża
  Sakramenty
  Kancelaria
  Pismo Święte
  Piesza pielgrzymka
  MB Pocieszenia
  Siostra Adelgund
  Wspólnota Szkół Kat.
  Rodzina Kolpinga
  Schola Bazyliszki
  Ogniska Sw. Rodziny
  Księga gości
 
 
  Pielgrzym
  Gość Niedzielny
  Niedziela
  KAI
  Opoka
  Wiara.pl
  Radio Głos


aktualności 
2007-10-12
  Rekolekcje dla maturzystów
Jak co roku Diecezja Pelplińska organizuje Rekolekcje dla Maturzystów. Przeważnie odbywały się one w czasie ferii zimowych. W tym roku termin rekolekcji został przeniesiony na Adwent. Terminy: 7-9.12.2007 - maturzystki 14-16.12.2007 - ma (...) (...)
2007-10-13
  List biskupów przed wyborami
Dziś we wszystkich kościołach kraju czytany jest list pasterski Konferencji Episkopatu Polski, w którym biskupi przypominają o obowiązku wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych. Hierarchowie wskazują też kryteria dokonania odpowiedzialnego wy (...) (...)
2007-10-14
  Nasza strona wyróżniona- Izydor 2007
Nasza strona parafialna zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Chrześcijańskich Witryn Internetowych o nagrodę św. Izydora organizowanym przez Międzynarodowe Targi Gdańskie i Kurię Archidiecezjalną Gdańską w ramach targów Ko (...) (...)
2007-10-16
  Dni Kultury Chrześcijańskiej
Po raz pierwszy w naszym mieście obchodzimy Dni Kultury Chrześcijańskiej. Organizatorami tego wydarzenia są chojnickie parafie: Bazylika, parafia MB Fatimskiej, parafia Matki Bożej Królowej Polski, Wspólnota Szkół Katolickich, Szko (...) (...)
2007-10-17
  Aborcja to morderstwo
„Kiedy rząd zabija, umiera także demokracja”. To słowa z oświadczenia wydanego przez Krajowy Sekretariat Konferencji Episkopatu Argentyny ds. Rodziny. Dokument opublikowano w związku z zezwalaniem pod różnymi pretekstami przez władze (...) (...)
2007-10-20
  Papież o misjach
21 października 2007 roku obchodzimy Światową Niedzielę Misyjną - dzień wsparcia modlitewnego i materialnego dla misjonarzy. W orędziu skierowanym z tej okazji do wszystkich chrześcijan, Ojciec Święty Benedykt XVI nawiązał do przypadającej właśnie 50. (...) (...)
2007-10-21
  Ratownicy apelują!
Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą skontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych. Włoskie media, po przeprowadzo (...) (...)
2007-10-22
  Panie, naucz nas modlić się!
Prośba skierowana do Chrystusa: "Panie, nausz nas modlić się..." jest wciąż aktualna. Wiele razy zastanawiamy się nad tym, czy potrafimy się modlić, czy nasza modlitwa jest skuteczna, czy ma ona sens. Chciałbym przytoczyć dziś słowa Jana Pawł (...) (...)
2007-10-31
  Wszystkich Świętych na naszym cmentarzu
1 listopada wszyscy gromadzimy się nad mogiłami naszych zmarłych by wspominać ich życie ale przede wszystkim by modlić się w ich intencji. W tym roku plan Mszy Świętych i nabożeństw na cmentarzu wygląda następująco: 1 listopada 6:00 - Msza w Bazyli (...) (...)
2007-10-31
  Dni wspomnień i zadumy
Dzień Wszystkich Świętych, a następnie Zaduszki. Dni pamięci o tych co już odeszli, których już nie ma wśród nas. Polska tradycja nakazuje odwiedzanie w te dni grobów swoich bliskich, zapalenie zniczy, złożenie wieńców i kwi (...) (...)wykonanie